Czego można się spodziewać w swojej karierze Social Media Manager

Wiele osób chce zacząć pracę jako menedżer mediów społecznościowych, ale nie są pewni, czego się spodziewać w trakcie kariery menedżera mediów społecznościowych. Menedżer mediów społecznościowych jest odpowiedzialny za monitorowanie i publikowanie we wszystkich mediach społecznościowych, a także za wchodzenie w interakcję z rosnącą publicznością firmy. Ostatecznym celem jest podniesienie świadomości marki , firmy, produktu lub osoby online podczas kierowania ruchem online, offline lub obu.

W zależności od zadania menedżer mediów społecznościowych jest zwykle kojarzony z budowaniem marki za pośrednictwem Twittera, Facebooka , Google+, LinkedIn, YouTube , Pinteresta , blogów firmowych i wszelkich nowych platform społecznościowych.

Zakres wynagrodzenia dla menedżera mediów społecznościowych

Menedżer mediów społecznościowych może zarabiać od 10 USD za godzinę do ponad 100 000 USD rocznie. Wynagrodzenie w dużej mierze zależy od wykształcenia, doświadczenia i jeśli pracujesz jako niezależny kontra pełnoetatowy, wewnętrzny.

Duże miasta, takie jak Nowy Jork, San Francisco i Los Angeles, mają duże zapotrzebowanie na pełnoetatowych, wewnętrznych menedżerów mediów społecznościowych. Tam znajdują się wyższe pensje.

Wynajęcie niezależnego menedżera mediów społecznościowych to kolejna opcja. Wiele małych firm wybiera tę trasę i może znaleźć osobę, która będzie zarządzać mediami społecznościowymi już od 10 USD za godzinę. To nie znaczy, że freelancerów to lepsza oferta. Musisz dokładnie ocenić umiejętności kandydata i związane z nim doświadczenie, aby upewnić się, że zatrudnisz właściwego menedżera mediów społecznościowych.

Edukacja i szkolenie wymagane do zostania menedżerem mediów społecznościowych

Firmy, które zatrudniają pełnoetatowych, wewnętrznych menedżerów mediów społecznościowych, zwykle wymagają od kandydata posiadania dyplomu z marketingu, dziennikarstwa, public relations lub nowych mediów. W zależności od stanowiska, Twoje doświadczenie zawodowe w zarządzaniu innymi kampaniami w mediach społecznościowych może być brane pod uwagę, jeśli nie masz odpowiedniego dyplomu.

Mniejsze firmy zwykle zlecają pracę w mediach społecznościowych, aby obniżyć koszty ogólne. Firmy te zazwyczaj reklamują pozycję za pośrednictwem stron internetowych i zatrudniają freelancerów, którzy mogą mieć dyplom lub nie. Wynagrodzenie dla freelancerów jest znacznie niższe niż w przypadku wewnętrznego menedżera mediów społecznościowych .

Specjalne umiejętności potrzebne, aby zostać menedżerem mediów społecznościowych

Każdy menedżer mediów społecznościowych musi mieć dogłębną wiedzę na temat mediów społecznościowych i musi zawsze nadążać za najnowszymi trendami w mediach społecznościowych. Potrzebne są również doskonałe umiejętności pisania z naciskiem na catering dla odbiorców online.

Zasady tworzenia sieci społecznościowych wykraczają poza umiejętność napisania czegoś sprytnego na 140 znaków lub mniej. Jesteś internetowym przedstawicielem firmy, a Twoim zadaniem jest angażowanie odbiorców, interakcja z nimi i zwiększanie liczby poprzez media społecznościowe.

Musisz wiedzieć wszystko, co możesz, o firmie, dla której piszesz, ponieważ jesteś integralną częścią procesu marketingowego. Aktualizacje muszą być równoważone z sieciami internetowymi, aby rozwijać firmę, i musisz opracować strategię, która działa specjalnie dla tej firmy.

Zostanie mistrzem nowych mediów wzmocni Twoją karierę , niezależnie od branży, w której chcesz pracować.

W końcu każda branża, jaką można sobie wyobrazić, wykorzystuje media społecznościowe - od podmiotów medialnych do producentów samochodów, opieki zdrowotnej i handlu detalicznego. Możliwości zatrudnienia są nieograniczone.

Typowy dzień dla Menedżera mediów społecznościowych

Media społecznościowe nigdy nie śpi, więc pierwszym przystankiem w dniu menedżera mediów społecznościowych jest sprawdzić, co stało się z dnia na dzień. Obejmuje to czytanie nowych wiadomości e-mail, przeglądanie odpowiedzi na Twitterze @, ponowne dodawanie tweetów i wzmianek, sprawdzanie Facebooka, Google+, LinkedIn i innych serwisów społecznościowych w celu uzyskania interaktywności, komentarzy, wpisów na ścianie i reagowania w razie potrzeby.

Po zakończeniu nadrabiania zaległości, nadszedł czas, aby rozpocząć aktualizację mediów społecznościowych. Zaczyna się od sprawdzenia na stronie internetowej firmy, aby zobaczyć, co zostało opublikowane, a które można wykorzystać do aktualizacji. Odwiedzanie strony internetowej firmy kilka razy dziennie jest koniecznością.

Ciągłe sprawdzanie kanałów, aby znaleźć wiadomości, posty na blogu, filmy i inne posty lub tweety, którymi możesz podzielić się z publicznością, jest również ważne przez cały dzień.

Jednocześnie śledzisz hashtagi dotyczące trendów, które możesz zastosować do swoich aktualizacji, dzięki czemu możesz udostępniać więcej osób firmie dzięki gorącym tematom. I zawsze monitorujesz wzmianki o firmie, w której pracujesz, abyś mógł szybko odpowiedzieć na pochwały i skargi.

Publikowanie i planowanie aktualizacji odbywa się przez cały dzień, a także interakcja z publicznością, która zadaje pytania lub robi komentarze. W miarę pojawiania się aktualizacji, monitorujesz też statystyki, by sprawdzić, gdzie jest ruch, i oceniasz, co dziś działa, aby sprawdzić, czy możesz wykorzystać puls.

W jednej chwili możesz napisać tweet, by wyzerować hashtag, a następnie opublikować aktualizację wartą opublikowania w Google+. Podążacie za tym, kontaktując się z klientem, który jest umieszczony na ścianie firmy, a następnie publikuje nową tablicę Pinterest. Teraz masz zamiar zająć się komentarzami na temat nowego filmu YouTube firmy, a następnie napisać post na blogu, który następnie będzie promowany we wszystkich mediach społecznościowych firmy. Podsumowując, planujesz aktualizację, aby przejść na żywo w nocy, gdy śpisz, więc firma ma całodobową obecność, aby dotrzeć do nocnych marków, klientów w innej strefie czasowej, a nawet w innych krajach.

Typowe nieporozumienia dotyczące Menedżera mediów społecznościowych

Istnieje długa lista nieporozumień na temat tego, co naprawdę robi menedżer mediów społecznościowych, aby pomóc rozwinąć firmę i zwiększyć sprzedaż. Menedżerowie mediów społecznościowych są często umieszczani w kategorii "każdy może to zrobić", co prowadzi do kilkukrotnego tweetowania właścicieli firm przez kilka razy dziennie lub do wysyłania stażystów do mediów społecznościowych. Następnie twierdzą, że media społecznościowe nie działają, gdy w rzeczywistości działają i działają dobrze, gdy ktoś z udokumentowanym doświadczeniem zarządza Twoimi kontami.

Pracodawcy muszą przemyśleć podejście "każdy może to zrobić" i dokładnie ocenić osobę rozważaną na to ważne stanowisko. Zły menedżer mediów społecznościowych może zaszkodzić ci gorzej niż brak obecności w mediach społecznościowych.

Z drugiej strony wielu ludzi uważa, że ​​menedżer mediów społecznościowych nie robi nic więcej, niż siedzi przed komputerem przez cały dzień, aby ćwierkać i publikować aktualizacje na Facebooku, Google+ i tym podobne. To nie jest łatwa pogawędka. Jest wiele aspektów udanej kampanii w mediach społecznościowych, a aktualizacje postów to tylko niewielka część.

Szefowie uważają również, że wszystkie wiadomości powinny być zorientowane na sprzedaż i całkowicie skoncentrowane na biznesie. Dobry menedżer mediów społecznościowych może dopasować niemal wszystko do produktu, usługi, marki lub osoby, którą promuje. Ale nie każdy tweet powinien dotyczyć firmy lub tracić odbiorców.

Media społecznościowe to nie mydelniczka firmy, w której przez cały dzień obsługują media społecznościowe. Zamiast tego dobry menedżer mediów społecznościowych będzie angażować społeczność, utrzymując firmę na czele ludzkich umysłów, stale bez podejścia "twarzą w twarz".

Pierwsze kroki Jako menedżer mediów społecznościowych

To świetny czas, aby włamać się do kariery w mediach społecznościowych. Znaczenie mediów społecznościowych staje się oczywiste dla wielu firm każdego dnia. Oznacza to, że menedżerowie mediów społecznościowych są bardzo poszukiwani.

Wiele osób, które wylądowały na kierowniczych stanowiskach w mediach społecznościowych, zaczęło od zarządzania własnym kontem osobistym. Dla osób o ograniczonym doświadczeniu nie ma lepszego sposobu, aby pochwalić się doświadczeniem w mediach społecznościowych, niż budowaniem własnych obserwatorów na Twitterze, fanów na Facebooku, kręgów Google+, tablic na Pinterest itp., A następnie używanie tych kont do promowania swoich umiejętności jako mediów społecznościowych menedżer .

Jest to również świetny sposób, aby dowiedzieć się, czy kariera menedżera mediów społecznościowych jest właśnie dla Ciebie. Zarządzając swoją osobistą marką, nauczysz się dokładnie, jak budować obecność w mediach społecznościowych od podstaw.

Korzystaj z kont mediów społecznościowych tak, jakbyś był własną firmą. Innymi słowy, nie ma tweetów na temat tego, w jaki sposób nie możesz uwierzyć, że wypiłeś tak dużo ostatniej nocy i wciąż nie wyrzuciłeś.

Jeśli szukasz kilku projektów pod swoim pasem, znajdź wolne stanowiska pracy online. Chociaż te nie są płacone bardzo dobrze, mogą być twoimi przyszłymi referencjami dla lepiej płatnych, pełnoetatowych miejsc pracy.

Media społecznościowe to wciąż dziecko w marketingu. Szybko sprawdził się jako skuteczny sposób docierania do klientów, a ponieważ tweetowanie i publikowanie aktualizacji brzmi tak prosto, przyciąga wielu ludzi, którzy uważają, że jest to łatwa, przyjemna praca, która nie wymaga dużego wysiłku.

Bycie menedżerem mediów społecznościowych, który uzyskuje wyniki, wymaga jednak kilku tweetów lub aktualizacji statusu. Ciężko pracuj w swojej roli, a zdobędziesz reputację, która otworzy drzwi do większych, lepszych możliwości.