Co to jest GitHub i dlaczego powinienem go używać?

Chcesz dowiedzieć się więcej o kontroli wersji? Czytaj dalej.

GitHub to usługa hostingu repozytorium. Pomyśl o tym jako o "chmurze" dla kodu.

GitHub będzie hostować projekty kodu źródłowego w różnych językach programowania i śledzić różne zmiany wprowadzone w każdej iteracji. Jest w stanie to zrobić, używając git, systemu kontroli wersji, który działa w interfejsie wiersza poleceń.

Korzystanie z GitHub ma wiele zalet, w tym łatwiejszą współpracę z kolegami i rówieśnikami, możliwość spojrzenia wstecz na poprzednie wersje i mnóstwo łatwych opcji integracji.

Dlaczego warto korzystać z GitHub?

Cztery powody, dla których powinieneś używać GitHub do swoich projektów kodowania. (Jeśli jeszcze nie jesteś.)

Powód 1: sprawdzenie kodu przez społeczność

Twój projekt jest szkieletem - robi to, co chcesz, ale nie zawsze wiesz, jak szersza populacja go zrealizuje. Lub jeśli działa nawet dla wszystkich.

Na szczęście dla ciebie, jeśli zamieścisz swój projekt na GitHub, szersza społeczność programistów i hobbystów może pobrać, a w rezultacie ocenić twoją pracę. Oznacza to, że mogą dać ci znać o możliwych problemach, takich jak konflikty lub nieprzewidziane problemy z zależnościami itp.

Powód # 2: GitHub jest repozytorium

Było to już wcześniej wspomniane, ale należy pamiętać - GitHub jest repozytorium.

Co to oznacza, że ​​pozwala twojej pracy dotrzeć tam publicznie. Co więcej, GitHub to jedna z największych społeczności kodujących w tej chwili, więc jest to bardzo duża ekspozycja dla twojego projektu.

(I co ważniejsze: ty.)

Jeśli nie masz dużego wsparcia, możesz głupio nie publikować swojego projektu na GitHub, jeśli chcesz, aby większość osób oglądała go w dowolnym momencie.

Powód # 3: Współpracuj i śledź zmiany w kodzie w różnych wersjach

Podobnie jak przy użyciu Microsoft Word lub Google Drive, możesz mieć historię wersji swojego kodu, dzięki czemu poprzednie wersje nie zostaną utracone przy każdej iteracji.

GitHub śledzi również zmiany w dzienniku zmian, dzięki czemu możesz dokładnie określić, co zmienia się za każdym razem. (Jest to szczególnie przydatne podczas oglądania się wstecz).

Powód 4: mnóstwo opcji integracji

GitHub może zintegrować się ze zwykłymi platformami, takimi jak Amazon i Google Cloud, takimi usługami, jak Code Climate, aby śledzić twoje opinie i może podkreślić składnię w ponad 200 różnych językach programowania.

Co jeszcze tam jest?

GitHub nie jest jedyną opcją kontroli wersji.

Istnieją inne usługi, takie jak:

Oferują one wiele takich samych rzeczy, które można uzyskać z GitHub. Jednak sama wielkość społeczności powinna być dla Ciebie ważna, jeśli chcesz, aby twój projekt był widoczny dla jak największej liczby osób.

Inna różnica to kwestia kosztów:

GitHub oferuje prywatne repozytoria za dodatkową opłatą. (Płatne co miesiąc.) Niektóre inne usługi kontroli wersji oferują prywatne repozytoria za darmo. (Jednak zazwyczaj przy ograniczonej przestrzeni dyskowej / przepustowości).

Wniosek: Daj GitHubowi szansę

Jeśli powyższe powody nie przekonały Cię do wypróbowania GitHub dla twojego projektu kodowania, przyjrzyj się niektórym sposobom, w jakie ludzie zdecydowali się używać GitHub do celów niekodujących, takich jak rejestrowanie podróży.

W końcu GitHub jest potężnym narzędziem i może być potężnym sprzymierzeńcem w tworzeniu każdego twojego projektu najlepiej jak to tylko możliwe.