Która opcja szkolenia w zarządzaniu projektem jest dla Ciebie odpowiednia?

5 opcji szkolenia, aby zwiększyć karierę

Wiele wiodących projektów dzisiaj nie osiągnęło tego dzięki wspólnym wysiłkom, by zostać kierownikiem projektu. Nigdy nie spotkałem nikogo, kto wyznałby, że chciał zostać kierownikiem projektu jako dziecko - większość z nas nawet nie wiedziała, że ​​ta rola istnieje.

Następnie wchodzimy do miejsca pracy i nagle pojawiają się projekty, które należy wykonać. Po prostu jesteś menadżerem projektu, niezależnie od tego, czy posiadasz tytuł pracy, czy nie.

Niezależnie od tego, czy popadłeś w takie zarządzanie projektem, czy podjąłeś inną drogę - być może stopień zarządzania projektem - i uczyniłeś z niej ostateczny wybór kariery (jak ja), trening jest zawsze czymś dobrym.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z zarządzania projektami?

Szkolenie z zakresu zarządzania projektami pomaga podnosić umiejętności, odnosić większe sukcesy w pracy i budować reputację świetnego kierownika projektu.

Szkolenie z zarządzania projektami może znacznie zwiększyć twoje dochody. Najnowsze badania PMI Salary Survey pokazują, że ci kierownicy projektów z poświadczeniem PMP® mogą zarobić średnio o 20% więcej niż ci bez. Pracodawcy uznają, że szkolenie i kwalifikacje mają wpływ na twój profesjonalizm i wskaźniki sukcesu i są gotowi za to zapłacić.

Szkolenie z zakresu zarządzania projektami może zapewnić ci umiejętności w obszarach, w których korzystasz z rozwoju. Są kursy obejmujące każdy z obszarów wiedzy z zakresu zarządzania projektami i umiejętności miękkie.

Więc cokolwiek czujesz, że chcesz poprawić, pojawi się kurs, który Cię wesprze.

Istnieją dosłownie setki szkoleń z zakresu zarządzania projektami i może być zniechęcającym do rozpoczęcia procesu selekcji, który jest najlepszy dla ciebie.

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie jest ustalenie, jakiego rodzaju szkolenia chcesz.

Czy najlepiej się uczysz z innymi ludźmi w pobliżu? Ile masz czasu na naukę?

5 opcji uczenia się w szkoleniu z zarządzania projektami

Ten przewodnik pomoże Ci zdecydować, która opcja szkolenia z zarządzania projektami jest dla Ciebie najlepsza. Przyjrzymy się 5 opcjom nauki: nauka w klasie, nauka online (z instruktorem i bez niego), samodzielna nauka i blended learning.

Opcja 1: Szkolenie w klasie

Kursy szkoleniowe mogą być prowadzone w pełnym wymiarze godzin lub w niepełnym wymiarze godzin i mogą trwać prawie przez cały czas. Często zdarza się, że kursy PRINCE2 i kursy bootcamp PMP ® trwają tydzień. APMP, w przeważającej mierze brytyjski certyfikat zarządzania projektami, jest również sprzedawany jako tygodniowy kurs w klasie.

Jeśli jednak zarejestrujesz się na studia magisterskie w zakresie zarządzania projektami, możesz z łatwością przebywać w środowisku uniwersyteckim przez rok w pełnym wymiarze godzin, więcej, jeśli zdecydujesz się na naukę w niepełnym wymiarze godzin.

Kursy szkoleniowe są dostępne na całym świecie, w każdym większym mieście i obejmują wiele tematów. Oprócz kursów przygotowawczych opartych na certyfikatach, nauczanie w klasie nadaje się również do umiejętności miękkich, takich jak przywództwo lub komunikacja w projekcie. Znajdziesz tu również kursy poświęcone tematom niszowym lub eksperckim, takie jak zarządzanie zakresem lub zarządzanie zmianami w projektach .

Czego można się spodziewać: w klasie na krótki kurs możesz spodziewać się, że będziesz z niewielką grupą zwykle około 15 osób. Jeśli jesteś częścią kursu, możesz być z tuzinami innych studentów, w zależności od uniwersytetu i struktury modułów.

To, co dzieje się podczas kursu w klasie, zależy w dużym stopniu od trenera. Możesz siedzieć przez 8 godzin prezentacji slajdów przez tydzień. Lub może się okazać, że Twój trener ma program ćwiczeń interaktywnych, studiów przypadku i działań mających na celu rozbicie teorii. Zależy to również od treści: znacznie łatwiej jest budować ćwiczenia wokół rzeczy, które mogą wykoleić twój projekt, niż na czymś takim, jak zorganizowanie spotkania z lekcjami.

Powinieneś także oczekiwać, że niektóre z materiałów będą elementami, które już znasz, chyba że jesteś bardzo początkującym.

Ponieważ trener musi zaspokajać potrzeby edukacyjne wszystkich osób w pokoju, a wszyscy będą na różnych poziomach, będą oni koniecznie obejmowali przedmioty, które są bardziej pewne.

Najlepsze dla: osób, które mogą pozwolić sobie na pokrycie wysokich kosztów szkolenia w klasie. Ludzie, którzy lubią studiować z innymi w towarzyskim otoczeniu. Ludziom, którym brakowało motywacji do ukończenia szkolenia i którzy mogliby czerpać korzyści z posiadania ustrukturyzowanej treści i kogoś, kto ich poprowadził.

Opcja 2: Szkolenie online z instruktorem

Kursy ze zdefiniowanym programem nauczania nadają się do szkolenia online. Wiele kursów szkoleniowych z zakresu zarządzania projektami, popartych przez profesjonalne organizacje, należy do tej kategorii, ponieważ trwają one od dłuższego czasu i mogą być licencjonowane przez profesjonalne firmy szkoleniowe, które dostarczają treści zgodnie ze standardami branżowymi. Kwalifikacje takie jak PMI Risk Management Professional (PMI-RMP) ® należą do tej kategorii.

Tego możesz się spodziewać: Szkolenie online z instruktorem polega na pracy z materiałami szkoleniowymi online za pośrednictwem interfejsu internetowego. Może to obejmować:

Następnie masz zaplanowany czas ze swoim instruktorem, zwykle prowadzisz seminaria internetowe, konferencje audio lub czaty w wirtualnym środowisku nauczania. To jest twój czas na zadawanie pytań, uzyskiwanie wyjaśnień na temat materiałów i koncepcji oraz sieci z innymi uczestnikami kursu.

Najlepsze dla: osób, które potrzebują kogoś, kto będzie ich motywował regularnymi punktami odprawy. Ludzie, którzy mogą być wystarczająco zmotywowani, aby ukończyć resztę swojej pracy z opiekunem stojącym nad nimi. Ludzie, którzy skorzystaliby z odpowiedzialności grupy, ale nie mogli jej dostać na kurs w klasie.

Opcja 3: szkolenie online bez instruktora

Szkolenia online to ogromny obszar rozwoju dla zarządzania projektami (i innymi sektorami biznesowymi), a znajdziesz tam wiele kursów samodzielnych, które możesz wykorzystać w wolnym czasie. Szkolenie online jest praktyczne dla osób, które nie mają czasu lub potrzebują elastyczności, aby móc się uczyć w dowolnym miejscu.

Czego można się spodziewać: Szkolenie online bez instruktora polega na pracy w środowisku wirtualnego uczenia się w celu uzyskania dostępu i przeglądu samych materiałów kursu. Minusem braku czasu z instruktorem "na żywo" jest to, że możesz stracić motywację do kontynuowania. Studia online mogą być dość samotne, jeśli nie masz grupy osób, które razem z tobą przechodzą, pomagając ci w drodze.

Wykonywanie koncepcji, których nie rozumiesz, może być dość trudne, ponieważ ograniczasz się do materiałów, które kupiłeś. Jeśli ich nie rozumiesz, nie ma dokąd pójść, z wyjątkiem materiałów spoza kursu, aby uzyskać więcej informacji lub te same informacje wyjaśnione w sposób, który sprawiają, że "kliknięcie".

Jeśli chodzi o szkolenie online z instruktorem, wirtualna sala lekcyjna będzie zawierała mieszankę wideo, zrzutów ekranu, treści audio, artykułów do pobrania lub skoroszytów i najprawdopodobniej quizów w celu sprawdzenia swojej wiedzy. Możesz również dowiedzieć się, że Twój kurs daje ci dostęp do przykładowych artykułów egzaminacyjnych, jeśli ma on pomóc ci przygotować się i zdać certyfikat.

Najlepsze dla: osób o ograniczonych budżetach. Ludzie o silnej motywacji. Osoby, które mają ograniczony czas na naukę, chcą korzystać z materiałów do pobrania na przykład na trasie do pracy.

Opcja 4: Self-Study

Samokształcenie jest dokładnie tym, co mówi: budujesz program szkoleniowy, który odpowiada twoim konkretnym potrzebom, poza zakupem jakiegokolwiek formalnego kursu. Polega na tym, abyś najpierw wiedział, jakie są twoje potrzeby szkoleniowe, a następnie jest w stanie pozyskiwać zasoby, które pomogą ci rozwijać się zawodowo.

Możesz samodzielnie studiować swoją drogę do kwalifikacji i po prostu uiścić opłatę egzaminacyjną, ale musisz być pewien, że możesz zaangażować się w badanie, aby uczynić go wartościowym. Istnieje duże ryzyko związane z samokształceniem na kursach egzaminacyjnych, które nie obejmowały wszystkich materiałów lub poprawnie zrozumiały pojęcia, co może podważyć zaufanie. W niektórych sytuacjach może nawet spowodować niepowodzenie egzaminu.

Powiedziawszy to, samokształcenie jest opłacalne. Jeśli jesteś bardzo zmotywowany, masz dużo czasu i jesteś przygotowany na to, co musisz wiedzieć, jest to dobry sposób na upewnienie się, że twoja aktywność programistyczna jest całkowicie skoncentrowana na tym, czego potrzebujesz się uczyć.

Czego można się spodziewać: dużo ciężkiej pracy! Pozyskiwanie książek lub organizowanie sesji mentorskich może być czasochłonne. Nadal może być konieczne kupowanie kursów online lub materiałów edukacyjnych, takich jak dostęp do przykładowych dokumentów egzaminacyjnych. Musisz przygotować harmonogram studiów, jeśli masz twardy termin, taki jak zbliżający się egzamin.

I prawdopodobnie nie otrzymasz tak samo wsparcia dla pracodawców. Twój menadżer prawdopodobnie zapłaci za szkolenia i da ci czas na odejście z pracy. Możesz tego nie rozumieć, jeśli wyjaśnisz, że sam się uczysz.

Na drugim końcu skali coś w rodzaju czytania książki to rozwój zawodowy i samokształcenie, i nie jest takie trudne. To naprawdę zależy od tego, co chcesz osiągnąć. W przypadku krótszych, ukierunkowanych elementów ciągłej edukacji, samokształcenie jest doskonałe.

Najlepsze dla: osób, które są bardzo zmotywowane. Osoby, które są wyjątkowo jasne, jeśli chodzi o cele końcowe i ich wymagania edukacyjne. Ludzie, którzy potrafią się rozliczać i potrafią poświęcić czas na rozwój zawodowy.

Opcja 5: Blended Learning

Coraz więcej widzimy, że blended learning startuje na arenie zarządzania projektami. Mieszane uczenie się to połączenie trybu online i lekcji z elementami samokształcenia. W rzeczywistości wszystkie opcje nauki są zmieszane razem.

Z tego powodu przyciąga wiele osób, ponieważ oferuje najlepsze z wielu środowisk.

Tego możesz się spodziewać: Otrzymasz dostęp do internetowego środowiska szkoleniowego z materiałami szkoleniowymi i dostęp do swojego nauczyciela poprzez fora lub zaplanowane godziny pracy. Otrzymasz również czas w klasie z kohortą i nauczycielami. Pomysł polega na tym, że możesz rozpocząć naukę osobiście, a następnie kontynuować swój rozwój we własnym czasie, co jakiś czas sprawdzasz się w klasie.

Działa to najlepiej w przypadku długich kursów, takich jak kursy dyplomowe lub inne programy certyfikacyjne oferowane przez dalsze instytuty szkoleniowe, które trwają przez kilka miesięcy.

Najlepsze dla: osób, które chcą najlepiej ze wszystkich opcji treningowych lub nie wiedzą, jakiego rodzaju są uczniami. Ludzie, którzy chcą elastyczności, aby dopasować się do swoich obecnych zobowiązań, ale nadal chcą osobistego kontaktu z trenerem i kohortą innych delegatów.

Czytaj dalej: Jak wybrać kurs zarządzania projektem. Przewodnik pomagający wybrać odpowiednią lokalizację, cenę, zawartość i czas trwania dla Twoich potrzeb.

Przy tak wielu dostępnych opcjach treningowych, na pewno znajdziesz taki, który spełni Twoje potrzeby.