Proste osobiste porady pielęgnacyjne dla kobiet biznesu

Jak ubierać się, by odnieść sukces, aby zaimponować klientom, inwestorom i klientom

Ubieranie na sukces obejmuje o wiele więcej niż tylko wybór odpowiedniego stroju. Aby uzupełnić swój profesjonalny wygląd, należy również rozważyć akcesoria i pielęgnację ciała. To, jak przedstawiasz się innym, może przerwać rozmowę o pracę, a nawet obniżyć koszty (lub pomóc w promowaniu) awansu w pracy.

Dressing for Success and Employer Dress Codes

Twój wygląd to wygląd twojego pracodawcy. To, w jaki sposób prezentujesz się w pracy, jest bezpośrednim odzwierciedleniem twojego pracodawcy.

Jeśli środowisko jest konserwatywne, niezależnie od osobistego stylu, może być konieczne dostosowanie wyglądu, aby pasował do konserwatywnego środowiska korporacyjnego.

Zawsze należy ubierać się, aby zaimponować klientom, inwestorom i klientom, ponieważ wygrane skoki sprzedaży nie wystarczą, aby zamknąć umowę. Profesjonalny wygląd kobiety musi wspierać jej zawodowe osiągnięcia i nie pokazywać "złych" aktywów. Jedna z najprostszych, ale najlepszych wskazówek dotyczących ubierania się w miejscu pracy jest prawdopodobnie najbardziej oczywista: poznaj strój swojego pracodawcy!

Jeśli Twój ubiór biznesowy odwraca uwagę innych (chcesz, żeby patrzyły ci w oczy, a nie na klatkę piersiową wystającą z zbyt ciasnej koszuli lub odważnego dekoltu), ponieważ jest zbyt seksowny, bezbarwny lub kolorowy, twoje kontakty biznesowe mogą skupiać się na jak wyglądasz, a nie na umiejętnościach biznesowych.

Perfumy, zapachy i zapachy w miejscu pracy

Nie pozwól, aby pierwsze wrażenie, jakie sobie wyobrazisz, było Twoim osobistym zapachem!

Unikaj perfum i intensywnie pachnących produktów we wszystkich sytuacjach biznesowych. Możesz je polubić, ale nie mają one miejsca w środowisku biznesowym. Zapachy mogą wywoływać astmę, obezwładniać pomieszczenie i często są bardziej obraźliwe niż przyjemne dla innych.

Zapewne już wiesz, że wiele miejsc biznesowych jest wolnych od dymu, ale niektóre z nich są teraz wolne od zapachów. Jeśli nie masz pewności - zapytaj przedstawiciela działu zasobów ludzkich, czy są jakieś wyjątkowe wymagania dotyczące ubioru w miejscu pracy.

Mówiąc o środowiskach wolnych od dymu, nigdy nie pachniesz dymem (jeśli palisz w samochodzie, twoje ubranie zawsze odbierze zapach) podczas rozmowy o pracę. Silny zapach może przeszkadzać osobie, z którą przeprowadzasz rozmowę, w skupieniu się na twoich umiejętnościach, jeśli wszystko, o czym mogą myśleć, to jak pachniesz.

Jak przedstawić profesjonalnie wyglądające paznokcie i dłonie

Kobiety często używają rąk do rozmowy, więc stają się punktem centralnym. Ważne jest, aby ręce i paznokcie wyglądały profesjonalnie - nie tak, jakbyś wybierał się na szaloną noc w mieście.

Gwoździe powinny być czyste i przycięte lub wyrzeźbione. Unikaj noszenia niezwykłych lub szokujących kolorów paznokci. Klejnoty do paznokci i paznokci nie są akceptowane na spotkaniach biznesowych .

Porady dotyczące fryzur dla kobiet biznesu

Styl powinien być schludny i konserwatywny, najlepiej z twarzy. Z kilkoma wyjątkami, kolor włosów nie powinien być szokujący ani nietypowy (pozostaw niebieskie włosy na Halloween). Należy unikać rozpylaczy i żeli do włosów o silnym zapachu lub zapachu.

Porady dotyczące makijażu biznesowego

Niech to będzie proste i odpowiednie na dzień. Brak makijażu jest prawie tak samo zły, jak noszenie zbyt dużego makijażu.

Odpowiednia biżuteria dla kobiet biznesu

Biżuteria nie powinna być hałaśliwa (bez metalowych bransoletek), zbyt duża, lub biżuterii kostiumowej, która jest krzykliwa. Trzymaj kolczyki małe, proste i powyżej płatka ucha.

Lepiej nosić żadnej biżuterii niż nosić zbyt wiele biżuterii, ale wszystkie kobiety biznesu powinny przynajmniej nosić miły, konserwatywny zegarek na rękę.

Zamykanie myśli

Wykazanie, że dbasz o swój osobisty wygląd, komunikujesz osobę, z którą się spotykasz, że są dla ciebie ważne. Zwracanie uwagi na szczegóły dotyczące wyglądu wysyła wiadomość do innych, że będziesz także zwracać szczególną uwagę na szczegóły biznesowe oraz potrzeby klientów i klientów.