Jak zrezygnować z pracy przy zachowaniu relacji

Twoja rezygnacja może pozostawić trwałe dobre wrażenie - wykonane poprawnie

Zastanawiasz się nad rezygnacją z pracy, aby odnowić, ożywić lub zmienić swoją karierę zawodową? Czy obowiązki rodzinne wzywają Cię do uzyskania innego zatrudnienia? Czy Twoje serce szuka innej lub lepszej możliwości zatrudnienia?

Czy twoi współpracownicy to koszmary i plotki? Czy po prostu nienawidzisz swojego obecnego zatrudnienia lub radzisz sobie z szefem z piekła rodem? Powody rezygnacji są niekończące się - i często całkiem słuszne.

Masz obowiązek, aby znaleźć najlepsze możliwe miejsce pracy, w którym możesz wnieść swój wkład, rozwijać się osobiście i profesjonalnie oraz spędzać czas z kolegami, z którymi lubisz. Zasługujesz na to. Nigdy tego nie zapomnę.

Nie rezygnuj bez nowej pracy

Niezależnie od tego, co spowoduje twoją rezygnację, ten zasób pomoże ci skutecznie zrezygnować z obecnego zatrudnienia. Nie chcesz proponować swojej rezygnacji bez pewnej nowej oferty pracy. Praca jest trudna do zdobycia i często stanowi duże wyzwanie.

Dodatkowo, pracodawcy powiedzą ci, że najważniejszym czynnikiem w przewidywaniu sukcesu w nowej pracy jest to, że kandydat obecnie skutecznie wykonuje pracę dla innego pracodawcy.

Ale kiedy zdecydujesz się złożyć rezygnację, ta informacja pomoże.

Jeśli złożysz rezygnację, ta informacja pomoże ci dowiedzieć się, co stanie się dalej po złożeniu przez ciebie rezygnacji z pracy u twojego pracodawcy.

Twoja rezygnacja: Jak zrezygnować z pracy

Twoja aktualna rezygnacja zazwyczaj rozpoczyna się od rozmowy z bezpośrednim przełożonym. On lub ona jest osobą, która musi wiedzieć, że zamierzasz złożyć rezygnację. On lub ona jest również osobą, jeśli byłeś dobrym pracownikiem , który tęskni za tobą najbardziej.

Kierownik poprosi Cię o złożenie rezygnacji na piśmie, jako stałego dodatku do akt osobowych. Oto jak kontynuować rezygnację.

Złóż list z rezygnacją

Będziesz musiał przedstawić list z rezygnacją swojemu obecnemu pracodawcy. Ten list rezygnacyjny stanowi oficjalną rezygnację i znajduje się w aktach osobowych pracownika. Twój pracodawca potrzebuje tego listu jako dowodu, że zrezygnowałeś z pracy dla potomności i oficjalnie zakończyłeś stosunek pracy.

Będziesz chciał zostawić trwałe pozytywne wrażenie swoim tonem i podejściem w liście rezygnacji z pracy.

Przykładowe listy rezygnacji z pracy

Jak radzić sobie z rezygnacją pracownika

Kiedy oferujesz swoją rezygnację, twój pracodawca prawdopodobnie ma ustaloną procedurę. Oto, w jaki sposób pracodawcy powinni radzić sobie z rezygnacją z pracy . Wskazówki dotyczące postępowania w przypadku rezygnacji dają jasny obraz tego, co może zrobić twój pracodawca, gdy zrezygnujesz z pracy.

Lista kontrolna kończąca zatrudnienie dla pracodawców

Kiedy zaoferujesz swoją rezygnację i po otrzymaniu oficjalnego listu z rezygnacją, twój personel ds. Zasobów ludzkich będzie współpracował z twoim przełożonym, aby upewnić się, że twoje ostatnie dwa tygodnie pozostają pozytywne i przyczyniają się.

W niektórych organizacjach standardową praktyką jest wyprowadzanie pracownika po otrzymaniu listu z rezygnacją. Może się to również zdarzyć, jeśli byłeś pracownikiem uciążliwym, nie przynoszącym kontrybucji. Ale w większości miejsc pracy możesz poświęcić swój czas na wypowiedzenie i pomóc organizacji, aby Twoje przejście było uporządkowane i profesjonalne.

Jeśli dostarczysz standardowe i spodziewane dwutygodniowe powiadomienie , twój menedżer będzie miał dość czasu, aby zakończyć pracę. Kierownik może przekazać część swojej pracy innym pracownikom. Ale w każdym przypadku menedżer upewni się, że inni pracownicy wiedzą, co robisz, jak to robisz i jakie cele i rezultaty są oczekiwane w pracy.

Rzadko zdarza się, że Twój menedżer może wypełnić Twoją pozycję w czasie, aby przeszkolić swojego zastępcę. Ale w organizacjach, które mają szeroki plan sukcesji lub szybki proces wewnętrznej aplikacji i rozmowy , może się zdarzyć.

Twoim zadaniem jest łaskawie przeszkolić swojego zastępcę lub pracowników wypełniających.

Będziesz także chciał uczestniczyć w:

Twój pracodawca będzie chciał zminimalizować wpływ Twojej rezygnacji na przepływ pracy i środowisko pracy. Efektywnie rozwiązany, po rezygnacji, zostawiasz wiedząc, że przyczyniłeś się i zyskałeś wartość w czasie swojego zatrudnienia.

Weź udział w wydarzeniu pożegnalnym wydziału, cokolwiek to może być; lunch, piwo po pracy, potluck lub odbiór są zwykle zaplanowanymi wydarzeniami. Wyślij profesjonalną notatkę pożegnalną do całej firmy, która udostępnia twoje dane kontaktowe, jeśli chcesz.

Miłym akcentem jest poinformowanie współpracowników, że za nimi tęsknisz i napisanie kilku rzeczy o firmie, która sprawiła, że ​​jesteś szczęśliwy podczas pracy w tym miejscu. Powiedz im, gdzie idziesz, także, jeśli chcesz.

Następnie przygotuj się do przestrzegania standardowych procedur Twojego pracodawcy w procedurach kończenia pracy w ostatnim dniu. Zostawisz wiedząc, że twoi koledzy zapamiętają cię do profesjonalnej pracy.