10 Potężnych sposobów na rozwój Twoich pracowników

Inwestowanie w rozwój pracowników jest najważniejszą i najbardziej satysfakcjonującą rzeczą, jaką może zrobić menedżer. Jednak z jakiegoś powodu jest to często ostatnia rzecz na liście "do zrobienia" menedżera.

Z czysto samolubnego punktu widzenia, kiedy rozwijasz pracowników, stają się mądrzejsi, bardziej produktywni, wykonują na wyższym poziomie, a ostatecznie sprawiają, że wyglądasz jak gwiazda rocka. Rozwijanie umiejętności pracowników pomaga również w rekrutowaniu i utrzymywaniu najlepszych pracowników, a także pozwala na delegowanie, dzięki czemu możesz skupić się na tym, za co płacisz .

Co najważniejsze, jest to satysfakcjonujące, ponieważ chodzi o przywództwo; robiąc różnicę w życiu innych.

Jeśli nie masz pewności, jakie kroki podjąć, aby zostać mentorem i menedżerem motywującym, te dziesięć kroków pomoże ci.

1. Zacznij od siebie.

Zanim będziesz w stanie wiarygodnie i skutecznie rozwijać innych, powinieneś najpierw się rozwinąć . W przeciwnym razie możesz spotkać się z hipokrytą, zamiast mentorem. Kształtowanie dobrego zachowania zaczyna się od modelowania roli, a także pomaga wyostrzyć swoje umiejętności rozwoju.

2. Stworzyć fundament zaufania i wzajemnego szacunku.

Pracownicy muszą wiedzieć, że dyskusja na temat rozwoju to nie tylko podstępny sposób, aby pracownik mógł przyznać się do swoich słabości. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, zobacz 12 sposobów, w jakie przywódcy mogą budować solidne podstawy zaufania ze swoimi pracownikami.

3. Zmień swoje cotygodniowe spotkania w możliwości uczenia się.

Rozwój nie jest zdarzeniem raz lub dwa razy w roku lub czymś, do kogo wysyłasz swoich pracowników do HR.

Beth Armknecht Miller's guidepost Talent Obsession Weekly ma kilka świetnych instrukcji do rozwiązania tego problemu.

4. Zadawaj pytania.

Pytania dotyczące coachingu zmuszają pracownika do samodzielnego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów. Pytania można również ponownie przeglądać po zakończeniu zadania, aby odzwierciedlić zdobyte doświadczenia i sposób na cementowanie nowej wiedzy lub umiejętności.

Zobacz 70 niesamowitych pytań związanych z trenowaniem, korzystając z modelu GROW, aby uzyskać wiele przykładów.

5. Dowiedz się, jak delegować.

Wielu menedżerów spędza czas w pracy, która jest wygodna, ale nie trzeba tego robić. Odpuszczenie obowiązków, które sprawi ci przyjemność, pomoże ci rozwinąć umiejętności twojego pracownika i zwalnia twój czas, więc jest to wygrana. Ale nie oczekuj, że Twój pracownik będzie robił dokładnie to samo, co Ty. Twój pracownik może wpaść na początku i potrzebować dodatkowych instrukcji, ale w ten sposób ludzie się uczą.

6. Przydziel zadania rozciągnięcia.

Oprócz zmiany pracy, zadania rozciągania są najlepszym sposobem uczenia się i rozwijania. Jako menedżer jesteś w stanie szukać możliwości dla swoich pracowników, które są dostosowane do ich potrzeb rozwojowych i aspiracji zawodowych. Nie myśl o wyborze najbardziej wykwalifikowanej osoby do zadania. Zamiast tego pomyśl o wybraniu odpowiedniego zadania rozwojowego dla danej osoby.

7. Wprowadzaj w sieci.

Menedżerowie często znajdują się w godnej pozazdroszczenia pozycji, ponieważ są w stanie dokonywać prezentacji, otwierać drzwi i łączyć pracowników z wzorami, ekspertami i mentorami. Najprawdopodobniej ktoś pomógł ci otworzyć drzwi, więc płać naprzód, kiedy tylko możesz.

8. Informacja zwrotna.

Wszyscy mamy martwe punkty behawioralne. Menedżer jest często osobą, która taktownie pomaga pracownikowi dostrzec słabość, która przeszkadza mu w jego skuteczności lub awansie. Użyj proaktywnego podejścia do trudnych opinii jako przydatnego przewodnika, który pomoże w rozwiązaniu tego problemu.

9. Pomagaj w poruszaniu się po polityce i kulturze organizacyjnej.

Podczas gdy "polityka" jest często postrzegana jako brudne słowo, tak dzieje się w organizacjach, a personel musi o tym wiedzieć. Cienie zawodowe i odgrywanie ról to dwa sposoby na edukowanie pracowników na temat zdobyczy wiedzy politycznej.

10. Bądź gotów wydać prawdziwe pieniądze.

Na koniec, jeśli to możliwe, wzbogacaj cele rozwojowe swojego pracownika szkoleniami, konferencjami, coachami i innymi zasobami materialnymi. Dobry program szkoleniowy, który nie jest substytutem tego, co możesz osiągnąć jako menedżer, zwiększy twoje wysiłki.