Jakie są korporacyjne miejsca pracy w C-Level?

Praca na poziomie C to najwyższe stanowiska kierownicze lub najwyższe korporacyjne stanowiska w firmie. Na przykład CEO (Chief Executive Officer) wykonuje pracę na poziomie C. Inne tytuły na poziomie C obejmują CTO (Chief Technology Officer), CFO (Chief Financial Officer), CIO (Chief Information Officer), COO (Chief Operating Officer), CCO (Chief Compliance Officer), CKO (Chief Knowledge Officer), CSO (Chief Security Officer), CDO (Chief Data Officer) i CMO (Chief Marketing Officer).

W zależności od firmy niektóre tytuły są łączone lub dzielone w celu lepszego reprezentowania i wspierania ich potrzeb.

Co oznacza praca na poziomie C?

Zadania tych menedżerów wysokiego szczebla nazywane są "poziomem C" z powodu ich typowego trzyliterowego, parafowanego tytułu, zwykle rozpoczynającego się od "C" w przypadku "szefa". Zasadniczo te stanowiska mają wyższe zarobki, ponieważ obciążenie jest cięższe i ważniejsze decyzje są podejmowane w imieniu firmy na tym poziomie. Role te są zwykle osiągane po latach doświadczenia w danej dziedzinie lub czasie w firmie.

Oprócz wieloletniego doświadczenia, wielu menedżerów na poziomie C posiada stopnie naukowe, aby zapewnić im solidne podstawy przywództwa. Osoby z tytułem na poziomie C zazwyczaj zdobywają tytuł Master of Business Administration (MBA) lub inny tytuł zawodowy związany z ich stanowiskiem. Wykształcenie i doświadczenie zawodowe są głównymi czynnikami, które mogą sprawić, że pracownik stanie się atrakcyjnym kandydatem na stanowisko na poziomie C.

C-Level Role w firmie

Tytuły na poziomie C są używane do opisania wysoko postawionej roli jednostki w firmie. Tytuły firm są używane do wskazania swojej odpowiedzialności w firmie. Funkcjonariusze i menedżerowie, którzy utrzymują pozycje na poziomie C są jednymi z najbardziej wpływowych i dominujących członków organizacji.

Zwykle mają uprawnienia do wynajmu i straży pożarnej; prowadzą decyzje dotyczące zapasów, nadzorują większy nakład pracy niż większość pracowników i mają jedne z najwyższych wynagrodzeń. Kierownicy na poziomie C są często ekspertami w biznesie , przywództwie i budowaniu zespołu, w przeciwieństwie do ról technicznych, takich jak inżynieria czy mechanika. Niektóre osoby zajmujące się apartamentami typu C-suite nadzorują sesje typu breakout lub uczą szkolenia w zakresie przywództwa w swojej firmie, podczas gdy inne mogą spotykać się z innymi firmami w celu umocnienia nowych klientów biznesowych.

Senior Executive Teams

W dużych organizacjach korporacyjnych wielu z tych funkcjonariuszy współpracuje ze sobą, tworząc zespół kierowników wyższego szczebla. Oczekuje się, że kierownictwo wyższego szczebla podejmie wspólne decyzje dotyczące inwestycji, kwestii dotyczących klienta, operacji i finansów. Pracują razem, aby określić najlepsze strategie dla wszystkich ważnych kwestii i decyzji, które wpływają na firmę na jej najwyższym poziomie.

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy dla kierowników na poziomie C

Jest to ważne, szczególnie gdy szukasz pozycji na poziomie kierowniczym, aby promować swoją wiedzę i osiągnąć uznanie jako lider myśli w swojej dziedzinie.

Michael K. Burroughs, prezes Executive Executive Integration and Coaching Services dla globalnej firmy wykonawczej DHR International, mówi: "Wielu menedżerów mówi sobie, że są zbyt zajęci powodzeniem, aby poświęcić czas na refleksję i podzielenie się swoją wiedzą z innymi.

Nadszedł czas, aby ponownie rozważyć tę pozycję. Takie działanie cię rozdzieli. Jest mnóstwo ludzi, którzy szukają w internecie informacji o mądrych radach, mądrości i doświadczeniu innych. Rekruterzy wykonawczy również to robią. "

Dodaje: "Są sposoby na to, aby stać się tym mędrcem, a przy tym być bardziej widocznym i atrakcyjnym dla rekruterów wykonawczych".

Jak możesz poprawić swoją widoczność i zbudować silną obecność w Internecie? Burroughs dzieli się swoimi radami i wskazówkami, aby zwiększyć swoją widoczność na zatłoczonym rynku pracy i wyróżniać się jako lider myślowy w swojej dziedzinie.

Jak zwiększyć widoczność

Jeśli to zrobisz dobrze, te taktyki sprawią, że będziesz bardziej dostępny i atrakcyjny dla rekruterów wykonawczych.