Jak samodzielnie opublikować książkę audio - informacje i porady

Wydając samodzielnie książkę audio, autorzy zarówno autorów opublikowanych samodzielnie, jak i tradycyjnych mogą potencjalnie poszerzyć grono odbiorców o treść swojej książki i być może znaleźć dodatkowy strumień przychodów do swojej pracy.

Historycznie audiobooki (zwane także "nagranymi książkami" lub "książkami na taśmie") zapewniały format osobom, które wolą słuchać swoich książek, niż je czytać. Joel Schwartzberg, autor recenzowanej i tradycyjnie wydanej 40-letniej wersji, postanowił samodzielnie opublikować audiobooka.

W tym pytaniu i odpowiedzi dzieli się tym, czego się nauczył.

Dlaczego warto samodzielnie publikować książki audio?

Valerie Peterson: Co spowodowało, że zdecydowałeś się wydać własną wersję audiobooka na twoje "humoiry" - twoją książkę o byciu rozwodowym tatą?
Joel Schwartzberg: Jako były konkurencyjny głośnik publiczny, zawsze chciałem zrobić wersję audio książki, szczególnie, żebym mógł uchwycić humor i niektóre podteksty i insynuacje z moim tonem i czasem. Ale zawsze wydawało się to bardzo drogie i czasochłonne. Szczerze mówiąc, myślałem, że musisz być podłączony do dużego wydawcy, aby to zrobić.

Inspiracja i wykonanie audiobooków

VP: Co skłoniło cię do przemyślenia tego i zaglądnięcia do wersji audiobooka?
JS: Książka jest wiecznie bardzo istotna, ponieważ wskaźniki rozwodów są nadal wysokie, a rozwiedziony / ponownie wstodzony mąż wciąż kwestionuje ich tożsamość i szuka dróg do szczęścia i osobistego spełnienia. Zwykle robię wielki ruch marketingowy wokół Dnia Ojca - publikując eseje, kupując reklamy na Facebooku, robiąc bloga, kontaktując się z macochami (!) - więc pomyślałem, że Dzień Ojca będzie świetnym momentem na uruchomienie audiobooka i promocję .To, co pomogło mi poważnie potraktować pomysł audiobook, to usługa o nazwie Audiobook Creation Exchange (ACX.com) - usługa od Audible i jej rodzica, Amazon - która łączy autorów, narratorów i studia.

ACX pomógł mi znaleźć Brick Shop Audiobooks, studio audio na Brooklynie, które za niższą cenę, niż się spodziewałem, profesjonalnie nagrało, wyreżyserowało i opublikowało mój audiobook.

Ponieważ Brick Shop miał już relację z Audible, byli w stanie wyprodukować audio dokładnie według specyfikacji dla Audible, Amazon i iTunes. Więc to jest DIYWPH - Zrób to sam-z-profesjonalną pomocą.

Fajną częścią było to, że było dość tanie.

Ile kosztuje samodzielne publikowanie książek audio?

VP: Joel, czy podzieliłbyś się, ile to kosztuje?
JS: Kosztowało mnie to około 450 USD za prawie trzygodzinny gotowy audiobook - tak, 150 $ za skończoną godzinę za wszystko.

Oczywiście, ponieważ sam opowiadałem książkę, zamiast płacić za wynajęcie profesjonalnego narratora, było to dla mnie tańsze niż dla kogoś, kto potrzebuje lub chce zatrudnić kogoś do opowiedzenia swojej książki.

Wskazówki dotyczące narracji audiobooka

VP: Mówiąc o wskazówkach eksperta w dziedzinie audiobooka , masz doświadczenie w mówieniu. Jakie wskazówki dałbyś tym, którzy zastanawiają się nad własnymi książkami?
JS: Dla tych, którzy decydują się pójść drogą samo-narracji, oto kilka rzeczy, których nauczyłem się w tym procesie:

VP: Jaka była największa przeszkoda, którą musieliście pokonać, aby wyprodukować audiobook?

JS: Prawdopodobnie największą rzeczą, którą musiałem pokonać, aby wyprodukować mój audiobook, było proste zastraszenie - Ile czasu to zajmie? Ile to będzie kosztować? Co się stanie, gdy skończę? - ale przy pomocy jakiejś nowoczesnej technologii były to przeszkody do pokonania i jestem zachwycony profesjonalnym wynikiem.

Joel Schwartzberg jest wielokrotnie nagradzanym eseistą i scenarzystą, mistrzem narodowym, prelegentem i trenerem mowy. Był dyrektorem naczelnym wytwórni Nickelodeon w 1998 roku i obecnie jest dyrektorem internetowym; jego pojawił się w wielu publikacjach.