Jak zmieniło się pokrycie wiadomości od ataków z 11 września

Robert / Wikimedia Commons / Creative Commons

11 września 2001 r. Nie miało znaczenia, czy był pan prezesem Tomem Brokawem z NBC News, czy też nowicjuszem w małej gazecie miejskiej, miał pan do czynienia z kryzysem, którego nigdy wcześniej nie doświadczyliście lub nie mogliście sobie wyobrazić. Decyzje podjęte w redakcjach w całym kraju pozostawiły trwałą zmianę w sposobie, w jaki media reklamują historie do dziś.

Sensacja daje sens wrażliwości

Ataki nie wymagały hiperboli, żadnego twórczego pisania, aby sprawić, by wyglądały gorzej niż były.

W dniach po atakach David Westin, prezes ABC News, nakazał, aby wideo z dysz uderzających w World Trade Center w Nowym Jorku nie było powtarzane w kółko, aby nie przeszkadzać widzom, zwłaszcza dzieciom.

To była przełomowa decyzja, biorąc pod uwagę, ile razy Amerykanie byli narażeni na wideo eksplozji promu kosmicznego Challengera i zabójstwo Pres. John F. Kennedy. Wcześniej, jeśli miałeś dobry film, zwykle go wykorzystywałeś.

Dzisiaj organizacje informacyjne ponownie analizują informacje o brutalnych historiach, takich jak masakra w Virginia Tech. Niektórzy decydują, że nawet gdy wideo jest dostępne, jest zbyt graficzne, aby je umieścić na telewizorze.

Technologia przenosi osobiste historie do życia

Telefony komórkowe przyczyniły się do ożywienia horroru w dniu 11 września, gdy szaleni ludzie dzwonili, by szukać bliskich i uzyskać pomoc. Podczas gdy media mają dostęp do fragmentów połączeń, większość nigdy nie będzie słyszana na publicznych falach radiowych.

Telefony komórkowe mogą robić zdjęcia i nagrywać filmy wideo oraz publikować je w Internecie. W pośpiechu, aby uzyskać historię na antenie, menedżerowie wiadomości muszą zdecydować, jak korzystać z tej formy komunikacji. Kluczowym pytaniem jest, czy wykorzystywać wyłącznie obrazy, które zostały wysłane bezpośrednio do punktu odbioru mediów, czy też wykorzystać to, co można znaleźć w Internecie, bez względu na prywatność czy własność.

To samo dotyczy postów na Twitterze lub Facebooku, które nie istniały w 2001 r. Firma medialna musi ustanowić politykę dotyczącą mediów społecznościowych, jak korzystać z tych narzędzi.

Patriotyzm znajduje swoje miejsce w telewizji

Pamiętasz szpilki flagi USA, które politycy i prezenterowie zaczęli nosić tuż po atakach? Początkowo były postrzegane jako znak, że Ameryka będzie silna. Wkrótce krytycy powiedzieli, że są przyzwyczajeni do politycznego poparcia dla polityki prezydenta Busha.

Reporterzy z organizacjami informacyjnymi, którzy nigdy nie przyjęliby stanowiska politycznego, stanęliby przed dylematem - trzymanie szpilek może sprawić wrażenie, że dziennikarz wspierał agendę polityczną. Zdejmowanie ich może wyglądać na nie-amerykańskie. ABC była jedną organizacją, która stosowała politykę, zgodnie z którą szpilki i inne symbole nie mogły być noszone.

Klapka pin wyblakła, ale bitwa patriotyzmu trwa nadal nad kanałem telewizji kablowej. Al Jazeera English (AJE) przedstawia raporty z perspektywy Bliskiego Wschodu, oferując Amerykanom spojrzenie na to, jak postrzegają nas ludzie z innej części świata.

Firmy kablowe podobno martwiły się negatywnym skutkiem, jeśli zaoferowały kanał. Mimo że AJE zdobył nagrodę Columbia Journalism Award, trudno ją znaleźć w większości amerykańskich systemów kablowych.

Został niedawno dodany w Nowym Jorku.

Różnice kulturowe stają się dzielnikami społecznymi

Gdy naród zobaczył twarze i przeczytał imiona podejrzanych z 11 września, łatwo stało się celem ludzi z bliskowschodnich przodków lub islamskich wierzeń jako potencjalnych terrorystów. Organizacje prasowe zdecydowały się aktywnie walczyć z tym stereotypem lub widziały okazję, by się do niego przyczepić.

Fox News Channel został oskarżony o granie w obawy Amerykanów przed muzułmanami. Inni w mediach są krytykowani za przyjmowanie, że wszystkie akty terrorystyczne od 11 września są popełniane przez muzułmańskich ekstremistów, a następnie działające z zaskoczeniem, gdy podejrzani w niektórych aktach przemocy, takich jak atak z 2011 roku w Norwegii, okazują się być białymi i chrześcijańskimi.

Inne media przyjęły inne podejście, poszukując muzułmanów we własnych społecznościach, aby przeprowadzić wywiad na temat ich wiary i rytuałów.

Pokrycie zagrożonego Islamskiego Dżihadu zostaje zastąpione opowieściami wyjaśniającymi Ramadan, święty miesiąc.

Możliwe nowe zagrożenia Utwórz pokrycie

Zagrożenia bombowe i tajemnicze odkrycia białego proszku stały się częścią amerykańskiego społeczeństwa od 11 września. Menedżerowie wiadomości często walczą, gdy decydują, czy plotki o możliwym aktach przemocy są warte opublikowania czy po prostu podsycają strach.

Przez lata zagrożenie bombardowaniem w sąsiedniej szkole było odrzucane jako praca dowcipnisiów i ignorowane. Nigdy więcej. Teraz są często zgłaszane, jeśli aresztowania są dokonywane, nawet jeśli podejrzani są po prostu złośliwymi nastolatkami.

Biały proszek wyda ekipy informacyjne do dziś. Większość odkryć okazuje się nieszkodliwa, podobnie jak pył znaleziony w Chicago czy też zupa odkryta w Nowym Jorku. Mimo to, relacja pokazuje, że reporterzy uwarunkowani są traktować każdą sytuację jako poważną.

W latach po atakach dziennikarze mają delikatny balans. Obejmuj każdy rozwój jako bezdech i czuj się oskarżony o sensację. Zwalczaj groźby i zostań przeklęty za narażanie życia na niebezpieczeństwo. Menedżerowie wiadomości znajdują się w takiej samej ocenie sytuacji, jak politycy i eksperci w zakresie egzekwowania prawa. Ale wszystkie te grupy mają teraz mądrość wynikającą ze świadectwa i przetrwania 9/11.