Pełnoetatowy a zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin

Dowiedz się, jak odpowiedzieć na to pytanie. Wywiad Pytanie dotyczące preferencji

"Czy wolałbyś zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin w niepełnym wymiarze godzin, gdyby praca była dostępna?" może być trudnym pytaniem do wywiadu .

Zachowaj ostrożność, reagując i zachowując ogólną odpowiedź, aby nie angażować się w jedno lub drugie zatrudnienie.

Przykładowe odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadów O zatrudnieniu w pełnym wymiarze godzin a zatrudnieniu w niepełnym wymiarze godzin

Przykładowe odpowiedzi: Jeśli wolisz pracować w pełnym wymiarze godzin, a praca jest w niepełnym wymiarze godzin

Pracodawcy mogą składać oferty pracy w niepełnym wymiarze godzin, aby mogli ocenić, czy nowi pracownicy zatrudnią dobrego pełnoetatowego pracownika.

Zrobić trochę badań z obecnymi pracownikami, aby sprawdzić, czy jest to taktyka stosowana przez firmę. Jeśli uda ci się znaleźć tę kluczową informację, będziesz mógł lepiej przygotować swoją odpowiedź.

Jeśli odkryjesz, że firma rzadko promuje pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin w pełnym wymiarze godzin, powinieneś się skupić na tym, dlaczego jesteś zainteresowany pracą dla firmy na oferowanym stanowisku. Nie chcesz podnosić czerwonej flagi, którą chcesz przenieść na stanowisko pełnoetatowe w innym miejscu.

Jak zareagować, jeśli tylko możesz wziąć w niepełnym wymiarze godzin

Przed rozmową przeprowadzaj jak najwięcej badań, jak godziny, zmiany i dni tygodnia, których wymaga praca. Sprawdź, czy dobrze pasujesz, biorąc pod uwagę dostępność w oparciu o opiekę nad dzieckiem, harmonogram edukacji, logistykę dojazdów do pracy itd. Możesz użyć tego jako podstawy do odpowiedzi.