Top 9 porad dla studentów

Tworzenie celów i celów na lepszą przyszłość

Każdego roku w grudniu wielu z nas zaczyna myśleć o sposobach na lepsze rokowanie. Możemy postępować zgodnie z bardzo zorganizowanym i metodycznym procesem, przechwytując nasze pomysły i przemyślenia na papierze, lub możemy po prostu zastanowić się i zastanowić nad konkretnymi sposobami poprawy naszego życia, kiedy zaczynamy zbliżać się do nowego roku.

Cele

Jako student college'u możesz zastanowić się, w jaki sposób możesz wykorzystać swoje osiągnięcia akademickie, aby pomóc Ci znaleźć pracę zawodową po ukończeniu studiów.

Studenci, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich kilku lat, byli zadowoleni, że znaleźli pracę, którą mogliby wykonać, dopóki gospodarka nie odbije się od rzeczywistości.

Poniżej zamieściłem 10 rzeczy, które studenci mogą zrobić, aby przygotować się lepiej do przyszłej kariery. Ze względu na zwiększoną konkurencję o nowe miejsca pracy, ważne jest, aby uczniowie zaczęli przygotowywać się na początku swojej kariery w college'u i zaczęli rozumieć, czego pracodawcy szukają, gdy zajmują wolne stanowiska u nowych absolwentów szkół wyższych.

Twórz cele osobiste i profesjonalne

Kiedy byłem na studiach, miałem tablicę, która mówiła o celach. Pierwszą rzeczą na liście było "wylądowanie w agencji talentów po ukończeniu studiów". Zgadnij, co zrobiłem, kiedy ukończyłem szkołę? Zgadza się! Wylądowałem w agencji talentów . Zachęcam uczniów do zapisywania trzech osobistych celów i trzech celów zawodowych na każdy rok szkolny.

Nie musisz mówić "Tak" dla wszystkiego

Szkoda, że ​​nie wiedziałem, że nie muszę mówić wszystkiego na uczelni.

Dołączyłem do zbyt wielu klubów, spędziłem zbyt wiele losowych osób, a czasami nie czułem, że nie było opcji. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy, że czas jest najcenniejszą rzeczą, jaką mamy. Myślę, że gdybym wiedział, że poświęciłbym swój czas nieco inaczej.

Zaprzyjaźnij się z profesorami

Gdybym mógł wrócić do college'u, spędzałbym więcej czasu na wizytach profesora, zadając im pytania dotyczące ich ścieżki kariery, a ja zadbałbym o to, by wyartykułować moje cele zawodowe.

Profesorowie mają tyle mądrości, doświadczenia i porady, a czasami zapominamy o tym w czasie naszych studiów.

Zachowaj zaktualizowane CV i list motywacyjny

Nigdy nie wiesz, kiedy spotkasz kogoś, kto może być w stanie pomóc w rozwoju kariery zawodowej, uzyskać staż lub pomóc w uzyskaniu szansy. Upewnij się, że zawsze masz pod ręką zaktualizowane CV lub list motywacyjny.

Gdy ktoś prosi o kopię, chcesz móc szybko wysłać coś. Chcesz się również upewnić, że jest zawsze aktualizowany o najnowsze informacje (zaangażowanie w kampusie, staże itp.).

Weź udział w wydarzeniach w sieci lokalnej.

Jako student college'u będziesz mógł uzyskać zniżki studenckie i często bezpłatne wizyty w lokalnych grupach networkingowych. Nawet jeśli nie chcesz mieszkać w mieście, w którym idziesz na studia, skorzystaj z okazji, aby ćwiczyć umiejętności pracy w sieci lokalnie.

Rzuć sobie wyzwanie, aby porozmawiać z nieznajomymi i siecią oraz połączyć się z różnymi osobami z różnych branż. Jako przykład tego, na co należy zwrócić uwagę, jeśli jesteś kierownikiem reklamy, możesz badać lokalne grupy networkingowe dla profesjonalistów z branży reklamowej.

Przeprowadzaj wywiady informacyjne

Skontaktuj się z przyjaciółmi, rodziną, poprzednimi pracodawcami, absolwentami ze swojej uczelni, aby zorganizować 20 lub 30 sesji informacyjnych przez telefon.

Jeśli są w pobliżu, możesz poprosić o spotkanie na kawę lub porozmawiać twarzą w twarz w ich biurze lub organizacji.

Cienie pracownicze to świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o interesującym obszarze kariery, spędzając czas z osobą aktualnie pracującą w tej dziedzinie.

Znajdź staż.

Jako stażysta, moim zadaniem jest zachęcać młodych ludzi do szukania możliwości odbycia stażu. Wierzę, że mają moc, by zmieniać i pozytywnie wpływać na karierę młodych ludzi na całym świecie.

Wolontariusz.

Znajdź przyczynę, dla której jesteś pasjonatem i rozpocznij wolontariat. Łatwiej jest zacząć naukę w college'u i kontynuować, gdy wkroczysz w prawdziwy świat. Gdy wejdziesz do prawdziwego świata i zaczniesz pracować, trudno będzie wszystko zatrzymać i znaleźć możliwości dla wolontariuszy.

Istnieje wiele organizacji wolontariuszy .

Możesz go znaleźć w college'u lub w college'u lub w domu podczas przerwy lub lata.

Zaangażuj się w kampusie

Najważniejszą rzeczą, którą pracodawcy chcą widzieć w twoim CV, jest zaangażowanie w kampus. Chcą zobaczyć, że nie przyłączyłeś się do organizacji, ale faktycznie podszedłeś do tablicy, aby poprowadzić organizację.