Plusy i minusy pracy w przemyśle medialnym

Kariera medialna wydaje się być pełna splendoru i prestiżu. Mimo, że zdecydowanie mają swoje zalety, czeka Cię wiele trudnych osobistych wyborów, zanim trafisz na czołówkę branży telewizyjnej, radiowej, drukarskiej lub internetowej. Zalety i wady kariery w branży medialnej pomogą Ci zdecydować, czy rozpocząć lub kontynuować pracę w tej trudnej dziedzinie.

Plusy kariery w przemyśle medialnym

Jesteś świadkiem historii: rozważ 12 wydarzeń, które zmieniły sposób, w jaki media zawierają wiadomości .

Podczas gdy każdy Amerykanin doświadczył tych ważnych wydarzeń, ludzie w mediach mieli okazję do zbadania, zadawania pytań i dzielenia się odkrytymi informacjami. Profesjonaliści medialni są czymś więcej niż tylko świadkami historii, są częścią wydarzeń.

Kariera w branży medialnej pomoże Ci poznać ważnych ludzi: zapytaj każdego, kto pracuje w mediach o niektórych z poznanych osób, a otrzymasz listę najlepszych gwiazd i prezenterów. Ten profit nie dotyczy tylko reporterów lub spikerów radiowych, którzy przeprowadzają wywiady. Jeśli czasopismo zdecyduje się skorzystać z gościnnego edytora , nawet recepcjonista lub księgowy ma szansę na pocieranie łokciami znanych osób i chwalenie się przyjaciołom i rodzinie o tym, kto wszedł do biura.

Kariery w branży medialnej są pełne niespodzianek: nigdy nie wiadomo, co przyniesie dzień, gdy pracujesz w mediach. Wczesnym rankiem 11 września 2001 r. Rozpoczął się tak jak każdego innego dnia, aż do rozpoczęcia ataków terrorystycznych.

Nikt w mediach nie uznałby tego za dobry dzień, ale jest przykładem tego, jak kariera medialna przynosi nieoczekiwane. Ataki zmieniły sposób, w jaki media pokrywają wiadomości w sposób, jakiego nikt się nie spodziewał. Podobnie jak w przypadku funkcjonariuszy policji lub strażaków, ludzie w mediach zwykle dobrze się rozwijają, nie wiedząc, co się stanie, gdy dotrą do pracy.

Minusy kariery w przemyśle medialnym

Zła reputacja: wiele ankiet pokazuje, że społeczeństwo nie ufa osobom pracującym w mediach. Wydaje im się, że obiektywność w raportowaniu jest martwa i że wiadomości są pełne uprzedzeń . Ta nieufność wykracza poza biznes wiadomości. Akceptacja payoli od dawna stanowi zagrożenie dla integralności radia, a redaktorzy czasopism są rutynowo oskarżani o manipulowanie zdjęciami w celu zwiększenia sprzedaży.

Osobiste ofiary: Jeśli nie jesteś czołową kotwicą telewizyjną lub zajmujesz inne ważne stanowisko, możesz spodziewać się niskich zarobków i długich godzin pracy w mediach, zwłaszcza na początku. Ponieważ branża jest tak konkurencyjna, jeśli nie akceptujesz tych warunków, praca trafi do kogoś innego. Korzystając z radia jako przykładu, najpopularniejsze miejsca pracy na antenie odbywają się zwykle w porannych godzinach jazdy, więc aby uzyskać dobrą wypłatę, musisz być gotowy do pracy w środku nocy. Ten styl życia stanowi obciążenie dla osobistych relacji, a ponieważ wiele stanowisk wymaga umowy z mediami , możesz mieć trudności z wyjściem z pracy, aby podjąć lepszą pracę gdzie indziej. Jeśli masz szczęście, że dostaniesz lepiej płatną pracę, nadal nie jesteś odporny na zwolnienia w mediach.

Nowa konkurencja: W minionych czasach łatwo było umieścić kariery w mediach w kategoriach zadowalających - nadawanie lub drukowanie.

Dziś reporterzy gazet są zmuszeni do kręcenia filmów na stronach internetowych, a reporterzy telewizyjni są zobowiązani do korzystania z Facebooka lub Twittera, aby zamieszczać najświeższe wiadomości. Tradycyjne firmy medialne muszą nauczyć się budować swoją markę w Internecie, a nawet pisarze muszą nauczyć się tworzyć nagłówki przyjazne dla sieci i upewnić się, że ich treść jest zaprojektowana pod kątem SEO . Szanse są takie, że lekcje te nie były nauczane, gdy były na studiach.

Jak w przypadku każdego zawodu, istnieją wielkie nagrody i znaczne poświęcenia w pracy w mediach. Rozważ zalety i wady, aby wyważyć własne osobiste szczęście, jeśli zdecydujesz się na karierę w przemyśle nadawczym, drukarskim lub online.