Jak rozwinąć swój styl pisania

Twój styl pisania to sposób, w jaki wyrażasz siebie i rozwija się naturalnie w miarę upływu czasu. Rozwija się dzięki kombinacji twojej osobowości, twoich wyborów w czytaniu i świadomej decyzji, którą podejmujesz podczas pisania. Co więc możesz zrobić, aby rozwinąć swój styl pisania? Zbyt duże myślenie może zaowocować zmanierowaną, podniosłą prozą, ale istnieją pewne podstawowe rzeczy, które możesz zrobić, aby w naturalny sposób rozwinąć swój styl.

Czytać

Przeczytaj żarłocznie, przeczytaj szeroko i przeczytaj klasyków . Wielka literatura może być twoim najlepszym nauczycielem, ale nie bój się także współczesnej lub gatunkowej fikcji .

"Należy zachęcać młodych lub początkujących pisarzy do częstego czytania, bez przerwy, zarówno klasyków, jak i współczesnych, bo bez zanurzenia w historii rzemiosła, jest się skazanym na pozostanie amatorem" - pisała Joyce Carol Oates w "The Faith of a Writer" . "

pisać

Nie ma zastępstwa po prostu pisanie tak dużo, jak to tylko możliwe. Na początku nie martw się zbytnio o publikowanie; to może przyjść później. Spróbuj użyć różnych gatunków. Literatura faktu, a zwłaszcza poezja, również mają coś do nauczenia. Ponownie, nie martw się o wpływy na początku, i nie martw się, jeśli to, co piszesz, wydaje się złe. Pisz, bo go kochasz i ufaj, że urosniesz do swojego stylu.

Używaj słów, które przychodzą ci naturalnie

Chociaż powinieneś starać się powiększyć swoje słownictwo, trzymaj się słów, których używasz w prawdziwym życiu.

Jeśli używasz tylko słowa, aby brzmiał imponująco, prawdopodobnie użyjesz go niezręcznie lub użyjesz go niezręcznie. Innymi słowy, nie pozwól, aby chęć użycia określonego słowa lub frazy wpłynęła na twoje pisanie. Potrzeby twojego pisma powinny dyktować wybrane słowa.

Bądź jasny

Twoim celem jest komunikowanie się. Upewnij się, że każde zdanie jest tak proste i bezpośrednie, jak to tylko możliwe.

Chcesz ułatwić czytelnikom, aby mieli przyjemność zagubienia się w swojej prozie. Niezręczne pisanie zabiera czytelników z fikcyjnego snu, nad którym tak ciężko pracujesz.

Unikaj klisz

Choć trudno całkowicie uniknąć klisz, walcz z oryginalnymi zdaniami, metaforami i wyrażeniami. Zastanów się dwa razy, zanim przejdziesz najłatwiejszym zwrotem, chyba że coś innego brzmi nienaturalnie.

Bądź zwięzły

Eksperymentuj z pojedynczymi zdaniami, sprawdzając, czy można je przeformułować, aby użyć mniej słów. Nie mów: "Przeszedł chodnik z pękniętym cementem na pole", kiedy można powiedzieć: "Przeszedł przez pęknięty chodnik na pole", na przykład. Lub, dla innego przykładu, nie mów: "Upewnij się, że każde zdanie jest skomponowane tak bezpośrednio i tak prosto, jak to tylko możliwe", kiedy możesz powiedzieć: "Napisz każde zdanie w sposób bezpośredni i po prostu jak to tylko możliwe."

Bądź precyzyjny

Jasne, szczegółowe pisanie sprawi, że Twoja proza ​​ożyje. Walcz, aby znaleźć właściwe słowa do swoich opisów. Jeśli to konieczne, zrób trochę badań. Z wielką przyjemnością poznajemy nazwy rzeczy i ich nazwy. Powiedzenie, że "siwowłosa kobieta siedząca przy oknie, na której widać było serwetkę", jest bardziej opisowe i bardziej żywe niż "Stara kobieta siedziała w kącie, pracując nad czymś". Precyzja nie jest jednak kwestią wypełniania zdania modyfikatorami .

To kwestia wyboru najlepszych, najdokładniejszych rzeczowników i czasowników.

Zwróć uwagę na wybór słowa

Język angielski ma co najmniej 250 000 słów, więcej niż "najbardziej porównywalne języki świata", zgodnie z ludźmi z Oxfordu. Ponieważ angielski jest takim kundelkiem języka, prawie zawsze mamy do dyspozycji synonimy. Kup dobry tezaurus i wykorzystaj w pełni nasze bogate dziedzictwo językowe.

Użyj podstawowych urządzeń literackich

Jako pisarz, będziesz również dokonywać wyborów dotyczących takich rzeczy jak język graficzny . Podczas gdy myślisz o stylu, przejrzyj podstawowe pojęcia literackie, takie jak metafora , porównanie i ironia. Zapoznanie się z narzędziami, które masz do dyspozycji, pomoże ci również rozwinąć swój styl.