Pytanie o rozmowę o pracę: Co Cię interesuje w tej pracy?

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi na pytania o to, dlaczego apeluje się do ciebie

Istnieje kilka ogólnych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, które prawdopodobnie zostaną zadane podczas rozmowy kwalifikacyjnej, bez względu na to, w jakim zawodzie szukasz pracy. Jedno z pytań, które najprawdopodobniej zostaniesz zapytane, brzmi: "Co cię interesuje w tej pracy?"

Ankieter zadaje to pytanie, aby upewnić się, że znasz rolę tej pracy. W szczególności, on lub ona chce sprawdzić, czy wiesz, jakie są kluczowe wymagania, jakie umiejętności potrzebujesz, aby osiągnąć sukces i jak twoje doświadczenie pasuje do obowiązków związanych z pracą.

Przygotowany do wyjaśnienia, dlaczego cię interesuje

Aby pomóc w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej, uważnie przeczytaj ogłoszenie o pracy, odnotowując określone wymagania dotyczące umiejętności i doświadczenia. Możesz również sprawdzić, czy istnieją dodatkowe informacje na temat pracy, o którą się ubiegasz na stronie internetowej firmy.

Jeśli lista zadań jest krótka, a na stronie firmy jest niewiele (lub nie ma) informacji, możesz wyszukać podobne oferty pracy na stronach z ofertami pracy, takich jak Indeed.com. Możesz również uzyskać Google tytuł pracy, aby uzyskać ogólne informacje.

Przed rozmową zrób listę swoich umiejętności i doświadczeń, które pasują do podanych wymagań. Pomyśl o konkretnych przykładach, w jaki sposób z powodzeniem zastosowałeś te umiejętności na innych stanowiskach i przekonaj się, jak dopasować swoje kwalifikacje do pracy.

Odpowiadając na pytanie, nie mów o tym, w jaki sposób skorzystasz z pracy. Na przykład odpowiedzi takie jak: "Chcę pracy, która pomoże mi rozwinąć moją karierę" sprawią, że będziesz bardziej skoncentrowany na sobie, niż na tym, w jaki sposób Twoja przeszłość jest korzystna dla firmy.

Jednak nie bój się okazywać entuzjazmu do pracy. Chcecie podkreślić, że jesteście zarówno kwalifikowani, jak i pełni pasji, jeśli chodzi o pozycję.

Przykładowe odpowiedzi

Dostosuj te odpowiedzi, aby pasowały do ​​Twojego doświadczenia i stanowiska, o które się ubiegasz.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Przed przystąpieniem do rozmowy upewnij się, że znasz kilka typowych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej i jak możesz na nie odpowiedzieć . Przygotuj się również do zadawania pytań samemu.