Niektóre z najważniejszych not branży przemysłu modowego

Wydaje się, że słyszymy o kultowych reklamach przedstawiających supermodelki w haute couture po usłyszeniu "branży modowej i modelarskiej ". Jednak pewne dobrze przemyślane osoby zgłosiły się i złożyły oświadczenia na temat tej samej branży (i wszystkiego, co się z nią łączy), które zostały równie potężny, jak efekty wizualne, które z niego wynikają.

Uchwycenie istoty przemysłu mody, a przynajmniej tego, jak to widzą, w ciągu kilku zdań jest rzadkim darem. W całej historii słowa szanowanych autorytetów mody miały taki wpływ na czytelników, że cytaty te często są szeroko rozpowszechniane w taki sam sposób, jak reklama wizualna. Oto sześć ważnych cytatów dotyczących mody, które ukształtowały sposób, w jaki świat ją postrzega.

 • 01 Coco Chanel

  kanał

  "Nie robię mody. Jestem modą. "

  Kobieta, która często przypisuje się wyzwalaniu kobiet z ograniczeń związanych z modą, którą kiedyś czuli, jest pewna, że ​​sama jest wolna, a ten cytat dowodzi, że stworzyła własne zasady. Mimo, że zmarła prawie 45 lat temu, jej spuścizna jest symbolem całkowitej mody, a ona jest jedynym projektantem mody, który został włączony do 100 najbardziej wpływowych osób magazynu Time.

 • 02 Jean Cocteau

  "Styl to prosty sposób na powiedzenie skomplikowanych rzeczy."

  Znany głównie jako mistrz awangardy, Jean Cocteau może nie mieć rozgłosu ani sławy innych na tej liście. Jednak ten francuski pisarz był w stanie podsumować, co styl oznacza dla niego tylko w dziewięciu słowach. W tych dziewięciu słowach skutecznie uchwycił to, co wielu próbowało powiedzieć o stylu i modzie od lat, ale aż do Cocteau, nigdy nie było tak doskonale wyjaśnione.

 • 03 Karl Lagerfeld

  Karl Lagerfeld

  "Jeden nigdy nie jest zbyt ubrany lub ubrany w małą czarną sukienkę".

  Ulubieniec takich modeli jak Cara Delevingne, słowo Karla Lagerfelda jest prawem dla wielu fashionistek. Chociaż wpływ Lagerfelda na świat mody jest z pewnością większy niż jego poglądy na temat Little Black Dress, jest to jeden z przykładów, który udowadnia, co mówi Lagerfeld.

 • 04 Ralph Lauren

  Ralph Lauren

  "Moda niekoniecznie dotyczy etykiet. Tu nie chodzi o marki. Chodzi o coś innego, co pochodzi z ciebie. "

  Kiedy Ralph Lauren, projektant jednej z najbardziej znanych marek wszechczasów, jest cytowany, mówiąc, że moda nie jest "koniecznie związana z etykietami", z pewnością wywrze wpływ na czytelników. Widzieć te słowa od człowieka, który wydobywał swoją fortunę ze swojej wytwórni, rozszerzył sposób, w jaki są postrzegane etykiety, a także pokazuje znaczenie osoby noszącej etykietę, a nie samej etykiety.

 • 05 Miuccia Prada

  Prada

  "To, co nosisz, to sposób, w jaki prezentujesz się światu, szczególnie dzisiaj, kiedy kontakty między ludźmi są tak szybkie. Moda to błyskawiczny język ".

  Jako twarz za Miu Miu i Pradą, Miuccia Prada jest bardzo szanowanym projektantem mody, która w 2014 roku zajęła nawet 75. pozycję najbardziej wpływowej kobiety świata przez magazyn Forbes. Prada zwraca uwagę na znaczenie stylu i mody w szybkiej komunikacji dzisiejszy świat, w którym możesz mieć tylko ułamek sekundy, aby wywrzeć wpływ.

 • 06 Yves Saint Laurent

  Yves St Laurent

  "Przez lata nauczyłem się, że to, co ważne w sukience, to kobieta, która ją nosi".

  Saint Laurent zawsze był innowatorem i siłą, z którą trzeba się liczyć w branży modowej. Będąc głównym projektantem Christiana Diora i często uważany za odpowiedzialnego za powstanie couture, poglądy Saint Laurenta na temat mody są powszechnie szanowane. Ten cytat jest tylko jednym z wielu, które pomogły zabezpieczyć kluczową rolę Saint Laurenta w branży mody.