Jak zostać aukcjonerem sztuki?

Aby pracować jako aukcjoner sztuki, musisz stać się zarówno specjalistą w sztuce, jak i doświadczoną osobą biznesową. Jako koneser sztuki, obowiązkiem jest mieć pasję w sztuce, ponieważ nie można jej udawać. Innymi słowy, musisz kochać posługiwanie się przedmiotami estetycznymi, takimi jak ceramika i obrazy, i być w stanie wycenić je na rynku sztuki.

Istnieje kilka sposobów, aby zostać licytatorem: 1. jest to działalność Twojej rodziny; 2. uczęszczać do szkoły aukcyjnej; oraz 3. staż.

Oto dziesięć kroków, które należy podjąć, aby rozpocząć karierę w domu aukcyjnym.

 • 01 Zdobądź wykształcenie wyższe w historii sztuki

  Stawanie się ekspertem w Twojej dziedzinie jest kluczem do sukcesu. Wielu odnoszących sukcesy ludzi miało tylko wykształcenie średnie; jednak na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy konieczny jest dyplom ukończenia studiów wyższych. I stać się ekspertem w dziedzinie sztuki na wysokim poziomie, absolwentem, a nawet stopień doktora w dziedzinie specjalizacji wymagane.

  Aby pracować w dziedzinie aukcji dzieł sztuki, stopień historii sztuki jest pierwszym krokiem. Wiele osób pracujących w domach aukcyjnych sztuki będzie również rzeczoznawcami sztuki, którzy są certyfikowani przez profesjonalne organizacje artystyczne .

 • 02 Uczęszczaj do szkoły aukcyjnej

  Licytant Douglas Bilodeau mówi: "Przejdź do szkoły aukcyjnej !!!" W szkole aukcyjnej studenci uczą się, jak prawidłowo dzwonić za stawki i poprawiać swoje publiczne wypowiedzi i techniki prezentacji.

  Szkoły aukcyjne uczą studentów, jak pracować na różnych aukcjach, takich jak rząd, bankructwo, przesyłki i aukcje nieruchomości oraz jak pracować w domach aukcyjnych.

  Szkoły aukcyjne uczą także marketingu, biznesu i umiejętności oceny, a także zajmują się kwestiami etycznymi, prawnymi i podatkowymi.

 • 03 Weź udział w aukcjach dzieł sztuki

  Jim Halperin z Heritage Aukcje mówi: "Odwiedź zapowiedzi i aukcje, które są bezpłatne i otwarte dla publiczności".

  Czego można się spodziewać na podglądzie:

  Podgląd jest wtedy, gdy odwiedzający mogą zbadać i czasami zajmować się dziełami sztuki, które są przeznaczone na aukcję. Personel domu aukcyjnego sztuki jest pod ręką, aby omówić stan, pochodzenie, wartość i rzadkość dzieł sztuki.

  Czego można się spodziewać na aukcji:

  Kiedy rozpoczyna się aukcja, goście siedzą, a dzieła sztuki nie są już dostępne do indywidualnej inspekcji. Aukcja licytatorów działa według kolejności, w porządku numerycznym, tak jak są one wymienione w katalogu .

 • 04 Uczeń

  Poza specjalizowaniem się w sztuce, poznaj stronę biznesową, ucząc się w domu aukcyjnym.

  Ocena sztuki jest niezbędną umiejętnością do pracy w domu aukcyjnym. Maria Carpenter, certyfikowana rzeczoznawczyni w St. Louis, radzi: "aby zostać specjalistą od dzieł sztuki, najpierw uzyskałbym dyplom z historii sztuki, a następnie pracowałbym w galerii lub w domu aukcyjnym, żeby zrozumieć stronę rynku. z pierwszej ręki .Jeśli możesz mieć doświadczenie z konserwacją, to jest to użyteczne w ocenie stanu wpływu na obiekty. "

  Specjalistka ds. Aukcji dzieł sztuki artystycznej Katherine Boyle z Bonhams również zaleca znaczenie doświadczenia w domu aukcyjnym i doradza, jak rozwijać swoją karierę w aukcyjnych domach artystycznych.

 • 05 Specjalizuj się

  W tych szybkich czasach spędzanie czasu na czytaniu i kontemplowaniu jest często przesadzone. Jeśli jednak chcesz odnieść sukces w karierze domu aukcyjnego sztuki, musisz zostać ekspertem ze specjalizacją. Bycie takim ekspertem sztuki wymaga posiadania wielu informacji o sztuce i estetyce, więc czytanie o tych tematach jest absolutną koniecznością.

  Jim Halperin z aukcji dziedzictwa radzi:

  • "Angażuj specjalistów w konwersacje i zadawaj pytania dotyczące rynku." Zapowiedzi aukcji, targi sztuki i antyki oraz galerie sztuki to idealne miejsca do rozmowy z ekspertami sztuki i dalszego rozwoju wiedzy o rynku sztuki.
  • "Przejrzyj katalogi." Muzea, galerie sztuki i domy aukcyjne tworzą wysokiej jakości katalogi, które dostarczają szczegółowych informacji o dziełach sztuki, takich jak ich pochodzenie i rzadkość. Wiele bibliotek muzealnych będzie posiadało katalogi sztuki.
  • "Wybierz obszar zainteresowania i rozwinąć głęboką wiedzę." Sprawdź różne działy muzeum sztuki lub domu aukcyjnego sztuki, aby ustalić, w którym obszarze specjalizować.
 • 06 Pracuj ciężko

  Jak w każdej dziedzinie, ciężka praca to najpewniejszy sposób, aby odnieść sukces zawodowy i wspiąć się na tę przysłowiową drabinę.

  Zatrudnienie w domu aukcyjnym sztuki wymaga od pracowników ciężkiej pracy i wspólnej pracy, ponieważ istnieją stałe terminy i dokładne szczegóły, na których należy się skoncentrować.

  Jim Halperin z Heritage Aukcje mówi: "Aukcje to wysiłek zespołu - być elastycznym i gotowym do udziału w jakimkolwiek kryzysie lub ostatecznym terminie." W HA, stawianie stopy w drzwiach, wraz z ciężką pracą i chęcią uczenia się, może prowadzić do możliwości i wzrost. "

 • 07 Bądź aktywny w sztuce

  Aby odnieść sukces w dziedzinie aukcji dzieł sztuki, musisz być aktywny w sztuce. Udział w wydarzeniach artystycznych jest obowiązkowy.

  Aby skutecznie pracować jako aukcjoner sztuki, konieczne jest, aby być aktywnym w sztuce, uczestnicząc w wystawach sztuki w muzeach i galeriach sztuki i uczestniczyć w wykładach artystycznych i innych profesjonalnych imprez skierowanych do profesjonalistów sztuki.

  Jim Halperin z Heritage Aukcje mówi: "Weź udział w wykładach, galeriach i pokazach muzealnych". Uczestnictwo w takich wydarzeniach pomaga nie tylko uświadomić sobie aktualne trendy na rynku sztuki i sztuki, ale jest wspaniałym sposobem na nawiązanie kontaktów z podobnie myślącymi ludźmi i innymi ekspertami sztuki. .

 • 08 Dogłębne badania

  Jeśli chodzi o pracowników domów aukcyjnych sztuki, Jim Halperin z Heritage Auctions mówi: "Idealny specjalista ma doświadczenie z różnych źródeł - od galerii sztuki / dilerów, innych domów aukcyjnych, naukowych komitetów, muzeów."

  "Katalogowanie jest dobrym punktem wyjścia, ponieważ trzeba dokładnie przyjrzeć się szczegółom, w tym warunkom i ogólnemu wyglądowi, badaniom, w tym analizie porównawczej i uwierzytelnianiu. Katalogowanie to także okazja do ścisłej współpracy z kompetentnymi specjalistami i zbadania stałego przepływu obiektów. Aktywne doświadczanie obiektów jest najważniejszym krokiem do budowania wiedzy i rozwijania oka. "

  "Najpierw rozważamy pochodzenie i porównywalne produkty. Nasi specjaliści są zazwyczaj doskonałymi generalistami, ale muszą rutynowo konsultować się ze znanymi ekspertami, fundacjami artystów i naukowymi katalogami raisonnés. "

  "Często dodajemy obrazy i ceny poprzednich podobnych produktów z naszego archiwum wyników aukcji o wartości 2,3 miliona, plus fragmenty i / lub linki do danych o cenach stron trzecich. W rzeczywistości dostarczamy tyle informacji, ile możemy potwierdzić, z których klient może zdecydować, czy i jak wysoko chcą licytować. "

 • 09 Licencjonowanie

  Niektóre kraje i niektóre amerykańskie państwa wymagają, aby licencjobiorcy sztuki mogli być licencjonowani, aby pracować jako licytatorzy.

  Licencjonowanie różni się w zależności od kraju, a nawet stanu według stanu w USA. Nie wszystkie stany w Ameryce wymagają licencji licytatora. Skontaktuj się z lokalnymi licytatorami lub domami aukcyjnymi i władzami państwowymi w sprawie ich wymagań licencyjnych.

  Jim Halperin z Heritage Auctions mówi: "Różne stany wymagają licencji. Aukcjonerzy HA są licencjonowani w Nowym Jorku i Teksasie; związany w Kalifornii. "

 • 10 Utrzymuj nienaganną reputację

  Etyka jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o oceny sztuki i aukcje dzieł sztuki, ponieważ sukces w tych dziedzinach polega na zachowaniu nienagannej reputacji. Ponieważ duża część handlu artystycznego jest nieuregulowana, reputacja jest kluczowa, a osoby prowadzące aukcje muszą zachować dobrą reputację, aby odnieść sukces w karierze na aukcjach dzieł sztuki.

  Jeśli chodzi o kwestie etyczne w ocenie dzieł sztuki, aukcjoner Douglas Bilodeau mówi: "jedynym prawdziwym wyznacznikiem uczciwej wartości rynkowej jest dobrze reklamowana aukcja publiczna".

  Jim Halperin z Heritage Aukcje mówi: "Dobry dom aukcyjny to pracochłonna, oparta na wiedzy, nisko marżowa, wysoko napowietrzna, bardzo cykliczna działalność: zatrzymuj prawników, księgowych i konsultantów marketingowych, ucz się specjalności na zimno i bądź przygotowany do pracy bardzo, bardzo trudny, z oczami mocno osadzonymi w długim horyzoncie: w tym biznesie reputacja jest wszystkim. "