Użytkowanie dronów wojskowych i cywilnych (UAV, UAS)

Przyszłość bezzałogowych statków powietrznych

Bezzałogowy statek powietrzny MQ-1 Predator jest jednym z najczęściej używanych elementów wyposażenia wojskowego w służbie. Oficjalne zdjęcie USAF

Wraz z rozwojem technologii w środowisku wojskowym, często dojdzie do przejścia w cywilny świat biznesu z podobnymi technologiami, ale całkowicie odmiennymi w szerokim zakresie zastosowań. W zależności od rynku takich technologii środowisko biznesowe może napędzać innowacje i tworzyć lepsze produkty, które również mają zastosowania militarne. Niezależnie od tego, czy chodzi o "Taktyczne do Praktycznego", czy "Praktyczne w Taktyce" napędzające wzrost bezzałogowych statków powietrznych lub systemów (UAV / UAS), słowo "dron" jest obecnie powszechne w życiu wojskowym i publicznym.

Wzrost "dronów" w biznesie i wojsku

Niezależnie od tego, czy chodzi o pilotażowy samolot zabawkowy czy śmigłowiec dla dzieci, czy w pełni obciążony bezzałogowy pojazd powietrzny wraz z szeroką gamą kamer, pojazdy te znajdują użyteczność dla wielu grup w ramach przedsiębiorstw i rządu. Na przykład:

Unikaj narażania ludzi na niebezpieczeństwo : pierwsze drony wykonały zadania oznaczone jako "nudne, brudne i niebezpieczne". Chociaż może to wciąż mieć miejsce, istnieją również sposoby wykorzystania UAV, które zapobiegają szkodom, na przykład:

Inne bezpośrednie kontrybucje biznesowe i rządowe UAV

Drony, UAV lub UAS to po prostu kolejne użycie latających robotów. Wszędzie tam, gdzie ktoś obecnie używa załogowych statków powietrznych, dron może być mniej kosztownym rozwiązaniem niż dostarczanie paczek klientom, przelot nad nieruchomościami, przeprowadzanie pomiarów na placu budowy.

Wielu filmowców przekonuje się, że aby pozostać konkurencyjnym na rynku biznesowym, muszą być w stanie produkować filmy w czasie lotu dla firm, stron, wesel i innych wydarzeń konsumenckich i przedsięwzięć biznesowych.

Istnieje wiele różnych ładunków, które obejmują kamery o wysokiej rozdzielczości, termiczne i podczerwone, takie jak multispektralna podczerwień, która jest przydatna do inspekcji upraw. Wraz z rozwojem technologii, a także zastosowań tych wysoce uniwersalnych maszyn.

Jakie typy UAV są dostępne dla cywilów

Zasadniczo istnieją dwa typy różnych UAV - skrzydło stałe lub skrzydło obrotowe (samoloty i śmigłowce).

Obrotowy może być quad (4), hex (6) lub oktokopter (8). Naprawione skrzydła UAV charakteryzują się rozmiarem, wysokością i wytrzymałością i przypominają typowy samolot. Istnieje kilka firm internetowych, które rozważają zastosowanie dronów Ultra High Altitude w celu dostosowania Internetu do odległych obszarów.

Certyfikacja cywilnego pilota

Test wiedzy aeronautycznej Federal Aviation Administration (FAA) jest sposobem na uzyskanie licencji na loty służbowe lub na większą skalę i kosztuje 150 USD. Testy te są przeprowadzane w zatwierdzonych przez FAA centrach testowania wiedzy - zazwyczaj na lokalnych lotniskach lub w ich pobliżu. Test składa się z 60 lub więcej pytań wielokrotnego wyboru i wymaga znaczących badań na temat aktualnych przepisów FAA, zagadnień pogodowych, umiejętności czytania wykresów przekrojowych oraz innej wiedzy o ziemi i lotnictwie.Aby uzyskać małą licencję pilota UAS (bezzałogowego statku powietrznego), musisz mieć co najmniej 16 lat. Licencja jest wymagana tylko do latania w celach komercyjnych. Aby latać dronem jako hobby, zakładając, że drone waży od 0,5 kg do 55 kg, musisz mieć 13 lat i zarejestrować go w FAA. Wszystko, czego drone waży mniej niż 0,75 kg, jest uważane za zabawkę.

Drony w wojsku

Używanie dronów nie było tajemnicą w armii, nawet uzbrojenie ich w pociski, by atakować wrogich żołnierzy i terrorystów. Istnieje wiele zastosowań dronów w wojsku:

Przyszłe użycie dronów

Wojskowe : maszyny te będą coraz mniejsze, lżejsze, ciszej, mają mocniejsze akumulatory, paliwo lub czasy lotów, dzięki lepszej optyce i możliwościom. W każdym miejscu, w którym wojsko może uniknąć ryzyka uszkodzenia zasobów ludzkich, dron może mieć przyszłość w wojsku, która wciąż ewoluuje.

Cywilny : Firmy już pracują nad sposobami wykorzystania dronów o długim czasie lotu, aby działać jak telefon komórkowy w martwych punktach, platformach dostawczych, usługach służb ratunkowych, automatycznym gromadzeniu danych dla rolnictwa, zwierząt gospodarskich i leśnictwa. Wcześniejsze

Rząd : Systemy te staną się bardziej powszechne i będą wykorzystywane do celów bezpieczeństwa, badań i wielu dostosowanych zastosowań dla agencji federalnych z Departamentu Spraw Wewnętrznych, National Park Service, wspólnot wywiadowczych, egzekwowania prawa lokalnego, straży pożarnych i innych.

Niezależnie od podmiotu, który korzysta z UAV, niewiarygodne przeniesienie ryzyka, które oferuje, nie może być zignorowane.

Uwaga boczna: Słowo "dron" było używane tylko do opisu tych systemów (albo wieloramienny albo stały skrzydło) w ciągu ostatnich kilku lat. Niedawno zawsze były znane jako UAV lub UAS. Słowo "dron" było zarezerwowane dla dużych systemów, takich jak Predator MQ-1.