Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadów o planach długoterminowych

Rozmowy kwalifikacyjne mogą być doświadczeniem nękającym nerwy, zwłaszcza jeśli od dłuższego czasu szukasz nowej pracy. Może to zaskoczyć cię, gdy potencjalny pracodawca zapyta cię, jak długo możesz zaplanować pracę dla nich. Jest to jednak jedno ze standardowych pytań, z których korzysta wiele firm, gdy przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

Zastanowienie się, w jaki sposób odpowiedziałbyś na to pytanie przed rozmową kwalifikacyjną, zapewni, że przygotujesz się na strategiczną odpowiedź.

Wspólne pytanie z wywiadu: Przyszłość w firmie

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych podczas procesu rekrutacji jest twoje długoterminowe plany z firmą.

Ankieter może zadać pytanie na kilka sposobów:

Nie daj się zaskoczyć. Wielu kandydatów przekona się, że szukają oni jedynie krótkoterminowego okresu oczekiwania na wyjazd do szkoły lub powrotu do szkoły. Wprawdzie te reakcje raczej nie zaimponują ankieterowi i mogą szybko usunąć Cię z listy kandydatów.

Zatrudnianie i szkolenie nowych pracowników to kosztowny proces.

Dzięki temu firma inwestuje w Ciebie dużo czasu i pieniędzy. Chcą wiedzieć, że ich inwestycja się opłaci, a nie, że ich pieniądze zostaną zmarnowane, jeśli planujesz odejść za sześć miesięcy.

Jak odpowiedzieć na pytania z wywiadu o tym, jak długo planujesz zostać

Nawet jeśli nie planujesz przebywać w firmie przez dłuższy czas, nie ma potrzeby kłamać lub dawać złego wrażenia .

Wszyscy wiedzą, że plany mogą się zmienić, a nieoczekiwane. Zamiast przekręcać swoje intencje, skoncentruj swoją odpowiedź na stwierdzeniu czegoś pozytywnego na temat pracodawcy, Twojego poziomu zaangażowania i entuzjazmu do stanowiska.

Niech pracodawca wie, ile dokładnie i dlaczego praca dla nich jest dla Ciebie bardzo atrakcyjna. Zwróć uwagę na konkretne aspekty pracy, które przemawiają do ciebie i zachęcam do pozostania na długo.

Jeśli wspominasz o rozwoju branży lub firmy i o tym, w jaki sposób odnoszą się one do twoich celów, możesz wyróżnić Cię jako dobrze poinformowanego kandydata.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Na przykład dobra odpowiedź na pytanie: "Jak długo zamierzasz pracować w naszej firmie?" byłoby:

"Jestem bardzo podekscytowany badaniami i innowacjami, które Twoja firma dostarczyła w ciągu ostatnich kilku lat." Szukałem stanowiska w dynamicznej firmie zaangażowanej w społeczność, a twoja organizacja z pewnością pasuje do tego opisu. doskonale pasuje do moich umiejętności i doświadczenia i daje mi szansę na rozwój zawodowy, spodziewam się, że będę tu tak długo, jak tylko będę miał okazję wnieść wkład. "

Ponadto, oto kilka dodatkowych odpowiedzi w zależności od Twojej obecnej sytuacji:

Odpowiedzi te są dobrą odpowiedzią na pytanie; nie podają konkretnej linii czasu, ale pokazują swój entuzjazm dla roli i firmy.

Kiedy starasz się o pozycję handlową lub obsługę klienta , bądź jak najuczciwszy, gdy odpowiadasz. Nie chcesz wprowadzać w błąd potencjalnego przełożonego, ponieważ być może będziesz musiał użyć go do odniesienia w przyszłości.

Jeśli wiesz, że zamierzasz przeprowadzić się do innego miasta w ciągu dwóch lat, powinieneś tak powiedzieć (choć możesz również dodać, że masz nadzieję, że jeśli wykonasz znakomitą pracę dla swojego sklepu, że sieć handlowa może ostatecznie znaleźć dla ciebie pozycję w mieście, do którego się przeprowadzasz).

Plany się zmieniają, ale chcesz się upewnić, że jesteś uczciwy w stosunku do tego, czego możesz od ciebie oczekiwać. Z drugiej strony, jeśli planujesz, że jest to stanowisko długoterminowe, z całą pewnością tak mów.

Więcej informacji na temat wywiadów: 10 najlepszych porad dotyczących wywiadów Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną