W jaki sposób małe dzieci mogą pomóc rodzicom pracującym w domu

 • 01 Praca w domu z pomocą twojego małego dziecka

  Peter Cade / Getty

  Pracując w domu, możesz skorzystać z wszelkiej pomocy, prawda? Niech więc dzieci pomagają w pracy lub biznesie, gdzie tylko to możliwe. Może to zająć trochę planowania z twojej strony, ale małe dzieci mogą być bardzo entuzjastycznymi pomocnikami. Pomoc dzieci nie zawsze będzie oszczędzać czas w krótkim okresie czasu (zwykle możesz to zrobić szybciej). Na dłuższą metę zaangażowanie dzieci pomoże im zrozumieć podstawowe zasady dotyczące pracy w domu i ogólnie poczują się bardziej pozytywnie nastawieni do pracy, zwłaszcza jeśli w jakiś sposób nagradzacie ich za pomoc.

  Nie wszystko, co możesz mieć dla dzieci, będzie naprawdę przydatne, ale te zajęcia mogą uczyć umiejętności, sprawić, by dzieci czuły się potrzebne i były zajęte.

 • 02 Składanie, sortowanie i organizowanie

  Reggie Casagrande / Getty

  Od dzieci w wieku przedszkolnym dzieci mogą sortować. Są to zadania, które można skalować do poziomu odpowiedniego dla wieku. Małe dzieci mogą sortować artykuły biurowe. Starsze dzieci mogą dokonywać inwentaryzacji. W zależności od wieku mogli policzyć rzeczy lub nawet wprowadzić je do arkusza kalkulacyjnego.

  Nawet jeśli nie chcesz zreorganizować swojego biura, pozwól swoim dzieciom zreorganizować róg biura. Dzięki temu będą zajęci i zaangażowani. Czasami dzieci mają też dobre pomysły organizacyjne. Ale dzieci na tyle stare, by czytać, mogą pomóc ci przejrzeć niektóre z tych stosów papieru. Połóż je też do pracy przy niszczeniu starych dokumentów. Dzieci mogą również porządkować pliki komputerowe i wiadomości e-mail.

 • 03 Czyszczenie

  Getty / Cornelia Schauermann

  Maluchy będą sądzić, że jest to fajniejsze niż większe dzieci. Odkurzanie, zamiatanie, ścieranie powierzchni i wykonywanie innych drobnych prac związanych z czyszczeniem pozwoli utrzymać dzieciom w czystości, a biuro - w czystości. To naprawdę bardziej sposób, aby mieć dzieci z tobą w biurze i być zajęty podczas pracy, ale prawdopodobnie nie potrwa to długo w danym momencie. Możesz jednak uczynić go częścią swojej rutyny. W każdy poniedziałek dzieci sprawiają, że biuro trochę się kręci.

 • 04 Opieka nad dziećmi

  Getty / PhotoAlto / Odilon Dimier

  Starsze dzieci powinny obserwować młodsze dzieci. Jeśli jesteś w domu, " opiekunka " może być dość małym dzieckiem. Zyskają cenne umiejętności i pewność dzięki doświadczeniu. Nawet dzieci nieco starsze niż ich rodzeństwo mogą pomóc.

  Czytanie książek młodszym dzieciom lub granie w gry również może być zabawą. Pamiętaj, aby porozmawiać ze starszym dzieckiem o tym, jak pielęgnować i pomagać maluchom. To powinno być pozytywne doświadczenie budowania więzi, a nie możliwość bossy. Również nagradzaj ich, a przynajmniej poznaj, jak pomocne były dla ciebie starsze dzieci. W przeciwnym razie może to być ujemne.

 • 05 Praca w Twoim biznesie domowym

  Getty

  Oczywiście zależy to od Twojej firmy. Bądź kreatywny! Zastanów się, co robisz i jakie umiejętności mają Twoje dzieci. Czy mogą dla ciebie zrobić zdjęcia? Czy mogliby napisać lub edytować dla ciebie? Czy powtarzalne wprowadzanie danych lub kodowanie może odbywać się przy niewielkim przeszkoleniu?

  Zastanów się, jakie rzeczy warto poprawić na dłuższą metę, ale nie na krótko. Na przykład chciałbyś, aby arkusz kalkulacyjny zawierał szczegóły dotyczące wszystkich informacji kontaktowych twojego klienta, które obecnie są na małych skrawkach papieru. Starsze dziecko może to dla ciebie zrobić. Jeśli prosisz ich o wykonanie prawdziwej pracy, powinieneś zapłacić im w prawdziwych pieniądzach. Jest to sprawiedliwe i zapewni ci, że będziesz mieć entuzjastycznych pracowników w przyszłości.

  Jakie są najlepsze elementy pracy w domu ?