Często zadawane pytania dotyczące stanowisk kierowniczych

Kiedy przeprowadzasz wywiady na poziomie kierowniczym, niektóre z najważniejszych czynników, które firma rozważy, to styl przywództwa i jego dopasowanie do kultury firmy , sposób wdrożenia zmiany oraz sposób zarządzania pracownikami.

Na tym poziomie kariery będziesz na pozycji lidera, odpowiedzialnej za ustalanie i osiąganie wysokich celów oraz upewnianie się, że osoby, którymi zarządzasz, są w stanie również wspierać te cele.

Oczekuje się, że osoby na stanowiskach na poziomie C podejmą ważne decyzje i przyniosą rezultaty, więc przygotuj się na przykłady tego, jak to zrobiłeś na poprzednich pozycjach.

Przed wywiadem na stanowisko na poziomie kierowniczym

Podobnie jak w przypadku każdego wywiadu, wcześniejsze przygotowanie daje ci ogromną przewagę. Zaplanuj swój wywiad w dniu poprzedzającym. Pamiętaj, aby nosić coś odpowiedniego. Nie chcesz wyglądać jak grasz w przebraniu podczas wywiadu; powinieneś wygodnie zamieszkać w swoich ubraniach.

Planowanie stroju przed Tobą pomoże Ci uniknąć nieprzyjemnych dni, takich jak to, że masz plamę na swojej ulubionej koszulce wywiadowczej, nie możesz pewnie chodzić w butach lub masz swędzący znaczek na nowym stroju do rozmowy kwalifikacyjnej. Dokładnie zbadaj firmę . W ten sposób, jeśli zostaniesz zapytany o konkretne strategie związane z firmą lub o opinie, możesz udzielić przemyślanej odpowiedzi.

Ponadto powinieneś czuć się komfortowo, odpowiadając na często zadawane pytania.

Pomyśl: Jaka jest Twoja największa słabość? lub Gdzie widzisz siebie za pięć lat? Zapoznaj się z poniższymi pytaniami, których możesz się spodziewać podczas wywiadu na poziomie kierowniczym, a także z tymi 10 najczęściej zadawanymi pytaniami . Pomoże Ci to mówić pewnie i spójnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Podczas wywiadu

Unikaj mieszania się lub rozłącznych odpowiedzi.

Jeśli nie masz pewności, co chcesz powiedzieć, zatrzymaj się na sekundę, aby uchwycić swoje myśli. Spróbuj użyć przeciągających się zwrotów, takich jak "To naprawdę zastanawiające pytanie", aby kupić sobie trochę czasu na sformułowanie swoich myśli.

Poza tym pamiętaj, że rozmowa jest dwukierunkowa: nie tylko sam musisz zadawać pytania, ale jeśli rozmowa nie dotyczy czegoś, co Twoim zdaniem jest istotne dla tego stanowiska, możesz sam je poruszyć.

Pytania dotyczące wywiadu wykonawczego