10 wskazówek, jak uniknąć wypalenia macierzyństwa

Nie czekaj, aż będzie za późno!

Zarządzanie karierą i rodziną może mieć wpływ na twoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Jeśli chcesz odnieść sukces w pracy macierzyństwa, ważne jest, aby zadbać o siebie, a nie o innych. W przeciwnym razie możesz doświadczyć wypalenia zawodowego, gdy jesteś tak wyczerpany, że nie możesz zająć się nikim, włącznie z tobą.

Ale to są słowa, które słyszałeś wcześniej, prawda? Typowe porady "połóż swoją maskę powietrzną".

Prawda jest taka, że ​​jeśli nadal będziesz dbać o potrzeby wszystkich innych osób przed własną chorobą ( czyli o chorobę, którą chcesz ), wypalisz się. Dobrą wiadomością jest to, że możesz wprowadzić niewielkie zmiany, które będą miały duży wpływ na Twoją opiekę. Tutaj nie są w określonej kolejności.

 • 01 Znajdź odpowiedzialność za ćwiczenia

  Prawdopodobnie wiesz, jakiego rodzaju ćwiczenia chcesz dopasować do swojego tygodniowego harmonogramu, ale nie masz na to odpowiedzialności. Zdobądź odpowiedzialność przez:
  • Zaangażowanie znajomych. Kup narzędzie do śledzenia aktywności, takie jak FitBit, i rzuć wyzwanie znajomym, aby osiągnęli swoje cele.
  • Dołącz do lokalnej strony na Facebooku i zgłoś wyniki ćwiczeń.
  • Planuj spotkania z przyjaciółmi na spacer, bieg lub na siłowni.
  • Rzuć wyzwanie swojemu mężowi na trening po tym, jak dzieci pójdą spać. Pary, które pocą się razem, pozostają razem!
 • 02 Zmień dietę

  To zabawne, że gdy stałem się pracującą mamą, odkryłem, że jedzenie to paliwo. Gdybym jadł niezdrowe jedzenie, czułbym, że to jest efekt w porównaniu do tego, kiedy zdrowiej wybrałem jedzenie. Tak nagle byłem odpowiedzialny za to, że nie mogłem sobie pozwolić na złe jedzenie.

  Jeśli nie masz pewności, jak zmienić dietę, Pinterest ułatwia szybkie znalezienie zdrowych posiłków. Zamień Pinterest w internetowy przepis na posiłki, aby spróbować, a jeśli chcesz, oznacz go jako ulubiony, możesz wrócić i zrobić to ponownie.

  Niech twoje dzieci na Pintereście z tobą idą i wybierz pyszne jedzenie, które chcesz wypróbować. Zmiana diety w rodzinie zmieni się w przygodę, której nie musisz robić sama.

 • 03 Stwórz nieodparty plan samopomocy

  Tak, potrzebujesz 7-8 godzin snu na noc, unikaj stresu i dbaj o siebie. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Nie, jeśli masz taki plan! Czy nie czujesz, że masz większą kontrolę nad sprawami, jeśli wytyczyłeś, co zamierzasz zrobić?

  Wszyscy jesteśmy zajęci. Ale jeśli sprawisz, że lista rzeczy do zrobienia sprawdzi Twój dzień, zamiast ustawiać swoje priorytety w zamyśleniu i rozsądnie, staniesz się kulą stresu w mgnieniu oka. Co więcej, złapiesz jedno z przeziębień lub kaszlu, które dzieci przynoszą ze szkoły.

  Czy to długi spacer po kolacji, czy sobotnie popołudniowe wyjście do spa, znajdź jakąś małą rzecz, którą możesz zrobić, aby sobie odprężyć. Tylko ty wiesz najlepiej, co naładuje twoje baterie i sprawi, że będziesz lepszą mamą dla swoich dzieci.

 • 04 Nic tak nie zdradza jak seks (monogamiczny)

  Mówiąc o odwijaniu się, jednym z pewniejszych sposobów uwolnienia się od napięcia i ucieczki przez chwilę jest intymne spotkanie z mężem lub partnerem. Seks jest jedną z ostatnich rzeczy na głowie, kiedy właśnie urodziłaś dziecko. Pierwsze kilka razy po porodzie jest mało prawdopodobne, aby oznaczyć jakieś życiowe punkty. Ale jeśli znajdziesz czas na randkę i pamiętasz, dlaczego się zakochałeś, po prostu możesz poczuć nastrój i odzyskać część starej magii.

  Seks jest ważny dla szczęśliwego małżeństwa, a to z kolei jest podstawą twojej rodziny. I, hej, kto może odrzucić dobry orgazm?

 • 05 Odłącz się od pracy i idź na wakacje

  Bez względu na to, jaki sukces osiągniesz w osiąganiu celów zdrowego stylu życia podczas tygodnia pracy, w końcu trafisz w ścianę. Rutyna stanie się nie do zniesienia. Wtedy nadszedł czas na wakacje z pracy.

  Poświęć wystarczająco dużo czasu, aby naprawdę uciec od biur i wymagań domu. Odetnij przewód (lub połączenie Wi-Fi) i zaufaj, że poradzą sobie z sytuacjami awaryjnymi, które powstają bez Ciebie. Ciesz się rodziną i pamiętaj, że pracujemy, aby żyć - nie żyć do pracy.

 • Zdrowy wybór przyniesie korzyści każdemu w twoim życiu

  Kiedy czynisz zdrowe wybory priorytetem, poprawisz jakość życia, będziesz w stanie dokonywać lepszych wyborów zarówno w pracy, jak iw domu, a ogólnie rzecz biorąc, będziesz bardziej szczęśliwy.