List rezygnacji z pracy, która nie jest dobrym rozwiązaniem

Bez względu na to, jak dokładnie badasz potencjalnego pracodawcę i kwestionujesz menedżera ds. Zatrudnienia podczas procesu rozmowy kwalifikacyjnej, nadal możesz skończyć w pracy, która źle pasuje.

Jak to się stało? Czasami dzieje się tak dlatego, że firma nie była zgodna z prawdą o pracy lub kulturze korporacyjnej (bez względu na to, czy zdawali sobie z tego sprawę, czy nie). Czasami dzieje się tak dlatego, że potrzeby organizacji zmieniły się szybko, a opis stanowiska ewoluował do roli, której nie podjęłabyś.

Ale być może najczęściej części pracy, które nie działają dla ciebie po prostu nie były oczywiste, dopóki nie byłeś rzeczywiście w pracy, wykonując codzienne obowiązki i zadania tej roli. Nie zawsze można powiedzieć, czy spodoba ci się praca, dopóki jej nie weźmiesz.

Niezależnie od tego, jak się tu dostałeś, pozostaje faktem, że jesteś w pracy, która nie pasuje do ciebie i musisz wyjść - bez szkody dla reputacji zawodowej w drodze na zewnątrz.

Kiedy tak się dzieje, obowiązują zwykłe zasady dotyczące rezygnacji z pracy : powiadom co najmniej dwa tygodnie , bądź łaskawy i pomocny w procesie zmiany firmy ... a przede wszystkim wyślij pisemny list rezygnacyjny .

Użyj tej próbki rezygnacji, aby poinformować pracodawcę, że rezygnujesz z pracy, ponieważ praca ta nie była odpowiednia.

Próbka z listu rezygnacji - Job Not A Good Fit

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu

Twój email

Data
Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Proszę przyjąć ten list jako moją formalną rezygnację z CLL Records. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zdałem sobie sprawę, że po prostu nie pasuję do mojej pozycji tutaj.

Ostatnim dniem mojej pracy będzie 31 lipca 20XX.

Uważam, że kultura firmy nie jest taka, jak się spodziewałem, a otoczenie było dla mnie trudnym dostosowaniem.

Bardzo przepraszam za tę niedogodność i dziękuję za zrozumienie. W tym przejściowym okresie byłeś bardzo cierpliwy, ale niestety już nie myślę, że którekolwiek z nas odnosi korzyści z mojej obecności w CLL.

Cieszę się, że mogę pomóc w jakikolwiek sposób, aby złagodzić ten skalisty czas. Daj mi znać, jeśli potrzebujesz czegoś; Jestem bardziej niż chętny do szukania własnego zastępcy, aby nie przeszkadzać ci. Życzę Wam wszystkiego najlepszego i dużo sukcesów dla CLL Records.

Z poważaniem,

Twój podpis ( drukowany list )

Twoja nazwa wpisana

Stanowisko

Firma

Wysyłanie listu rezygnacji z poczty elektronicznej

Czasami najlepiej wysłać e-mailem list z rezygnacją . Jeśli zdecydujesz się zrezygnować w ten sposób, uwzględnisz wszystkie te same informacje, które zostały w liście drukowanym. Formatowanie będzie podobne, z tymi kluczowymi różnicami:

List rezygnacyjny Zezwala i nakazuje

Zrobić:

Nie:

Czytaj więcej: Więcej próbek listów rezygnacji | Przesłane wiadomości e-mail Przykłady | Porady dotyczące pisania listów rezygnacyjnych