Twój najlepszy przewodnik po certyfikatach technicznych

Wszystko, co musisz wiedzieć o popularnych certyfikatach technicznych

Posiadanie odpowiednich certyfikatów może sprawić, że Twoje CV stanie się bardziej interesujące i zwiększy Twoje zainteresowanie na rynku technologii.

Aby pomóc Ci znaleźć najlepsze certyfikaty dla swojej kariery, przejrzyj te sześć linków do informacji o różnych certyfikatach technicznych. Tutaj możesz dowiedzieć się, które certyfikaty są pożądane przez pracodawców, a także pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy.

 • 01 Certyfikaty Microsoft

  Certyfikaty firmy Microsoft należą do najbardziej cenionych przez współczesnych specjalistów od technologii.

  Powinieneś wiedzieć o aktualnych certyfikatach Microsoft, o tym, na czym one polegają i kto z nich korzysta. Dowiedz się także o kursach certyfikacyjnych Microsoft i egzaminach praktycznych. Na liście znajduje się kilka z piętnastu najlepiej płatnych certyfikatów technicznych . Szeroki zakres tematów obejmuje tematy dla programistów, inżynierów systemów i administratorów, administratorów baz danych i innych.

 • 02 Certyfikaty Cisco

  Certyfikaty Cisco mają tendencję do koncentrowania się na sieciach. Kilka certyfikatów należy również do najlepiej płatnych certyfikatów technicznych, a w branży technicznej istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników posiadających certyfikaty Cisco. Znajdź listę certyfikatów Cisco, które definiują poszczególne certyfikaty, a także linki czytelników do zasobów szkoleniowych, gdzie mogą dowiedzieć się więcej.

 • 03 Certyfikaty Oracle

  Znajdź informacje na temat trzech programów certyfikacji Oracle DBA; konkretnie, jak zostać administratorem bazy danych Oracle (DBA) dla baz danych 11g, 10g lub 9i. Ponadto powinieneś szukać linków do zasobów szkoleniowych Oracle DBA i referencji technicznych Oracle DBA, a także linków do innych informacji na temat korzystania z Oracle DBA.

 • 04 Certyfikaty bezpieczeństwa informacji

  W bezpieczeństwie informacji wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów, którzy mają doświadczenie w audycie bezpieczeństwa sieci, testach penetracyjnych i śledztwach kryminalistyki cyfrowej. Sprawdź te siedem popularnych certyfikatów bezpieczeństwa informacji, aby zaprezentować swoje umiejętności i wiedzę w zakresie bezpieczeństwa informacji, niezależnie od tego, czy chcesz być praktykiem, menedżerem, specjalistą od architektury lub więcej.

 • 05 PMP Project Management Professional Certification od PMI

  Jak wyjaśniono w tym artykule, kierownicy projektów występują w wielu różnych formach, a nie wszystkie te formy są związane z technologią.

  Jednak sektor technologii informatycznych potrzebuje kierowników projektów szczególnie do nadzorowania zespołów i wprowadzania planów w życie, więc posiadanie tego certyfikatu może sprawić, że wyróżnisz się na tle konkurencji. Dokumentacja PMI Project Management Professional ma na celu zademonstrowanie wysokiego poziomu umiejętności przywódczych w zakresie zarządzania projektami.

 • 06 Najwyższe techniczne certyfikaty płatnicze

  Ta lista zawiera piętnaście najwyższych płatnych certyfikatów w branży technologicznej. Niektóre pozycje na tej liście pokrywają się z poprzednio wymienionymi, ale istnieją również certyfikaty, które nie zostały tutaj wymienione.

  Dwa z najwyższych certyfikatów technicznych to:

  1. PMI Project Management Professional (PMP) ze średnią roczną pensją w wysokości 101 695 USD
  2. PMI Certified Associate w Project Management (CAPM) ze średnią roczną pensją w wysokości 101 103 USD

  Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej płacące certyfikaty są najbardziej poszukiwane przez pracodawców.

 • Wniosek: Certyfikaty techniczne pozwalają wyróżnić się

  Proces zdobywania certyfikatu może być tak samo użyteczny jak sama certyfikacja, ponieważ często oznacza to udział w kursie (lub wielu kursach), które szkolą cię w szczegółach pozycji, którą chcesz zdobyć. Więc kiedy pracodawcy zobaczą je na liście w twoim CV, będziesz w stanie udowodnić, że posiadasz wiedzę i umiejętności potrzebne do ich zdobycia.