Praca w konkursie sprzedaży

Istnieje wiele powodów, dla których specjaliści od sprzedaży decydują się opuścić swojego obecnego pracodawcę. Czasami decydującym czynnikiem są pieniądze; czasami po prostu potrzebują zmiany scenerii. Niektórzy mogą chcieć się przenieść, a inni po prostu chcą uciec od przytłaczających menedżerów lub złych zespołów sprzedaży . Bez względu na powód, dla którego ktoś zdecyduje się opuścić stanowisko, zmiana może być stresująca.

Jedną z rzeczy, którą robi wielu profesjonalistów zajmujących się sprzedażą, jest odejście od obecnego pracodawcy i rozpoczęcie pracy w konkursie.

Takie postępowanie powinno być dobrze przemyślane, ponieważ mogą wystąpić nieprzewidziane wyzwania.

Po pierwsze, dlaczego chcesz odejść?

Zanim przejdziesz dalej, powinieneś zadać sobie prawdziwy powód, dla którego chcesz opuścić swojego obecnego pracodawcę i połączyć siły z konkurencją. Jeśli masz uzasadniony problem z pracodawcą, możesz poczuć, że wkrótce będziesz musiał znaleźć nową pracę z jakiegokolwiek powodu lub zostaniesz zrekrutowany i jesteś pewny, że odejście będzie w twoim najlepszym interesie, wtedy odejście może być najlepszym wyborem.

Musisz jednak pamiętać, że przechodzenie od jednego pracodawcy do drugiego w tej samej branży prawdopodobnie nie będzie zupełnie inne od tego, czego obecnie doświadczasz. Możesz czuć, że twój konkurent jest lepszym miejscem do pracy, zapewnia lepsze świadczenia i służy swoim klientom lepiej niż twój obecny pracodawca, ale jesteś winien sobie to, że jesteś w pełni uczciwy wobec siebie i upewniasz się, że robisz krok do przodu. słuszne powody.

Jeśli uważasz, że twoja chęć odejścia jest dla wszystkich (lub przynajmniej niektórych) z właściwych powodów, upewnij się, że bierzesz pod uwagę kilka innych czynników, zanim zwrócisz uwagę.

Umowy nieuczciwej konkurencji i poufności

Wielu pracodawców zatrudnia wszystkich specjalistów ds. Sprzedaży, którzy podpisują umowy o nieuczciwej konkurencji i poufności.

Jeśli masz podpisanego, upewnij się, że skontaktujesz się z prawnikiem lub radcą prawnym, aby upewnić się, że nie naruszysz żadnej podpisanej umowy, idąc do pracy dla konkurenta.

Nie oczekuj, że Twoi klienci będą Cię śledzić

Wielu, którzy opuszczają jedną firmę handlową i przyłączają się do innej firmy, czują, że ich klienci będą szczęśliwie i chętnie kupować od nich, pomimo ich nowego pracodawcy. Podczas gdy niektórzy klienci mogą być lojalni wobec ciebie, spodziewając się, że ktokolwiek będzie nadal prowadzić z tobą interesy, jest niebezpieczną myślą.

Jeśli spodziewasz się, że podążą za tobą, jaki jest twój plan tworzenia kopii zapasowych, jeśli tego nie robią? Jeśli go nie masz, powinieneś wiedzieć, że najprawdopodobniej zaczniesz od nowa.

Uświadom sobie, że klienci lubią spójność

Częstym powodem, dla którego klienci opuszczają jedno przedsiębiorstwo i prowadzą działalność w innym miejscu, jest reprezentatywna rotacja. Jeśli opuścisz jedną firmę dla innej, możesz przejąć pozycję pozostawioną przez popularnego przedstawiciela lub, co gorsza, pozycję, która została kilkakrotnie wypełniona i uzupełniona w niezbyt odległej przeszłości. Możesz przejąć listę rachunków, która ma dość widzenia z nowym przedstawicielem co kilka miesięcy i będzie zmuszona poradzić sobie z dużą niepewnością klientów.

Założone przyjaźnie mogą się skończyć

Pracuj w miejscu wystarczająco długo, a najprawdopodobniej będziesz rozwijać przyjaźnie ze swoimi współpracownikami.

Odejdź, a ty też możesz zostawić te przyjaźnie.

Zabawna rzecz dzieje się, gdy ktoś opuszcza i dołącza do konkurencji: stają się wrogami. A kontynuowanie przyjaźni z kimś, kto jest uważany za wroga, jest trudne dla wielu ludzi. Podczas gdy żaden pracodawca nie może (ani nie powinien) nigdy powiedzieć swoim pracownikom, z kim mogą i nie mogą się spotkać, wiele przyjaźni zakończyło się, gdy jedna część przyjaźni skacze i dołącza do konkurencji.