Pytania dotyczące wywiadów na temat, kiedy można rozpocząć pracę

Podczas rozmów kwalifikacyjnych pracodawcy mogą zapytać o to, jak szybko możesz rozpocząć pracę, zwłaszcza jeśli stanowisko, o które się ubiegasz, jest obecnie otwarte i niezbędne dla działalności firmy.

To może być również pytanie o podanie o pracę. Najczęstsze ramy czasowe na rozpoczęcie nowej pozycji to dwa tygodnie po przyjęciu oferty pracy . Dzieje się tak dlatego, że firmy zakładają, że zaoferujesz Twojemu obecnemu pracownikowi dwutygodniowe powiadomienie .

Możliwe jest wynegocjowanie innej daty rozpoczęcia, jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem wcześniej niż dwa tygodnie (lub później), masz umowę o pracę, która wymaga pozostania przez dłuższy okres czasu lub chcesz wziąć wolne przed rozpoczęciem nowego pozycja.

Co powinieneś zrobić, jeśli twój obecny pracodawca chce, abyś został dłużej? Co powiesz na to, kiedy chcesz wziąć trochę wolnego od pracy? Jest kilka różnych opcji do wyboru, gdy omawiasz rozpoczęcie nowej pozycji.

Opcje odpowiadania na pytania o tym, kiedy możesz zacząć

Kiedy możesz zacząć od razu
Ogólnie rzecz biorąc najlepszą odpowiedzią jest przekazanie gotowości do podjęcia pracy tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli jednak masz inną pracę, gdy jesteś w procesie aplikacji na nową, musisz być taktowny w zakresie udzielania odpowiedzi. Tego typu pytanie może być mechanizmem do testowania etyki, więc unikaj pokusy, by powiedzieć "jutro", jeśli jesteś obecnie zatrudniony.

Jeśli to zrobisz, Twój ankieter może zastanawiać się, czy zrobiłbyś to samo w swojej organizacji. Dostarczenie bardzo niewielkiej ilości informacji, kiedy rzucisz, może pozostawić firmy w potrzebie i spowodować bolesne przejścia.

Jeśli jesteś bez pracy lub Twoja obecna praca dobiegnie końca, oczywiście dobrze jest powiedzieć, że możesz rozpocząć natychmiast lub tak szybko, jak chciałby pracodawca.

Kiedy trzeba dać dwa tygodnie - lub więcej - Uwaga

Możesz mieć zobowiązanie, które wymaga jeszcze dłuższego powiadomienia. W takiej sytuacji, jeśli istnieje możliwość wykorzystania dni urlopu na szkolenie / orientację, poinformuj przyszłego pracownika o swojej dostępności.

Należy pamiętać, że o ile należy zaoferować dwutygodniowe powiadomienie, obecny pracodawca może zaoferować opcję wcześniejszego wyjazdu. Jest to mało prawdopodobne, ale zdarzają się przypadki, gdy pracownikowi nakazuje się odejść od razu po powiadomieniu . Jeśli tak się stanie po zatrudnieniu, możesz wspomnieć, że możesz zacząć wcześniej, niż się spodziewałeś. Ponownie, nie wspominaj o żadnych wyjątkach od standardowych wytycznych w tym momencie.

Kiedy chcesz więcej czasu wolnego

Często pracownicy chętnie poświęcają trochę czasu między zadaniami. Możesz wziąć urlop lub przenieść się. Możesz też po prostu poświęcić trochę czasu na rozpakowanie, abyś poczuł się świeżo i naładował swój pierwszy dzień na nowej pozycji. Ten scenariusz jest nieco trudniejszy w nawigacji.

Nie warto udostępniać tych informacji, zanim nie uzyskasz wiążącej oferty pracy. Zamiast tego możesz zamienić pytanie i poprosić rozmówcę o preferowaną datę rozpoczęcia pozycji.

Może się okazać, że ich okno czasowe jest bardziej elastyczne niż myślisz.

Ogólnie rzecz biorąc, ogólnie akceptowalne jest wskazanie potrzeby okresu dostosowawczego, o ile wyrażasz również wielki entuzjazm do pracy i pewną elastyczność, aby uwzględnić pracodawcę. I zawsze możesz ustawić swoją odpowiedź jako korzystną dla pracodawcy, ponieważ kilka dodatkowych dni pozostawi Cię gotową na ucieczkę.

Nie rób tego o tobie

Twoja odpowiedź na te pytania powinna odpowiadać na potrzeby pracodawcy - staraj się być jak najbardziej elastyczna i przychylna w Twojej odpowiedzi. Kilka dodatkowych wskazówek dotyczących odpowiedzi na to pytanie: