Jak inteligentni menedżerowie budują mosty z zasobami ludzkimi i finansami

Jeśli pracujesz jako menedżer w organizacji wystarczająco dużej, aby mieć dedykowane funkcje kadrowe i finansowe, będziesz dobrze służyć rozwijaniu silnych relacji roboczych z profesjonalistami w tych zespołach. Budowanie silnych relacji ze wszystkimi rówieśnikami w różnych funkcjach jest dobrą praktyką, te konkretne grupy mogą być jednymi z najlepszych adwokatów i sprzymierzeńców w trudnych sytuacjach.

I warto wiedzieć tylko o tym, co sprawia, że ​​ci specjaliści tak się czują.

Oto kilka podejść, które pomogą Ci wspierać i wzmacniać te ważne relacje podczas wspinania się po drabinie korporacyjnej.

Osiągnąć

Poświęć czas, aby usiąść z głównymi kontaktami w tych zespołach i dzielić się informacjami na temat misji i wyzwań twojej grupy. Bądź pewien, że pytasz o to samo co o ich skupienie i główne cele jako grupa. Jeśli jesteś nowym menedżerem, jest to świetna wymówka, by spotkać się z przedstawicielami tych zespołów i poprosić o ich wgląd w ich relacje z grupą w przeszłości. Zapytaj o obszary, w których chcielibyśmy poprawić. A potem zrób coś z tym.

Udostępnij widok z rynku

Jeśli działasz w grupie skierowanej do klienta, takiej jak sprzedaż, marketing lub obsługa klienta, przedłużaj zaproszenia na zasoby ludzkie lub finansuj kontakty na spotkania, w których nacisk kładziony jest na dzielenie się informacjami o klientach, konkurentach i partnerach.

Nie należy lekceważyć tego, jak ważne jest to dla osób operujących co najmniej 1 stopień oddzielenia od działania na rynku. Chociaż wszyscy dostrzegają potrzebę pozyskania i utrzymania klientów, jednak dla wielu osób pracujących w grupach zajmujących się wewnętrznymi aspektami, realia rynku nie są namacalne.

Docenią twoje wysiłki, aby pomóc im wypełnić tę lukę wiedzy.

Zaproponuj miejsce

Zarówno zasoby ludzkie, jak i finanse powinny zajmować miejsce przy planowaniu na przyszłość, ale w niektórych firmach nie są bezpośrednio zaangażowane w te ważne dyskusje. W zakresie, w jakim możesz wpłynąć na tę kwestię, staraj się zaangażować te zespoły w pracę nad strategią. W końcu wysiłek polega na angażowaniu i koncentrowaniu talentów na możliwościach zwiększania liczby. A osoby w tych grupach są ostatecznie krytycznymi trybami w realizacji strategii.

Pomiń gry, gdy dochodzi do liczb

W zależności od twojej roli, będziesz pracował z finansami nad przychodami i wydatkami lub tylko z wydatkami. W przypadku menedżerów sprzedaży, finanse otrzymują pierwsze i ostatnie głosowanie w sprawie zasad i decyzji dotyczących ujmowania przychodów, więc nie należy próbować gry systemu. Bądź całkowicie przezroczysty z numerami swojego zespołu i unikaj wszelkich śladów gry. Jeśli zarządzasz centrum kosztów, bądź ostrożny w zarządzaniu i prognozowaniu kosztów oraz natychmiast zgłaszaj potencjalne problemy. Będą to sytuacje problemowe, w których twoje otwarte zachowanie przyniesie ci dodatkową pomoc, kiedy jej potrzebujesz.

Twórz pozytywne wyzwania

Wszyscy uwielbiają pozytywne wyzwania. Pomijając aspekt zarządzania zasobami ludzkimi, Twoja podstawowa praca z nimi skupi się na poszukiwaniu talentów i rozwiązywaniu problemów z talentem w zespole. Oba mają kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu i przetrwania jako menedżer. Wiele z twoich sytuacji związanych z zatrudnieniem może być nietypowych, gdy inwestujesz na nowych rynkach i szukasz osób posiadających nowe umiejętności i doświadczenia w swojej kulturze. Twoja zdolność do pracy z zasobami ludzkimi i dostosowywania wymagań do pracy i specyfikacji wyszukiwania będzie krytycznym momentem w ważnych działaniach rekrutacyjnych.

Zaproponuj wczesne ostrzeganie o problemach

Uruchom, nie chodź, aby zaoferować wczesne ostrzeganie o problemach. Sytuacje problemowe są nieuniknione, a stawki dla naszych organizacji i kariery są wysokie, jeśli chodzi o sprawy ludzkie.

W wielu przypadkach pracownicy działu zasobów ludzkich będą udzielać wskazówek, jak poruszać się w tej sytuacji i zachowywać zgodność z przepisami. A jeśli wszystko pójdzie źle, to ci, którzy zostali zaproszeni do ułatwienia sprzątania twojego bałaganu, Będziesz zadowolony, że wcześnie zaangażowałeś się w te sprawy.

Partner w dużych projektach

Gdy przejdziesz przez szeregi, będziesz bardziej uzależniony od tych zespołów, aby pomóc Ci w inicjatywach na dużą skalę. W przypadku jednej szczególnie złożonej i szybko rozwijającej się restrukturyzacji finanse pomogły mi ocenić nasze opcje inwestycyjne i zbudować modele prognostyczne. Ich praca odegrała zasadniczą rolę w uzyskaniu zgody zarządu na nasze plany. Zasoby ludzkie ożywiły restrukturyzację, pomogły nam ocenić i opracować nowe pakiety wynagrodzeń oraz umożliwiły krytyczne zatrudnianie pracowników, a także kilka eliminacji pozycji.

Pomóż im osiągnąć swoje cele

Dostosuj się do ich unikalnych celów funkcjonalnych i wspieraj ich wysiłki. Twoja gotowość do dostarczenia zasobów do ważnego projektu lub do pilotowania nowego procesu lub polityki zostanie doceniona i zapamiętana.

Dolna linia

Łatwo jest zobaczyć funkcje usług wspólnych jako tylko część procesu. W rzeczywistości, finanse i zasoby ludzkie pozwalają w szczególności zrozumieć firmę, zainwestować w przyszłość oraz wdrożyć, zarządzać i rozwijać talenty potrzebne do odniesienia sukcesu. Buduj silne relacje z każdą grupą w swojej firmie, jednak trochę dodatkowego wysiłku z tymi dwoma zespołami będzie wypłacać dywidendy.