4 sposoby Kobiety mogą zarabiać więcej i uzyskać promocję

Chociaż zarabianie pieniędzy i awans to dwa wspólne cele zawodowe, badania pokazują, że kobiety nadal zarabiają mniej niż mężczyźni pracujący na tych samych stanowiskach. Ale są też oznaki, że różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn zbliża się do końca, szczególnie dla osób w wieku 25 i 34 lat - kobiety w tej grupie zarabiały 90 centów za każdego dolara, jaki zarabiali mężczyźni.

Jeśli jesteś kobietą i chętnie wspinasz się po szczeblach korporacyjnych i zarabiasz tyle, ile jesteś warta, oto cztery kluczowe wskazówki, które pomogą Ci przebić się przez szklany sufit .

Dowiedz się, jak prosić o więcej - i to zrób to!

Linda Babcock i Sara Laschever, autorzy książki "Kobiety nie pytają", przedstawiają teorię, że jednym z powodów, dla których nierówność płci wciąż utrzymuje się w miejscu pracy, jest fakt, że kobiety zazwyczaj nie negocjują wynagrodzenia początkowego tak samo, jak mężczyźni. . Jest to ważny czynnik, twierdzą eksperci, ponieważ sposób wynegocjowania wynagrodzenia będzie mieć długofalowy wpływ na sposób obliczania przyszłych podwyżek i premii.

Tara Jackson, ekspert finansowy i główny mówca na MadamMoney.com, mówi, że przygotowanie przed negocjacją wynagrodzeń może pomóc w zmniejszeniu różnicy między płciami.

"Kiedy poprosisz o pieniądze z dokumentacją swoich osiągnięć, będziesz w stanie lepiej negocjować, jeśli powiedzą" nie "lub zaoferują ci mniej niż to, o co go proszono - wyjaśnił Jackson. Pamiętaj też, że jeśli twój pracodawca nie może ci dać więcej pieniędzy, spróbuj poprosić o inne świadczenia, takie jak więcej wolnego, telepraca itp. "

Nie bój się mówić!

Niektórzy mogą ci powiedzieć, żeby twoja praca przemówiła dla twojej kariery. Ale skromność może cię zranić.

Badanie mówi, że chociaż mężczyźni często czują się ośmieszeni, aby wypowiadać się za swoją pracę, kobiety - nawet jeśli mają dobre pomysły na generowanie przychodów - wciąż obawiają się odrzucenia i możliwego sprzeciwu za wypowiadanie się.

Część ciężaru spoczywa na zdominowanych przez mężczyzn firmach, które muszą zmienić swoją kulturę. Ale jeśli kobiety nie przemówią, firma będzie mniej skłonna to zrobić. A biorąc pod uwagę kobiety na stanowiskach kierowniczych bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, teraz jest odpowiedni moment, aby popchnąć całą dobrą pracę, którą wykonujesz silnym głosem!

Twoje słowa zapewnią ci większą widoczność, zintensyfikują twoje pomysły i pomogą zmienić kulturę miejsca pracy, aby promować równość płci.

Nie możesz odnieść sukcesu samotnie. Dowiedz się, jak delegować.

Mimo że kobiety-przedsiębiorcy optymistycznie myślą o rozwijaniu swojej działalności, o wiele mniej prawdopodobne jest to, że ich przedsiębiorcy zatrudniają ludzi do pomocy.

Badanie mówi, że tylko 9 procent kobiet właścicieli firm planuje zatrudnić więcej pracowników w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. A ci, którzy nie zamierzają zatrudnić, mówią, że sami podejmą więcej pracy.

Z biznesowego punktu widzenia, jeśli jesteś zbyt zajęty robieniem wszystkiego, naprawdę nie masz czasu na opracowanie strategii zwiększania sprzedaży. A w otoczeniu bardziej korporacyjnym samo robienie wszystkiego oznacza, że ​​nie możesz skupić się na najważniejszych rzeczach, które w rzeczywistości popchną Twoją karierę do przodu - jak uczenie się nowych umiejętności lub nadawanie ważnych projektów w pracy.

"Jest to szkodliwe dla kobiety, ponieważ wysyłasz wiadomość i oczekujesz, że wykonasz całą pracę za to, co robisz" - powiedział Jackson The Balance. "Delegacja umożliwia zwolnienie zajętej pracy, dzięki czemu możesz pokazać swoje prawdziwe talenty, które mogą uzasadniać awans i więcej pieniędzy".

Bądź świadomy ścieżki kariery, którą wybierasz

Raport GlassDoor z 2016 r. Mówi, że różne powody powodują, że kobiety kończą karierę, która płaci mniej pieniędzy - odpowiadając za 24,1% różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

Nasuwa się zatem pytanie, dlaczego kobiety podejmują niższe zarobki? W raporcie stwierdza się, że presja społeczna sprawia, że ​​mężczyźni i kobiety stają się członkami różnych kierunków i ścieżek kariery w oparciu o tradycyjne role płciowe. Te role płciowe również przenoszą na kobietę obowiązki związane z opieką nad dziećmi i osobami starszymi, co zmusza je do poszukiwania bardziej płatnych miejsc pracy, które są bardziej elastyczne.

Oznacza to, że musisz pamiętać o ścieżce kariery, którą wybierzesz. Czy jesteś w pracy, ponieważ tak naprawdę chcesz? A może społeczeństwo determinuje twoją karierę?

Zwrócenie szczególnej uwagi na to, w jaki sposób normy dotyczące płci wpływają na twoją edukację i pracę, może wzmocnić Twoją pozycję i przejąć kontrolę nad własną karierą.

Dolna linia

Chociaż nadal istnieją przeszkody w miejscu pracy, spowalniające równość płci, zachodzą zmiany kulturowe. I w wielu przypadkach możesz przesunąć te zmiany do przodu, negocjując, zabierając głos, delegując i będąc ogólnie świadomym. Te cztery podstawowe, ale kluczowe kroki pomogą Ci osiągnąć postęp i zarobić więcej pieniędzy.

Amanda Abella jest trenerem biznesowym dla Millennials, autorki bestsellery Amazon i głośnik.