Jaki jest minimalny wiek wymagany do pracy w Michigan?

Dzieci mogą pracować w ograniczonych pojemnościach

Wielu dorosłych nie może czekać na zaplanowany czas wakacji, aby mogli się odprężyć i cieszyć się nie pracą dla zaklęcia, ale jeśli jesteś młodym człowiekiem, możesz być o wiele bardziej chętny do zatrudnienia i zacząć zarabiać własne pieniądze. Michigan ma ustawy dotyczące minimalnego wieku prawnego do pracy w państwie. A jeśli w rzeczywistości jesteś na tyle dorosły, aby pracować, istnieją ograniczenia dotyczące tego, ile godzin możesz pracować w tygodniu lub na dzień.

Istnieją również różnice między czasem pracy w ciągu roku szkolnego a czasem, kiedy możesz pracować, kiedy szkoła jest poza domem.

Praca w Michigan jako młodzież

Jeśli jesteś młodym mężczyzną, który chciałby dołączyć do siły roboczej w Michigan, potrzebujesz świadectwa zatrudnienia dziecka . Stan wymaga tych certyfikatów dla wszystkich dzieci poniżej 18 roku życia. Możesz uzyskać świadectwo pracy ze swojej szkoły.

Chociaż będziesz potrzebować świadectwa pracy, Michigan nie wymaga, aby niepełnoletni pracownicy posiadali certyfikaty wiekowe.

Minimalny wiek do pracy w Michigan

Zgodnie z federalnymi przepisami dotyczącymi pracy dzieci minimalny wiek do pracy to 14 lat z pewnymi wyjątkami. Ale prawo pracy dzieci w każdym stanie może zastąpić prawo federalne. Stany często mają swój własny minimalny wiek do pracy i określają, które pozwolenia są konieczne. W przypadku konfliktu między prawem federalnym i stanowym zastosowanie ma bardziej restrykcyjne prawo. Jeśli prawo stanowe mówi, że dziecko może zacząć pracować w wieku 12 lat, ale rząd federalny twierdzi, że ma 14 lat, dziecko będzie musiało poczekać do 14 roku życia, niezależnie od łagodniejszego przepisu jego państwa.

To nie jest problem w Michigan, ponieważ stan mówi, że młodzież może ogólnie zacząć pracować w wieku 14 lat w wielu dziedzinach, więc jej zasady są zgodne z tymi na poziomie federalnym. Ale jest kilka dodatkowych zasad dotyczących godzin i frekwencji w szkole.

Inne drobne prawa pracy

Jeśli jesteś w wieku od 14 do 15 lat, możesz pracować między godziną 7 a 9 wieczorem. Istnieją jednak ograniczenia dotyczące tego, jak długo możesz pracować.

Nie możesz być w szkole i pracować razem przez więcej niż 48 godzin tygodniowo, więc jeśli twój dzień szkolny to sześć godzin, spędzisz 30 godzin w szkole na tydzień - sześć razy pomnożone przez pięć to 30. To oznacza, że ​​możesz pracują więcej niż 18 godzin tygodniowo.

Jeśli jesteś starszą nastolatką w wieku od 16 do 17 lat, możesz pracować w godzinach od 6 rano do 22:30 od niedzieli do czwartku. Nadal nie możesz pracować i być w szkole zbiorowo przez ponad 48 godzin, a nie możesz pracować dłużej niż 24 godziny tygodniowo, gdy szkoła jest w trakcie sesji. Nastolatki mogą pracować dłużej, kiedy szkoła nie odbywa się w okresie letnim i przerwy w szkole. Letnie wakacje są prawnie zdefiniowane jako 1 czerwca do Święta Pracy. Nie możesz pracować w normalnych godzinach szkolnych, jeśli masz 15 lat lub mniej.

Pracowników dzieci

Michigan pozwala dzieciom poniżej 14 roku życia na pracę w bardzo ograniczonym zakresie. Dzieci w wieku od 11 do 14 lat mogą pracować jako sędziowie sportowi na meczach sportowych, w których biorą udział dzieci młodsze od nich. Dzieci w tej grupie wiekowej mogą również pracować jako pomocnicy w grze w golfa lub na moście. Na koniec, nieletni 13 lat i więcej mogą zdobyć pułapki pracownicze na nieformalne wydarzenia z wypalania gliny.

Gdzie można dowiedzieć się więcej

Jeśli interesuje Cię więcej informacji na temat pracy w młodości w Michigan, odwiedź stronę Michigan State Labour.