Czy mój nastolatek musi złożyć zeznanie podatkowe?

Czy twoja nastolatka ma pracę na pół etatu? A może ona zarabia na tym i na dywidendach z inwestycji, które dla niej zrobiłaś jako dziecko? Dowiedz się, kiedy nastolatki muszą złożyć zeznanie podatkowe i jak złożyć zeznanie podatkowe dla nastolatka.

Wymagania dotyczące dochodów w 2011 r. Dla nastolatków:

W roku podatkowym 2011, który został złożony w 2012 r., Nastolatki, które są zależne od Twojego powrotu, muszą złożyć swoje własne podatki, jeśli spełniają jeden z następujących warunków:

Jak złożyć zeznanie podatkowe dla nastolatka:

Są dwa sposoby, aby nastolatek mógł złożyć zeznanie podatkowe w zależności od tego, jak zarabiała w ciągu roku.

Kiddie Tax for Teens:

Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli odsetki i dywidendy oraz inne dochody z inwestycji wyniosą ponad 1900 USD, część dochodu nastolatka będzie opodatkowana stawką podatku rodzica zamiast stawki podatkowej dla nastolatków.

Jest to tak zwany podatek dla dzieci , który istnieje, aby upewnić się, że rząd nie traci dochodów z podatków, gdy rodzice przenoszą dochody na swoje dzieci.

Nauczanie nastolatków o podatkach:

Kiedy pracujesz nad płaceniem podatków dla nastolatka, jest to świetna okazja, aby nauczyć ją podatków. Jeśli ona ma pracę, wytłumacz jej, że jej pracodawca potrącałby podatki z jej pensji i dał jej folder do zapisywania odcinków wypłaty dla czasu podatkowego. Ponadto, pomóż jej w wypełnianiu zeznań podatkowych, zbierając jej pensje i sumując, ile miała potrącanych podatków. Pokaż jej, gdzie podajesz liczby na formularzach podatkowych, aby przedstawić nastolatkom podatki.

Inne wymagania dotyczące archiwizacji dla nastolatków:

Oprócz obowiązku składania zeznań podatkowych, istnieją inne okoliczności, w których nastolatki muszą złożyć zeznanie podatkowe. Jednym z przykładów jest podatek od ubezpieczeń społecznych i Medicare niepobrane przez pracodawcę. Wszystkie wymagania, patrz publikacja 929, Zasady podatkowe dla dzieci i osoby pozostające na utrzymaniu .

Opcjonalne składki podatkowe dla nastolatków:

Nawet jeśli twoja nastolatka nie musi złożyć zeznania podatkowego, może wybrać jedną z nich. Może zechce to zrobić, jeśli odmówi zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin i chce uzyskać zwrot pieniędzy.

Po ustaleniu, że nastolatki będą musiały złożyć zeznanie podatkowe , możesz użyć CompleteTax, aby złożyć bezpłatny zeznanie podatkowe dla nastolatków.