Jak zostać podpisanym w agencji modelek w Azji

Jednym z najważniejszych rynków dla nowych, a nawet doświadczonych modeli jest Azja. Tokio, Hongkong, Singapur, Korea, Tajpej i inne rynki azjatyckie są uważane za przystanków dla modeli, które chcą rozwijać swoje umiejętności i budować mocne książki z profesjonalnymi modelowymi arkuszami kalkulacyjnymi .

Kiedy model z powodzeniem pracował w Azji, oficjalnie stał się "profesjonalnym modelem" i znacząco zwiększył swoje szanse na podpisanie kontraktu z dużą agencją w Nowym Jorku, Mediolanie, Paryżu, Londynie i na innych głównych rynkach.

O wiele łatwiej jest uzyskać dokumenty robocze i wizy, które umożliwiają modelowi pracę w innych krajach.

Rodzaje modeli pracujących w Azji

Podobnie jak w przypadku każdego rynku modelowania, agencje modelek w Azji szukają różnych typów modeli. Agencje w Azji reprezentują modele męskie i żeńskie, modele dziecięce, modele redakcyjne i komercyjne.

Jedną z najlepszych rzeczy na temat agencji modelek i klientów w Azji jest to, że będą pracować z modelami, które są krótsze lub mniejsze niż modele zwykle działające na rynku amerykańskim lub europejskim.

Wysokość modeli kobiecych może zaczynać się od 5 '6 ", a modele męskie mogą zaczynać się od 5' 10". Modele mogą być jeszcze krótsze i wciąż znajdować pracę w Azji. Osobiście umieściłem modele, które były 5 "4" z najlepszymi agencjami w Azji.

Zamiast koncentrować się tylko na wysokości modelu, agencje patrzą na całkowity pakiet prezentowany przez modelkę, na przykład doskonałą skórę, włosy, zęby i dobrą osobowość.

Poprzednie doświadczenie modelowania nie jest konieczne

Nie jest wymogiem, abyś miał wcześniejsze doświadczenie w zakresie modelowania, aby pracować w Azji, jednak wszystko to pomaga. Zaleca się, abyś miał pewne pojęcie o tym, jak pracować na planie z fotografami i stylistami, i wykonać co najmniej trzy do czterech próbnych sesji (lub jakiejś lokalnej pracy w swoim mieście) przed próbą wejścia na azjatycki rynek.

Czy powinieneś iść do szkoły modelek?

Agencje zwrócą się do kosztów podróży

Prawie wszystkie agencje w Azji zaoferują ci wyższe ceny biletów i zakwaterowania. Agencja zwiększy również koszt złożonych kart, opłat za witryny i trochę pieniędzy na wydatki.

Agencje są skłonne do zwiększenia tych wydatków, aby pomóc Ci zacząć, a będziesz musiał zapłacić agencji z powrotem po rozpoczęciu rezerwacji pracy. Jeśli nie zarabiasz wystarczająco, aby spłacić agencję, agencja przyjmie stratę, a Ty nie będziesz musiał ich spłacać z własnej kieszeni.

Agencje mogą również oferować model "Gwarancja". Gwarancja to ustalona kwota dochodu, którą gwarantuje model, niezależnie od tego, czy model faktycznie zarabia taką kwotę. Gdy model staje się popularny wśród klientów agencji lub staje się ważnym modelem z dobrymi cenami i doświadczeniem na rynkach takich jak Nowy Jork, Paryż i Mediolan, gwarancja modelu może wynosić od 20 000,00 USD do 30 000 USD USD i więcej. Najlepsze modele mogą otrzymać gwarancje ponad 150 000,00 USD tylko na dwumiesięczny pobyt.

Rodzice mogą podróżować z młodszymi modelami

Rodzice mogą podróżować z modelem, który może podróżować po raz pierwszy lub ma mniej niż 18 lat.

Agencje są do tego bardzo przyzwyczajone i nigdy nie stanowią problemu. Rodzice będą musieli pokryć własne koszty podróży i zakwaterowania i mogą zdecydować się na pozostanie tylko na kilka tygodni lub na cały kontrakt.

Rynek jest zajęty przez cały rok

Niektóre rynki modelowania można odwiedzać tylko w określonych porach roku. Jednak rynek azjatycki może być zajęty przez cały rok. Miesiące letnie są zazwyczaj najbardziej konkurencyjne, ponieważ tak wielu uczniów szkół średnich jedzie w tym czasie, więc jeśli możesz podróżować w okresie wiosennym, jesiennym lub zimowym, możesz rzeczywiście zarezerwować więcej miejsc do modelowania.

Dwumiesięczne umowy

Modele są zwykle oferowane w dwumiesięcznej umowie, jednak rzeczywisty czas pozostania modelu zależy od liczby otrzymanych rezerwacji i od reakcji klientów na nie.

Jak zrozumieć modelowanie umów

Jak zostać reprezentowanym przez azjatyckie agencje

Nie zalecamy samodzielnego radzenia sobie z rynkiem modelowania w Azji ani przed posiadaniem dobrej "agencji macierzystej" . Zawsze najlepiej jest mieć agencję matek promującą cię na rynkach międzynarodowych. Dobry agent macierzysty będzie wiedział, jakie są najlepsze agencje dla twojego szczególnego wyglądu i jak planować i zarządzać swoją karierą przez dłuższy czas. Ponadto, ponieważ istnieją dokumenty prawne, wizy podróżne i inne umowy, które wymagają weryfikacji, doświadczony agent macierzysty może być nieoceniony, pomagając ci zrozumieć, co to wszystko znaczy. Jeśli nie masz agenta matki, dobrym miejscem do rozpoczęcia jest ModelScouts.com.