Czy potrzebuję profesjonalnych zdjęć do rozpoczęcia modelowania?

Kiedy zaczynasz jako nowy model, nieuchronnie będziesz musiał zdecydować, kiedy nadejdzie odpowiedni czas na inwestowanie w profesjonalne zdjęcia modelowe . Czy powinieneś mieć profesjonalne zdjęcia przed spotkaniem z agencjami modelek i zwiadowcami ? Lub, czy należy poczekać, aż po spotkaniu z nimi?

Jeśli spotykasz się osobiście z agentami i zwiadowcami, nie musisz mieć profesjonalnych zdjęć do modelowania.

Wszystko, co musisz zrobić, to pokazać się. Agenci modelujący i zwiadowcy są przeszkoleni, aby zobaczyć potencjał nowego modelu i są w stanie wykorzystać swoje "oko", aby określić, czy odniesiecie sukces.

Jeśli nie możesz spotkać się osobiście z agentami i zwiadowcami, wystarczy kilka prostych migawek. Następnie możesz wysłać swoje zdjęcia pocztą e-mail lub pocztą lub utworzyć portfel modelowania online, w którym agenci i zwiadowcy szukają nowych modeli.

Wskazówki dotyczące robienia i przesyłania migawek

Agencja pragnie uzyskać profesjonalne zdjęcia

Niezależnie od tego, czy spotkałeś się osobiście z agencją, wysłałeś swoje zdjęcia, czy też zostałeś zwiadowany w Internecie, Twoim ostatecznym celem jest zdobycie przedstawicielstwa przez agencję i rozpoczęcie tworzenia miejsc modelowania rezerwacji.

Aby rozpocząć tworzenie rezerwacji modelowania, musisz zacząć budować swoje portfolio lub "książkę". Agencja zwykle prosi o wykonanie "testu". "Test" to jedno z terminów stosowanych w branży modelowania, które opisują sesję zdjęciową, która nie jest płatną pracą, ale sesję zdjęciową wykonaną wyłącznie w celu pomocy w zbudowaniu książki i rozpoczęciu opracowywania własnego wizerunku lub wizerunku.

Oto, co może sprawić trochę trudności i musisz zadać sobie i agencji kilka ważnych pytań.

  1. Czy agencja nalega, abyś pracował tylko ze swoim wewnętrznym fotografem? Jeśli tak, to jest to czerwona flaga i może oznaczać, że agencja jest fotochemią i zarabia na większej liczbie sesji zdjęciowych niż faktyczne rezerwacje. Uważaj na ten.
  2. Czy agencja oferuje listę renomowanych fotografów, z których można wybierać? Renomowane agencje modelek często dostarczają nowe modele z listą fotografów, których prace znają i którzy rozumieją wygląd, jaki agencja stara się dla ciebie osiągnąć.
  3. Czy agencja jest gotowa podnieść koszt twojego pierwszego testu, czy też będziesz musiał za to zapłacić z góry? To, czy agencja chce zwiększyć niektóre koszty rozpoczęcia działalności, może zależeć od kilku czynników, takich jak: a) rynek, na którym się znajdujesz, b) ile agencja chce i czy konkurują z innymi agencjami, czy nie. oraz c) wielkość agencji. Jeśli agencja znajduje się na dużym rynku, takim jak Nowy Jork, Los Angeles, Paryżu lub Mediolanie, może być gotowa do przesunięcia niektórych początkowych kosztów początkowych, które będą musiały zostać spłacone po rozpoczęciu pracy. Agencje na mniejszych rynkach, gdzie większość modeli faktycznie zaczynają, nie często przesuwają koszty, a model będzie odpowiedzialny za opłacanie kosztów z góry.
  1. Jaka jest reputacja agencji? Zanim wyślesz nawet swoje migawki lub spotkasz się osobiście z agencją, zawsze dobrze jest wcześniej sprawdzić reputację agencji. Możesz oszczędzić sobie żalu, jeśli wiesz, z kim i z kim masz do czynienia, zanim zostaniesz poproszony o zainwestowanie pieniędzy lub podpisanie prawnie wiążących umów. Istnieje wiele sposobów na przeprowadzenie badań, takich jak przejście do trybu online, kontakt z biurem Better Business Bureau, rozmowa z innymi modelami i tak dalej.