Army Job: 68J Medical Logistics Specialist

Ci żołnierze pilnują zapasów medycznych

MLC - Armia

Specjaliści w zakresie logistyki medycznej zajmują się śledzeniem środków medycznych i sprzętu. Oznacza to przyjmowanie, przechowywanie, nagrywanie i wydawanie materiałów medycznych dla swoich jednostek oraz doradzanie przełożonym.

Ta praca, która jest wojskową specjalnością zawodową (MOS) 68J, zajmuje się sprzętem medycznym i dostarczaniem przesyłek, upewniając się, że są one rozmieszczone w celu terminowego przekazywania obszarów. Nie czytają jednak tylko zamówień i list przewozowych; ci żołnierze sprawdzają i biorą pod uwagę sprzęt medyczny i sprzęt, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z przepisami Departamentu Medycznego Armii .

Obowiązki MOS 68J

Oprócz przyjmowania i nadzorowania zaopatrzenia medycznego, żołnierze biorący udział w tej pracy tworzą programy kontroli jakości, obsługują kontrolę zapasów i wszystko to, co idzie w parze z logistyką, jak rekwirowanie, pakowanie i wysyłka.

Umiejętność posługiwania się sprzętem medycznym w kontrolowanym, sterylnym środowisku jest kluczowym elementem tej pracy; jako że jest w stanie efektywnie policzyć środki medyczne, aby upewnić się, że trafiają w odpowiednie miejsce.

Tworzą również programy kontroli jakości dla przychodzących materiałów medycznych i zajmują się segregacją, kontrolą zapasów, rekwizycjami, konserwacją, ratownictwem i niszczeniem sprzętu medycznego i sprzętu, gdy jest to potrzebne.

Specjaliści w dziedzinie logistyki mają charakter biurowy, ale obsługa i ochrona sterylnego i cennego sprzętu medycznego i materiałów eksploatacyjnych jest unikalna dla tego MOS.

Informacje o szkoleniach 68J

Szkolenie zawodowe dla specjalisty w zakresie logistyki medycznej rozpoczyna się od dziesięciu tygodni podstawowego szkolenia bojowego (obóz treningowy) i pięciu tygodni w Fort Sam Houston, w San Antonio w Teksasie w celu zaawansowanego szkolenia indywidualnego (AIT).

Nauczysz się obsługiwać i przechowywać sprzęt medyczny, używać skomputeryzowanych systemów danych do organizowania i utrzymywania zapasów oraz obsługi pojazdów, takich jak wózki widłowe i dźwigi.

Kwalifikacje do MOS 68J

Potrzebujesz co najmniej 95 punktów w obszarze umiejętności duchownych (CL ) w testach ASVAB (Arped Services Vocational Aptitude Battery) .

Dla specjalistów od logistyki medycznej nie jest wymagane posiadanie pozwolenia Departamentu Obrony na bezpieczeństwo, ale wymagane jest normalne widzenie kolorów (więc nie ma koloru).

Jeśli interesuje cię ta praca w armii, zainteresowanie matematyką, księgowością, rachunkowością, administracją i pisaniem na klawiaturze okaże się przydatne. Powinieneś cieszyć się pracą fizyczną; podczas gdy istnieje duża część biurowa do tej pracy, będziesz spędzać sporo czasu na wózkach widłowych i innych urządzeniach magazynowych na zewnątrz.

Podobne zawody cywilne do MOS 68J

Umiejętności, których się nauczysz, pomogą ci przygotować się do pracy jako urzędnik kontroli zapasów, urzędnik ds. Części lub sklepikarz z fabrykami, warsztatami naprawczymi, domami towarowymi oraz magazynami rządowymi i magazynami.