Profil pracy US Army: 15P Specjalista ds. Operacji lotniczych

Specjaliści lotnictwa są kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa misji lotniczych

US Navy / Mass Communication Specialist 1st Class Josh Huebner

W armii specjalista ds. Operacji lotniczych planuje i przeprowadza taktyczne misje lotnicze. Słyszałeś wyrażenie "utrzymuj pociągi na czas"? Żołnierze w tym zawodzie, który jest wojskową specjalnością zawodową (MOS) 15P, utrzymuj samoloty w ruchu na czas.

MOS 15P wymaga wysokiego stopnia kompetencji taktycznych i organizacyjnych, i chociaż nie widzą czasu w kabinie, ci żołnierze są tak samo ważni dla powodzenia każdej misji lotniczej, jak ich pilotowi odpowiednicy.

Obowiązki dla MOS 15P

Jeśli jesteś kimś, kto rozkoszuje się harmonogramami i planami, jest to dla ciebie zadanie Armii. Odpowiadasz za sprawdzenie, czy są wykonywane odprawy lotów lokalnych i międzynarodowych, sprawdzanie dokładności planów lotu i ich koordynacja.

Dzienniki lotów wszystkich lotów i indywidualnych rekordów lotów również wchodzą w zakres kompetencji MOS 15P. Ta praca obejmuje także alarmowanie załóg awaryjnych, a być może najważniejsze, że musisz mieć w sobie trochę meteorologa, ponieważ to ty musisz interpretować i publikować raporty pogodowe, które mogą wpływać na misje lotu i lotu.

Informacje szkoleniowe dla MOS 15P

Szkolenie zawodowe dla specjalisty ds. Operacji lotniczych wymaga 10-tygodniowego podstawowego szkolenia bojowego i 8-tygodniowego zaawansowanego indywidualnego szkolenia z instruktażem w miejscu pracy. Część tego czasu spędza się w klasie i na polu w symulowanych warunkach bojowych.

Ci żołnierze przechodzą szkolenie lotnicze w Army's Aviation Logistics School w Fort Eustis w Virginii.

Niektóre z umiejętności, których nauczysz się w tej pracy, obejmują operacje w armii lotniczej i prowadzenie rejestrów, procedury planowania samolotów i przydzielanie załóg, planowanie lotów i operacje na lotniskach.

Kwalifikacje do MOS 15P

Aby zakwalifikować się do tej pracy, musisz uzyskać wynik w wysokości 91 punktów w obszarze Skilled Technical w Armed Services Vocational Aptitude Battery (ASVAB) .

Podtesty dla tego obszaru obejmują Word Knowledge, General Science, Mechanical Comprehension i Mathematics Knowledge.

Będziesz także potrzebował zakwalifikować się do tajnego poświadczenia bezpieczeństwa, które zwykle obejmuje sprawdzenie przeszłości każdej działalności przestępczej lub używania narkotyków, a także sprawność psychiczną i emocjonalną. W przypadku tej pracy wszelkie używanie narkotyków, w tym posiadanie, sprzedaż lub przekazywanie po ukończeniu 18. roku życia, jest dyskwalifikujące, podobnie jak historia nadużywania narkotyków lub alkoholu.

Będziesz potrzebował normalnego widzenia kolorów (bez barwy) i musisz być obywatelem USA.

Podobne zawody cywilne dla MOS 15P

Umiejętności, których się nauczysz, pomogą ci przygotować się do kariery w lotnictwie. Specjaliści od operacji lotniczych często pracują dla komercyjnych i prywatnych linii lotniczych, firm transportu lotniczego i lotnisk po zwolnieniu ich z wojska.