Zanim zostaniesz menedżerem sprzedaży

Czy dla Ciebie właściwe jest stanowisko Sales Manager?

Jeśli myślisz o przejściu na stronę zarządzania sprzedażą, może to być mądry wybór. Glassdoor wskazało zarządzanie sprzedażą jako 10. najlepsze miejsce pracy w kraju w oparciu o potencjalne zarobki i dostępność miejsc pracy.

Dwie główne ścieżki zarządzania sprzedażą to przejście z pozycji sprzedaży do menedżera sprzedaży lub przejście z innego rodzaju zarządzania do zarządzania sprzedażą. Rodzaj pracy, z której pochodzisz, prawdopodobnie określi Twoje największe wyzwania jako menedżera sprzedaży.

Od sprzedawcy do menedżera ds. Sprzedaży

Ta zmiana może być trudna, zwłaszcza jeśli przejmujesz kontrolę nad swoimi starymi kolegami z drużyny. Będziesz musiał ustawić pewne granice, aby było jasne, że nie jesteś już "jedną z bandy", a to może być trudne i trudne.

Zacznij od spotkania z każdym członkiem zespołu jeden na jednego. Sprawdź, jakie są Twoje obowiązki. Obejmuje to zapewnienie wszystkim bardzo konkretnych celów. Ale wyjaśnij, że jesteś gotowy, aby wysłuchać wszelkich komentarzy lub wątpliwości, które mają - chcesz jak najszybciej rozładować wszelkie urazy, zanim staną się poważnymi problemami.

Jeśli przejdziesz do roli menedżera sprzedaży w innej organizacji, nie będziesz miał takiej samej nieporadności z zespołem sprzedaży, ale nadal możesz znaleźć przejściowy wstrząs. Znowu będziesz musiał przypominać sobie, że teraz jesteś liderem. Nie jesteś jedną z paczek, więc zachowuj się odpowiednio. Z drugiej strony, nie rób zbyt dużej rekompensaty, traktując sprzedawców jak mniejsze stworzenia.

Najlepiej trafić na szczęśliwe medium, w którym działasz jako autorytet, ale taki, który szanuje twoich sprzedawców, a nie strach.

Od General Manager do Sales Managera

Możesz być zaskoczony, jak szybko twoi sprzedawcy widzą twoją taktykę zarządzania, jeśli jesteś nowicjuszem w sprzedaży. Sprzedawcy są zawodowymi perswaderami, a większość z nich będzie dobrze o tym wiedziała, gdy będą manipulowani.

Często najlepsze podejście jest proste - daj swoim sprzedawcom swoje cele, daj im znać, że jesteś po to, aby im pomóc, i uważnie ich obserwuj, abyś mógł nagradzać najlepszych wykonawców i wkraczać, gdy inni walczą.

Oto podpowiedź: sprzedawcy są bardzo zmotywowani do nagrody. Mają tendencję do bycia bardzo konkurencyjnymi, a pielęgnowanie tego uczucia może zachęcić ich do produkcji. Ale możesz skończyć z sprzedawcami, którzy nienawidzą się nawzajem, jeśli nadużyjesz tego podejścia. Zawsze staraj się utrzymywać konkurencję na przyjaznym poziomie, bo inaczej zmienisz swój zespół sprzedaży w Glengarry Glen Ross.

Czy dla Ciebie właściwe jest stanowisko Sales Manager?

Ta praca to nieco unikalna mieszanka, która wymaga umiejętności ludzi na dwóch poziomach - z zespołem i potencjalnymi klientami - więc jeśli nie uważasz się za osobę, to może nie być dla ciebie. Ale jeśli tak, przekonasz się, że może to być ryzykowny, ale wysoce satysfakcjonujący wybór kariery - nagradzanie zarówno pieniędzmi, jak i osobistymi osiągnięciami - niezależnie od tego, jaką trajektorię przejmiesz. Jeśli to brzmi jak dobra kombinacja dla ciebie, idź do tego. Jeśli nie, stanowisko menedżera sprzedaży prawdopodobnie nie jest twoją filiżanką herbaty.