Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej dotyczące wynagrodzenia

Wywiady z pytaniami o wynagrodzenie mogą być dość trudne. Jest to jedna z okoliczności, w których Ty i osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną mogą ostro przeciwstawiać się celom: chcesz uzyskać najwyższą możliwą pensję, podczas gdy menedżer ds. Rekrutacji prawdopodobnie chce, abyś zaakceptował najniższą możliwą kwotę w ramach zakresu wynagrodzenia za pracę.

A jeśli nie chcesz, abyś miał niską piłkę, i skończyć z niższą stawką niż firma, którą chcesz zapłacić, nie chcesz też strzelać zbyt wysoko i usuń siebie jako realnego kandydata.Odpowiadając na pytania o rozmowę o wynagrodzenie, możesz poczuć się jak nawigując po polu minowym, ale dzięki badaniom i planowaniu z wyprzedzeniem możesz opracować strategię, która zapewni, że otrzymasz uczciwe wynagrodzenie. Zobacz najtrudniejsze i najczęstsze pytania dotyczące wywiadu na temat wynagrodzenia i uzyskaj porady na temat najlepszego sposobu odpowiedzi na nie, a także przykładowych odpowiedzi.

Wskazówki dotyczące odpowiadanie na pytania dotyczące wynagrodzeń

Oto kilka strategii, które należy wypróbować, gdy zapyta Cię, ile oczekujesz zapłaty:

Uczciwość to najlepsza polityka

Może kusić fałszowanie liczb z poprzednich zarobków. Czy ktokolwiek będzie wiedział różnicę, jeśli zaokrąglisz w górę? W rzeczywistości jest możliwe, że pracodawcy zweryfikują twoje wynagrodzenie na poprzednich stanowiskach pracy, więc prawdomówność jest niezbędna.

Pytania dotyczące wywiadu płacowego

Oto niektóre z najbardziej typowych pytań, jakie ankieterzy będą pytać o wynagrodzenie; kliknij, aby zobaczyć najlepsze odpowiedzi.

Po otrzymaniu oferty

Negocjacje płacowe nie kończą się po otrzymaniu oferty. Pomyśl o ofercie jako o otwierającym gambit w grze. Oto pięć rzeczy do oceny, gdy otrzymasz ofertę .

Jeśli nie uważasz, że oferta jest odpowiednia lub podejrzewasz, że firma podaje niską liczbę, przewidując, że będziesz negocjować, możesz złożyć ofertę kontrzawiadomienia - tutaj znajdziesz informacje o tym, jak negocjować kontrofertę .

Jeśli spróbujesz negocjować po otrzymaniu oferty, pamiętaj, że firma ma możliwość odwołania oferty; negocjuj tylko jeśli jesteś przygotowany na taki poziom ryzyka.

Więcej porad dotyczących wywiadów