Modelowanie Agencji Macierzystej

Kiedy zaczynasz po raz pierwszy karierę modelki, prawdopodobnie usłyszysz określenie "agent macierzysty" lub "matka". Czym dokładnie jest agencja matka i co robi agencja lub agent matka? Czy macierzowa agencja jest czymś, co musisz mieć, gdy zaczynasz jako model ? A jeśli tak, jak go zdobyć?

Prawie wszystkie modele profesjonalne mają reprezentować więcej niż jedną agencję modelek . Na przykład supermodelki takie jak Naomi Campbell, Coco Rocha czy Tyra Banks będą miały jedną agencję, która reprezentuje je w Nowym Jorku, innej agencji w Paryżu i innej w Mediolanie, Tokio i tak dalej.

Przy tak wielu agencjach działających na rzecz jednego modelu rzeczy mogą się nieco zagmatwać, więc musi istnieć jedna główna agencja, która będzie nadzorować wszystko. Ta główna agencja jest uważana za "matkę".

Zwykle agencja macierzysta jest pierwszą agencją, z którą zaczynasz pracować, gdy rozpoczynasz karierę modelki. Agentem macierzystym może być również zwiadowca, który odkrył cię i pomógł ci zacząć.

Agencja zajmująca się sprawami matki pomoże Ci poznać branżę i rozpocząć budowanie swojego portfolio modelowego lub "książki". Dobra agencja matka zapewni porady i wskazówki dotyczące najlepszego kierunku kariery. Mogą również promować Cię do fotografów i klientów w Twojej okolicy, dzięki czemu możesz zarezerwować prace i zacząć budować swoją książkę za pomocą "testów" i "arkuszy kalkulacyjnych".

Mother Agents są ochroną Ciebie i twoją karierą modelarską

Agencja macierzysta będzie bardzo opiekuńcza swoimi modelami, tak jak niedźwiedź matki będzie z jej młodymi.

Założyciel Ford Models, Eileen Ford, był jednym z najbardziej szanowanych agentów macierzystych w branży. Nowe modele faktycznie mieszkały w osobistej rezydencji Eileen w Nowym Jorku i obowiązywały surowe zasady. Profesjonalne zarządzanie Eileen Ford i dbałość o jej modelki była legendarna i odmieniła sukces modeli i agencji.

Macierzy pełnomocnicy płacą tylko wtedy, gdy robią

Jeśli mieszkasz na mniejszym rynku poza Nowym Jorkiem, Paryżem, Mediolanem lub Tokio, Twoja matka będzie prawdopodobnie starała się promować Cię na większych rynkach. Jeśli twoja matka z powodzeniem pozyska dla ciebie reprezentację, otrzyma prowizję od większej agencji na podstawie kwoty, którą zarabiasz. Zazwyczaj agencja zatrzyma 20% swoich zarobków brutto jako prowizję za znalezienie pracy. Następnie, z tego 20%, zapłacą twojemu agentowi macierzyńskiemu połowę lub 10% twoich zarobków brutto. Niektóre agencje na rynkach azjatyckich mogą otrzymać prowizję w wysokości 30-40%, ale wszystkie te szczegóły zostaną uporządkowane w pisemnych umowach modelowania przed podróżą.

Dobry agent matki rozumie przemysł jako całość

Zamiast skupiać się wyłącznie na własnym rynku, dobry agent macierzysty będzie musiał mieć doskonałe połączenia z zewnętrznymi agencjami i dobrze rozumieć, w jaki sposób różne rynki prowadzą interesy, ponieważ wymagania dotyczące modeli mogą się znacznie różnić na całym świecie. Agent macierzyński będzie również dysponował ważnymi informacjami poufnymi, takimi jak agencje, które terminowo płacą za swoje modele, które agencje mają najlepszych bookerów, które agencje są najbardziej szanowane na swoich rynkach, oraz inne ważne informacje, które pomogą Ci w karierze.

Jak zdobyć doświadczonego agenta Macierzystego

Czy posiadanie dobrej agencji jest dobrym pomysłem? Tak tak tak! Jest tam macierzowa agencja, która Cię prowadzi i chroni. Mają doświadczenie i wiedzę na temat branży, której po prostu nie będziesz mieć, kiedy dopiero zaczynasz. Najtrudniejszą częścią jest znalezienie dobrego. Może to być bardzo trudne, jeśli mieszkasz na małym rynku.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie będzie profesjonalna firma modelowa, taka jak ModelScouts.com. Wszyscy agenci w ModelScouts są od ponad 30 lat agentami-matkami i w pełni rozumieją wszystkie aspekty branży modelowania od modelowania umów, organizacji podróży, zakwaterowania za granicą, wiz pracowniczych w innych krajach i wielu innych.