Jak napisać CV jako pracownik naukowy

Plus: przykładowe CV techniczne, z którego możesz skorzystać

Działy informatyki i pokrewnych dziedzin wciąż stają się coraz popularniejszym obszarem badań w USA. Niedawno prezydent Obama przyrzekł 4 miliardy dolarów na edukację informatyczną w amerykańskich szkołach. Aby zabezpieczyć pracę w akademii, przygotuj CV ukierunkowane na umiejętności, które podkreśla biegłość w Twojej dziedzinie. Formaty CV są różne, ale zaczynając od celów zawodowych, zwracając uwagę na umiejętności i doświadczenie od samego początku, będą działać na Twoją korzyść.

Oto wskazówki i przykładowe CV dla pracownika naukowego.

Sekcje

Są to kluczowe części CV dla eksperta technicznego z dziedziny akademickiej.

Dane kontaktowe: Twoje imię i nazwisko, instytucja, adres zamieszkania i dane kontaktowe. To dobry nawyk, żeby datować swoje CV.

Podsumowanie celów / profesjonalne: Zrób wrażenie na najemcach, że dobrze znasz swój obszar tematyczny. Wyróżnij najważniejsze zalety i rzucić światło na cele zawodowe.

Podstawowe umiejętności: Wymień podstawowe umiejętności i zdolności, które sprawiają, że jesteś idealnym kandydatem do pracy.

Edukacja: zawsze wymieniaj edukację w porządku malejącym według typu stopnia. Dodaj dział, instytucję i rok ukończenia.

Profesjonalne spotkania / zatrudnienie: Podaj nazwę instytucji, departamentu, tytuł i daty zatrudnienia. Dołącz wspólne spotkania, jeśli je posiadasz.

Publikacje: Użyj podtytułów, aby podzielić długie listy publikacji. Na przykład Książki, Artykuły z czasopism, Edytowane ilości i tak dalej.

Możesz także podać nadchodzące publikacje.

Nagrody i wyróżnienia: Podaj nazwę nagrody i nazwę instytucji przyznającej nagrodę w kolejności malejącej.

Granty i stypendia: Podaj nazwę funduszu, czas i kwotę. Ta ostatnia jest zależna od pola.

Specjalizacje badawcze: Podaj krótki przegląd kluczowych obszarów badań.

Inne możliwe sekcje dla życiorysu akademickiego obejmują zaproszenia, języki, profesjonalne członkostwo i usługi dla profesjonalistów.

Przykładowe CV dla pracownika naukowego

Kevin McCalister, Ph.D.

12 Brick Lane

San Luis Obispo, CA 93407

(659) 345-8896

kmccalister@gmail.com

15 lutego 2016 r

Profesjonalne Podsumowanie

Doświadczony profesor informatyki z dogłębną dyscypliną w programowaniu, wykorzystujący nowe możliwości akademickie. Zaangażowałem się w rozwój i uruchomienie pionierskich badań z wszechstronną wiedzą na mój temat. Zależy mi, aby rozwijać swoją wszechstronną i ukierunkowaną na cel karierę w mojej dziedzinie wiedzy specjalistycznej, wykorzystując podstawowe umiejętności do rozwijania zdolności studentów.

Podstawowe umiejętności

Doświadczenie

Edukacja

Specjalności badawcze

Ostatnie granty badawcze i kontrakty

Publikacje

Książki

Artykuły z czasopism

Honory i nagrody