5 krytycznych decyzji, które mogą sprawić, że jesteś przywódcą

Życie lidera lub menedżera to nieskończona seria decyzji, od prostego i taktycznego do złożonego i strategicznego. To te ostatnie decyzje, złożone i strategiczne, że przywódcy muszą mieć rację lub zagrażają powodzeniu ich firm, zespołów i własnej kariery. W tym artykule opisano pięć najważniejszych decyzji, które sprawiają, że lub jesteś liderem.

Decyzje są paliwem rakietowym dla działań:

Decyzje są prekursorami działań.

Działania te wprowadzają w życie strategie, innowacje, programy i wszystko inne w organizacji. Wszystko, co robimy w organizacji i w naszych rolach, opiera się na decyzji. Wszystko, co chcemy zrobić, zależy od decyzji.

Najlepsi liderzy ciężko pracują nad wzmocnieniem swojej skuteczności i efektywności swoich zespołów i kolegów jako decydentów. Są również wyjątkowo dostosowane do 5 kluczowych decyzji, które zmieniają los kariery i organizacji.

5 decyzji, które sprawiają, że jesteś przywódcą:

1. Zatrudnianie dla postaci. Decyzje o zatrudnieniu są najtrudniejsze ze wszystkich. Często menedżerowie mają trudności z wydaniem wyroku na ograniczone dane. Proces rozmowy jest krótki, a nasza zdolność do oceny umiejętności, zdolności i charakteru jednostek jest kwestionowana w ustawieniach wywiadów.

Wielcy przywódcy rozumieją, że nic dobrego nie dzieje się bez wielkich ludzi. Ciężko pracują, aby szukać talentów, i przesłuchują powoli z czasem i oceniają jednostki pod względem charakteru i wartości bardziej niż z rodowodu, a nawet z doświadczenia.

Żyją według zasady: "Zatrudnij powoli".

Wybierana przez nich osoba to osoba, która żyła, uczyła się i prowadziła w sposób, który odzwierciedla silny, pozytywny charakter i wartość. A potem robią wszystko, co mogą, aby wesprzeć rozwój tej osoby.

2. Strzelanie z powodu braku charakteru. Odwrotność powyższego punktu 1 polega na tym, że skuteczni liderzy ciężko pracują, aby uzyskać toksyczność ze swoich zespołów i organizacji.

Uznają swoją odpowiedzialność za stworzenie skutecznego środowiska pracy, w którym osoby są zachęcane i motywowane do oferowania swoich najlepszych. Toksyczny pracownik zatruwa to środowisko pracy i musi zostać wyeliminowany.

Nikt nie lubi strzelać do kogoś; chociaż wypalenie toksycznego pracownika - po zaoferowaniu szerokiego odzewu, coachingu i możliwości adaptacji - jest działaniem, które pozostawia przywódcy wrażenie, jakby wykonywała swoją pracę.

3. Wyjaśnienie i zajęcie się zdecydowanie kwestiami w etycznej szarej strefie. Najlepsi liderzy ciężko pracują, aby zmienić kwestię szarych stref - dylematy etyczne - w łatwy wybór między dobrem a złem. Jest to trudniejsze, niż się wydaje, a często systemy wynagradzania i dążenie do krótkoterminowych wyników sprawiają, że kuszenie do korzystania z skrótu. Jest to śliskie zbocze, a twoja postać lidera jest na procesie z tymi decyzjami. Nie ma wyników, które warte są poświęcenia twojej zawodowej postaci.

4. Nawigowanie w decyzjach "fork-in-the-road". Późny, świetny baseballista i przypadkowi eksperci społeczni, Yogi Berra, zasugerowali: "Gdy dojdziecie do rozwidlenia drogi, weźcie to." Wszyscy liderzy stają przed wyborem kierunkowym, począwszy od zagadnień taktycznych: tego oprogramowania lub tego oprogramowania , po strategiczne połączenia : jego rynek lub rynek.

Decyzje taktyczne wpływają na to, jak efektywnie i wydajnie wykonywana jest praca, podczas gdy te ostatnie - strategiczne wybory - zmieniają los organizacji.

Połączenia strategiczne to te, które powodują nieprzespane noce i obawy. Najlepsi liderzy myślą przez duże połączenia, starając się dokładnie zdiagnozować sytuację i opracować rozwiązania i opcje, które maksymalizują szansę na sukces. Szukają alternatywnych opinii. Zapraszają innych do kwestionowania ich założeń. I patrzą daleko w głąb danych, które dzielą się wskazówkami we właściwym kierunku. A potem podejmują decyzję i pracują nieustępliwie, aby zmienić tę decyzję w działania.

5. Rozpoznawanie błędów i reagowanie na nie . Nie każda decyzja - taktyczna lub strategiczna - jest dobra. Sumienni liderzy stale monitorują wyniki i konsekwencje swoich decyzji szukając możliwości wzmocnienia lub, w razie konieczności, odwrócenia kursu.

Mówią wygodnie mówiąc: "To było złe, myliłem się i musimy iść w innym kierunku." Niestety, zbyt powszechny brak tej moralnej odwagi uwiecznia złe decyzje i niekorzystnie wpływa na organizacje, czasami w sposób brzemienny lub negatywny. śmiertelny sposób.

Podsumowanie na teraz:

Istnieje wiele dobrze udokumentowanych badań sugerujących, że skuteczność podejmowania decyzji w organizacjach i wyniki finansowe są dodatnio skorelowane. Chociaż korelacja nie jest przyczyną, nie mam wątpliwości co do tego krytycznego połączenia. Każdy w firmie codziennie spotyka się z setkami decyzji, od transakcyjnych po wysoce strategiczne. Kluczem jest lepsze prawo niż złe, szczególnie jeśli chodzi o te 5 krytycznych decyzji.