8 sposobów na zarobienie więcej pieniędzy

Prawie każdy chciałby zarobić więcej pieniędzy i istnieje wiele różnych sposobów na zwiększenie zarobków. Bez względu na to, czy szukasz nowej pracy, która płaci więcej, czy wykonujesz jakąś pracę zewnętrzną lub pracę poboczną, możesz zarobić więcej.

Pierwsze kroki to określenie, ile jesteś warta i ocena, które sposoby są najlepsze dla podniesienia twojego potencjału zarobkowego. Wtedy możesz dowiedzieć się, jakie alternatywy są dla Ciebie.

Oto wskazówki, jak zarabiać więcej, w tym negocjować wynagrodzenie, prosić o awans lub podwyżkę, dodawać drugą pracę, pracować jako wolny strzelec, pracować w domu, robić mikropołączenia i przekształcać swoje hobby w wypłatę.

 • 01 Czy zarabiasz wystarczająco dużo?

  Pierwsze pytanie, które należy sobie zadać, gdy myślisz o tym, ile zarabiasz, to ile wystarczy? Następne pytanie brzmi, ile jeszcze potrzebujesz? Jak możesz stwierdzić, czy naprawdę zarabiasz, ile jesteś wart, lub jeśli nie zarabiasz wystarczająco dużo? Sprawdź te zarobki, aby się dowiedzieć.
 • 02 Jak dużo możesz zrobić?

  Następne pytanie brzmi: ile jesteś wart? Istnieje wiele darmowych narzędzi online, za pomocą których możesz ustalić, ile możesz otrzymać. Oto darmowe narzędzia do płacenia, za pomocą których możesz porównać zarobki związane z pracą, branżą i lokalizacją, a także kalkulatory wypłat, aby sprawdzić, ile zarabiasz przy nowej stawce wynagrodzenia.
 • 03 Zanim przyjmiesz ofertę pracy

  Kiedy rozważasz ofertę pracy, pieniądze na pewno mają znaczenie. Jednak reszta pakietu odszkodowań jest również ważna. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przed przyjęciem oferty pracy, w tym na co zwrócić uwagę przy ocenie ofert pracy, jak określić pełną wartość oferty i kiedy może być sens, aby ją wyłączyć.
 • 04 Uzyskaj lepszą ofertę

  Jeśli oferta pracy jest niewystarczająca, możesz skorzystać z kilku strategii, aby uzyskać lepszą ofertę. Niektóre części pakietu kompensacyjnego mogą podlegać negocjacjom. Złożenie oferty kontrofensywnej może podnieść wynagrodzenie do punktu, który jest dla ciebie akceptowalny. Oto wskazówki, jak uzyskać lepszą ofertę, gdy ta pierwsza jej nie obciąży.
 • 05 Poproś o podbój

  Pytanie o podwyżkę nie zawsze jest łatwe, ale jest to sposób na zarabianie więcej bez konieczności rozpoczęcia poszukiwania pracy. Możesz mieć możliwość wynegocjowania wyższego wynagrodzenia za pracę, którą już posiadasz. Oto wskazówki, jak prosić o podwyżkę, a także o to, czego nie powinieneś mówić, gdy prosisz swojego szefa o więcej pieniędzy.
 • 06 Zdobądź promocję

  Innym sposobem na zarobienie więcej pieniędzy w pracy, którą już masz, jest praca nad zdobyciem promocji. Ten może zająć trochę czasu, ponieważ trzeba być najlepszym pracownikiem, który jest uważany za nadający się do awansu. Będziesz także musiał wiedzieć o polityce firmy dotyczącej promocji pracy i odpowiednio planować. Oto wskazówki i porady, jak uzyskać awans zawodowy.
 • 07 Znajdź zadanie poboczne

  Prawa autorskie Pixsooz / iStock

  Praca w niepełnym wymiarze godzin może pomóc ci zapłacić rachunki i dodać nowe umiejętności do twojego CV. Może to zająć trochę żonglerki, w zależności od godzin pracy przy pierwszej pracy. Jednak pracodawcy zatrudniają pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin w rekordowych ilościach, a podjęcie drugiej pracy to sposób na szybkie uzyskanie gotówki. Oto, co należy rozważyć, zanim zaczniesz szukać pracy w niepełnym wymiarze godzin.

 • 08 Zostań Freelancer

  Jeśli masz odpowiedni zestaw umiejętności, biorąc na niektórych klientów zewnętrznych jest sposobem na zwiększenie pensji przy zachowaniu elastyczności. Możesz ustawić swój własny harmonogram i pracować tak wiele - lub kilka godzin, ile chcesz. Freelancing, jeśli jest odpowiedni dla ciebie, może pomóc wypełnić lukę płacową i wygenerować dodatkowy dochód. Oto wskazówki, jak zostać freelancerem.
 • 09 Znajdź pracę w domu

  Praca w domu może odbywać się w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Istnieje wiele różnych rodzajów zadań, które możesz wykonywać w domu lub gdziekolwiek się znajdujesz. Możesz być w stanie ustawić pracę jako pracownik. Inną opcją jest praca na umowę zlecenia, w której otrzymuje się wynagrodzenie za pracę lub projekt. Oto sposoby na znalezienie pracy w domu, firmy, które zatrudniają pracowników zdalnych i gdzie znaleźć oferty pracy.
 • 10 Zarabiaj pieniądze dzięki Microjobom

  Potrzebujesz trochę dodatkowych pieniędzy? Zastanów się nad kilkoma mikropłatami. Są to jednorazowe zadania, które można wykonać za niewielką kwotę, od kilku centów do kilku dolarów lub więcej. Nie ma żadnych powiązań, dzięki czemu możesz pracować tak mało, jak chcesz. Istnieją mikropodnośniki dostępne zarówno osobiście, jak i przez Internet, a istnieje wiele stron internetowych, które je wymieniają. Oto, jak znaleźć mikrofony.
 • 11 Zmień swoje hobby w karierę

  Możesz być w stanie przekształcić swoje hobby w zarobki , przynajmniej w niepełnym wymiarze godzin. Nie ma nic lepszego niż być w stanie robić to, co kochasz i zarabiać w tym samym czasie. Oto kilka rzeczy do rozważenia, gdy zastanawiasz się, czy możesz wykorzystać swoje hobby do wygenerowania gotówki.