Minimalny wiek legalny do pracy w New Jersey

Zdobycie pracy może być świetnym sposobem dla dzieci z New Jersey na zarabianie pieniędzy na noce spędzane w mieście, z wyjątkiem college'u lub na pomoc rodzinom, które walczą o przetrwanie, ale przed rozpoczęciem poszukiwania pracy muszą wiedzieć, czy spełniają minimalne wymagania państwa. prawny wiek do pracy.

Nawet jeśli mają odpowiedni wiek do wykonywania pracy, którą są zainteresowani, młodzi ludzie muszą być świadomi wszelkich ograniczeń związanych z ilością godzin, które mogą przepracować lub jeśli są jakieś zadania, które są poza nimi. .

Zdobądź informacje na temat pracy jako nieletni w Garden State, z tą recenzją.

Ile lat masz być w pracy w Jersey?

Federalne przepisy prawa pracy określają, że minimalny wiek do pracy to 14 lat (z pewnymi wyjątkami), i to samo dotyczy New Jersey. W przypadku konfliktu między prawem federalnym i stanowym zastosowanie ma bardziej restrykcyjne prawo. Również wiele stanów wymaga, aby pracownicy poniżej 18 roku życia posiadali świadectwo zatrudnienia dziecka, a New Jersey jest wśród nich.

Młodzi pracownicy mogą uzyskać zaświadczenie o zatrudnieniu potrzebne do pracy w szkole. Idź do szkolnego biura i powiedz im, że jesteś zainteresowany zdobyciem pracy i potrzebujesz tego certyfikatu.

Młodzi nowozelandzcy pracownicy w wieku od 18 do 21 lat mogą również uzyskać świadectwo ukończenia szkoły, aby przedstawić je potencjalnym pracodawcom. Jednak prawo stanu New Jersey nie wymaga świadectwa wiekowego.

Wyjątki od reguły

Minimalny wiek do pracy nie obejmuje sprzedaży bezpośredniej, pracy w rolnictwie i branży rozrywkowej dla dzieci.

Wszystkie te kategorie zatrudnienia mają różne minimalne wymagania wiekowe. Istnieją także inne przepisy dotyczące pracy dzieci, które ograniczają godziny pracy nieletnich i regulują płace minimalne.

Nieletni, którzy nie osiągnęli wieku 14 lat, zwykle wykonują wiele zadań , takich jak trasy papieru i opieka nad dziećmi.

Ograniczenia dotyczące godzin dla młodych nastolatków

Podczas gdy nastolatki z New Jersey mogą pracować w różnych zawodach, państwo ma ograniczenia dotyczące godzin, w jakich mogą pracować 14-15 latkowie. Kiedy szkoła jest w trakcie sesji, nie mogą pracować więcej niż 18 godzin tygodniowo lub więcej niż trzy godziny w dni szkolne. Nie mogą pracować więcej niż osiem godzin dziennie w sobotę lub niedzielę i nie więcej niż sześć kolejnych dni w tygodniu płacenia.

Gdy szkoła nie jest zajęta, nastolatki w tej grupie wiekowej mogą pracować do 40 godzin tygodniowo.

Starsze nastolatki mają większą elastyczność

Starsze nastolatki, w wieku 16 i 17 lat, mają więcej swobody w miejscu pracy, ale nadal mają pewne ograniczenia. Niezależnie od tego, czy szkoła jest w trakcie sesji, nie mogą pracować więcej niż 40 godzin tygodniowo lub osiem godzin dziennie. Nie mogą pracować więcej niż sześć kolejnych dni w tygodniu wypłaty.

Nastolatki w każdym wieku są generalnie pozbawione wykonywania niebezpiecznych zadań, na przykład związanych z materiałami niebezpiecznymi lub maszynami napędzanymi energią.