Najlepsze Międzynarodowe Targi Sztuki

Najlepsze na świecie targi i festiwale dzieł sztuki i antyków

Podczas gdy biennale i triennale sztuki były trendem lat dziewięćdziesiątych, targi sztuki są modne w XXI wieku, a nowe sztuki i antykwariaty targają się w różnych częściach świata.

Targi sztuki odbywają się zwykle przez kilka dni. Właściciele galerii wynajmują kabinę lub przestrzeń, aby zaprezentować swoich artystów z galerii . Podczas imprezy odbywa się wiele wyprzedaży dzieł sztuki, podczas gdy odbywają się inne wydarzenia, takie jak sympozja, wycieczki i występy.

Targi sztuki i antyki oraz festiwale prezentują pracę szerokiemu gronu obecnych i potencjalnych kolekcjonerów i mogą być bardzo lukratywne.

Oto lista dziesięciu godnych uwagi targów sztuki.

 • 01 Art Basel, Bazylea, Szwajcaria

  Dziadek targów sztuki, Art Basel, został założony w 1970 roku przez grupę lokalnych galerii sztuki i jest największym na świecie targiem sztuki współczesnej. Art Basel odbywa się przez okres 5 dni w czerwcu w Bazylei w Szwajcarii.

  Wysokie koszty wynajmu powierzchni dla właścicieli galerii są równoważone przez ogromną frekwencję na targach. Na przykład w 2010 roku około 60 000 gości wzięło udział w Art Basel.

 • 02 Frieze Art Fair, Londyn

  "Targi Frieze Art zostały założone w 2003 roku i są jednym z nielicznych targów skupiających się wyłącznie na sztuce współczesnej i żywych artystach ".

  "Targi odbywają się co roku w Regent's Park w Londynie i obejmują ponad 170 najbardziej ekscytujących galerii sztuki współczesnej na świecie."

  Oprócz targów, które rozpoczęły się w 2003 roku, właściciele targów Matthew Slotover i Amanda Sharp publikują Frieze, międzynarodowy magazyn artystyczny założony w 1991 roku i poświęcony sztuce współczesnej.

 • 03 Art Basel Miami Beach, Floryda

  Art Basel Miami Beach została założona w 2002 roku i odbywa się co roku w grudniu przed rozpoczęciem wakacji. Jest to siostrzane wydarzenie dla znanego na całym świecie Art Basel w Szwajcarii, założonego w 1970 roku.
 • 04 TEFAF Maastricht, Holandia

  TEFAF. Zdjęcie dzięki uprzejmości TEFAF

  Założona w 1975 roku jako Targi Sztuk Pięknych w Pictura i przemianowana na Europejską Fundację Sztuk Pięknych (TEFAF), Maastricht w 1996 roku, targi obejmują 260 najbardziej prestiżowych handlarzy dzieł sztuki i antyków z 16 krajów.

  W 24. edycji targów TEFAF, które odbyły się w dniach 18-27 marca 2011 r., Uczestniczyło 260 dealerów, którzy wystawili około 30 000 dzieł sztuki i antyków o łącznej wartości 1,4 mld USD.

 • 05 ARCO, Madryt

  Targi sztuki ARCO Madrid. Zdjęcie dzięki uprzejmości ARCO.

  ARCO Madrid została założona w 1982 roku i jest jedną z wiodących europejskich imprez targowych. Oprócz galerii wystawienniczych (w 2011 r. Uczestniczyło 197 międzynarodowych galerii sztuki), odbył się cykl wykładów i specjalnie ukierunkowanych wystaw.

 • 06 India Art Fair, New Delhi

  India Art Fair. Zdjęcie dzięki uprzejmości India Art Fair

  Założony w 2008 roku India Art Summit, przemianowany na Indie Art Fair, odbędzie się w New Delhi w ciągu kilku dni w styczniu.

  Jak pokazują to targi sztuki, tradycyjny rynek dzieł sztuki na Zachodzie gwałtownie przesuwa granice, gdy Indie stają się najnowszym obszarem sztuki współczesnej.

 • 07 The Armoury Show, Nowy Jork

  The Armory Show w Nowym Jorku. Zdjęcie dzięki uprzejmości The Armory Show

  Założony w 2000 roku, "The Armoury Show" to wiodące amerykańskie targi sztuki, poświęcone najważniejszej sztuce XX i XXI w. W marcu artyści, galerie, kolekcjonerzy, krytycy i kuratorzy z całego świata sprawiają, że Nowy Jork jest ich celem podczas Armory Arts Week. "

 • 08 Art Dubai

  Targi sztuki w Art Dubai. Zdjęcie dzięki uprzejmości Art Dubai

  Założony w 2006 roku Art Dubai jest wiodącym targiem sztuki współczesnej w regionie. "Art Dubai stał się niezbędnym miejscem spotkań kolekcjonerów, artystów i specjalistów sztuki z całego Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Azji Południowej i innych krajów."

  Globalne Forum Sztuki Art Dubai skupia się na Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej i Azji Południowej z dyskusjami prowadzonymi przez wiodących specjalistów z dziedziny sztuki o aktualnych problemach, kulturze i sztuce.

 • 09 Scope Art Show, Nowy Jork, Bazylea, Hamptons, Londyn, Miami

  Targi sztuki w Nowym Jorku. Zdjęcie dzięki uprzejmości Scope

  Od 2000 r. SCOPE Art Show "ugruntowało swoją pozycję jako najważniejsza wizytówka międzynarodowej sztuki współczesnej, a podczas targów sztuki w Miami, Bazylei, Nowym Jorku, Londynie i Hamptons, SCOPE Art Show zyskało uznanie krytyków, ze sprzedażą ponad 100 milionów USD i frekwencja ponad 30 000 odwiedzających. "

  Poza ogólnoświatowymi targami artystycznymi, Fundacja SCOPE udziela grantów niezależnym kuratorom i nowym artystom, a także pomaga tworzyć sceny artystyczne miast uczestniczących w projekcie.

  Centrum SCOPE to artystyczna organizacja non-profit wspierająca i finansująca międzynarodową sztukę współczesną.