Dowiedz się, czy warto uczęszczać do szkoły modelek

Modelowanie to coś więcej niż tylko dobry wygląd. Oczywiście musisz być przystojny, ambitny i doświadczony w biznesie, ale musisz mieć także określony zestaw umiejętności-umiejętności, z którymi nie narodziły się nawet najlepsze supermodelki.

Nic więc dziwnego, że wiele aspirujących modeli uważa, że ​​warto wziąć udział w szkole modelek . Czy jest lepszy sposób, aby nauczyć się sztuczek, niż brać lekcje zaprojektowane specjalnie dla przyszłych modeli, prawda?

Ale czy warto kształcić szkoły modelek? Oto kilka rzeczy, które możesz zastanawiać:

Czy szkoły modelarskie są niezbędne, aby stać się modelem?

Nie. Nie musisz iść do szkoły modelek, aby zostać modelką. Podczas gdy niektóre modele znajdują tam niesamowite możliwości, 99,9% modeli rozpoczyna swoją karierę w inny sposób, np. Po prostu przesyłając kilka migawek do wykwalifikowanych agentów i skautów. Ale to nie znaczy, że szkoły modelarskie nie mają żadnej wartości!

Jeśli pójdziesz do szkoły modelek z zamiarem stania się kolejnym Coco Rocha , to tak, możesz się przygotować na rozczarowanie. Ale jeśli zarejestrujesz się, ponieważ chcesz się dobrze bawić i poznać nowych ludzi, którzy mają takie same zainteresowania, jesteś w tym z właściwych powodów. Opuścisz osobę bardziej pewną siebie i inspirującą, a umiejętności, których się nauczysz, pozostaną przy tobie przez wszystkie wyzwania życiowe, niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę, czy pokonujesz jedną z wielu przeszkód, które napotkają na Twojej drodze.

A jeśli staniesz się modelką, będziesz tym bardziej przygotowany, aby rozpocząć karierę na właściwej stopie.

Czy szkoły modelek są drogie?

Mogą być, ale zależy to od rodzaju, oczywiście, który chcesz wziąć. Ceny różnią się w zależności od jakości szkoły i lokalizacji, ale ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się zapłacenia kilkuset dolarów za wstępny kurs weekendowy, tysiąc dolarów za tygodniowy warsztat i kilka tysięcy dolarów za więcej program do modelowania tygodniowego lub "obóz".

Jakie rodzaje rzeczy robią aspirujące modele Dowiedz się w szkole modelowania?

Solidny program nauczania w zakresie modelowania powinien dać uczniom wspaniały przegląd branży i obejmować wszystkie główne aspekty, w tym:

Skąd mam wiedzieć, czy szkoła modelowania jest dobra czy zła?

Odrób swoją pracę domową i dowiedz się jak najwięcej o szkole modelek, którą jesteś zainteresowany, w tym o tym, jak długo pracują, kim są, co uczą i kim są instruktorzy. Możesz się wiele nauczyć, przeprowadzając proste wyszukiwanie w Google lub sprawdzanie w Better Business Bureau. Nie zaszkodzi również pójść o krok dalej i porozmawiać z byłymi uczniami, jeśli to możliwe.

Jeśli szkoła modelowania jest "dobra", będą istnieć od dłuższego czasu, będą mieli dobrą reputację w społeczności i będą własnością prawdziwych profesjonalistów z branży (dawne modele, agenci, fotografowie mody itp.). .). Będą otwarci i szczerzy o każdym aspekcie działalności i nie wahają się udzielać referencji, pozwalają zwiedzić szkołę lub sprawdzić program nauczania.

Nawet jeśli szkoła zaznacza wszystkie te pola, wciąż jest kilka rzeczy, których należy zachować ostrożność i unikać tych, które:

Wszystko powinno być wliczone w naukę, z wyjątkiem odbitek fotograficznych (to zupełnie normalne, że studenci płacą dodatkowo za kupowanie odbitek od fotografa).

Idź z instynktem - jeśli coś ci nie pasuje, bez względu na to, jak mało znaczące wydaje się, znajdź inną szkołę.

Więcej o modelowaniu