Pytania dotyczące wywiadu na temat Twojej historii wynagrodzeń

Czasami podczas wywiadu pojawia się temat historii płac. Dobrym pomysłem jest przygotowanie się do rozmowy o wynagrodzeniu podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej i zapoznanie się z odszkodowaniem, jakiego można oczekiwać za dane stanowisko. Twoja historia wynagrodzeń może być interesująca dla Twojego potencjalnego pracodawcy i powinieneś upewnić się, że możesz omówić ją w najbardziej pochlebny sposób.

Należy pamiętać, że w niektórych miejscach, ale nie we wszystkich, pracodawcy nie powinni prosić osób ubiegających się o pracę o ich wcześniejsze wynagrodzenie .

Niektórzy pracodawcy zakazali wywiadów dotyczących historii płac. Jeśli zostaniesz zapytany, kiedy nie powinieneś, musisz zdecydować, co chcesz udostępnić i jak odpowiedzieć .

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie jest przegląd historii płac . Zwróć uwagę na wszelkie zmiany w wynagrodzeniu w trakcie każdego zadania, w tym podwyżki, premie i inne zmiany w świadczeniach. Jeśli nie jesteś pewien dokładnej kwoty swoich poprzednich pensji, wróć i sprawdź. Podanie niewłaściwych danych ankieterowi może spowodować cofnięcie oferty pracy. Jeśli masz problemy z zapamiętaniem dokładnych numerów, zapisz informacje w dół, wraz z datami każdej zmiany wynagrodzenia. Możesz nawet przynieść tę kartkę do wywiadu w celach informacyjnych.

Musisz również zbadać zakres płac dla swojej pozycji docelowej, zwłaszcza jeśli gwarantuje wyższe wynagrodzenie niż poprzednie. Pytania dotyczące historii wynagrodzeń mogą łatwo przejść do dyskusji na temat oczekiwań płacowych.

Bądź przygotowany, aby rozwiązać wszelkie różnice w swojej pracy docelowej, które uzasadniałyby wyższą pensję i być gotowym do wskazania, w jaki sposób jesteś przygotowany na sprostanie tym wyzwaniom.

Jak odebrać

Upewnij się, że to, co powiedziałeś ankieterowi, pasuje do tego, co wymieniłeś na swoim wniosku o pracę . Nie przesadzaj ani nie zwiększaj swoich zarobków.

Wielu pracodawców sprawdzi referencje i potwierdzi historię płac przed złożeniem oferty pracy. Rozbieżność między tym, co zgłosiłeś, a tym, co powiedział pracodawca, może cię zepchnąć z rywalizacji o pozycję. Poświęcenie dodatkowego czasu na weryfikację numerów i ich zapisanie może pomóc uniknąć pomyłki, która mogłaby nieumyślnie obniżyć koszty pracy.

Oprócz zwykłego określania początkowych i końcowych zarobków, warto też wymienić wszelkie inne otrzymane korzyści. Mogą to być premie lub inne korzyści. Dzielenie się nimi z prowadzącym rozmowę demonstruje inne sposoby, w jakie twój dawny pracodawca uznał twoją wartość.

Możesz również zauważyć duże zmiany w zakresie odpowiedzialności, które pasują do wzrostu wynagrodzeń. To pokaże, że twój były szef uszanował twoją pracę i że zyskałeś nowe możliwości.

Jeśli przenosisz się z tradycyjnie niższego sektora płatniczego, takiego jak sektor non-profit, do wyższej płacącej branży korporacyjnej, przygotuj się na wskazanie różnic w wynagrodzeniu dla porównywalnych obszarów funkcjonalnych.

Na koniec wyjaśnij wszelkie niespójności w twojej pensji. Na przykład, jeśli Twoja pensja zmniejszyła się z jakiegokolwiek powodu, wyjaśnij dlaczego. Być może przerzuciłeś się na pracę w niepełnym wymiarze godzin, gdy wychowywałeś rodzinę, lub zmniejszyłeś swoje wynagrodzenie, podczas gdy inne formy odszkodowania (ubezpieczenia, inne świadczenia itp.) Wzrosły.

Pokaż rozmówcy, że nadal jesteś cenionym pracownikiem, i że twoje wynagrodzenie właściwie odzwierciedlało pracę, którą wykonałeś.

Przykładowe odpowiedzi

Powiązane artykuły: Jak odpowiadać na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej Pytania dotyczące wynagrodzenia Jak ocenić ofertę pracy | Jak negocjować ofertę licznika

Rozmowa kwalifikacyjna Pytania i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.