Jaki jest minimalny wiek wymagany do pracy w Teksasie?

Jeśli jesteś nastolatkiem mieszkającym w Teksasie i planujesz tam pracę, ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest minimalny wiek wymagany do pracy w tym stanie. Czy jesteś na tyle dorosły, aby zacząć pracę, a jeśli tak, to ile godzin w tygodniu lub na dzień?

Niezależnie od tego, czy dostajesz pracę, aby zaoszczędzić pieniądze na studia, kupić samochód swoich marzeń lub po prostu pomóc rodzinie, nie powinieneś wchodzić na rynek pracy bez zapoznania się z zasadami i przepisami dotyczącymi młodych pracowników.

Jak stary musisz pracować w Teksasie?

Federalne przepisy prawa pracy określają, że minimalny wiek do pracy to 14 lat (z pewnymi wyjątkami). Jednak prawo pracy dzieci w każdym stanie może również wskazywać na minimalny wiek wymagany do pracy i wymagane pozwolenia. W przypadku konfliktu między prawem federalnym i stanowym zastosowanie ma bardziej restrykcyjne prawo.

W Teksasie wiek legalny do rozpoczęcia pracy wynosi 14 lat, więc nie ma sporu między państwem a rządem federalnym w tej sprawie. W przeciwieństwie do niektórych stanów, Teksas nie wymaga, aby nieletni pracownicy otrzymywali zaświadczenie o zatrudnieniu dziecka do pracy.

Państwo nie wymaga również posiadania certyfikatu wiekowego, ale mogą go otrzymać osoby niepełnoletnie, jeśli o to poproszą. Mogą uzyskać świadectwa wiekowe za pośrednictwem działu pracy.

Godziny pracy mniejszych pracowników

W Teksasie starsze nieletnie (czyli 16 lub 17-latkowie) mogą pracować tyle godzin, ile zechcą. Ale dla młodzieży w wieku od 14 do 15 lat, Texas ma ograniczenia.

Te dzieci nie mogą pracować dłużej niż osiem godzin dziennie lub więcej niż 48 godzin w ciągu jednego tygodnia. Zabronione jest również chodzenie do pracy przed 5 rano lub po 22 w dniu poprzedzającym dzień szkolny. Obejmuje to sesje w szkole letniej. Ponadto młodociani w tym przedziale wiekowym mogą nie pracować po północy w dniu poprzedzającym dzień pozaszkolny.

Nieletni w tej grupie wiekowej podlegają również ustawom federalnym o ich praktykach zawodowych. Prawo federalne zabrania im pracy w godzinach szkolnych, dłużej niż osiem godzin dziennie lub więcej niż 18 godzin tygodniowo. Nie mogą pracować więcej niż trzy godziny dziennie podczas części roku, kiedy szkoła jest w trakcie sesji.

Ponadto te nastolatki mogą pracować tylko w godzinach 7: 00-19: 00 w ciągu roku szkolnego. Prawo federalne pozwala tym młodym ludziom pracować przez wiele godzin, do godziny 21, od 1 czerwca do Święta Pracy. Dzieci, które potrzebują wyjątków od tych zasad, ponieważ na przykład wspierają swoje rodziny, mogą poprosić o takie.

Zawijanie

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat pracy w stanie Lone Star, odwiedź stronę Texas State Labour. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wymagań dla innych państw, sprawdź ten minimalny wiek, aby pracować według stanu . Przeglądanie listy jest szczególnie przydatne, jeśli mieszkasz blisko granicy państwowej i możesz łatwo pracować poza stanem lub planować spędzić lato w innej części kraju.