Szablon listu styl okładki stylu bloku

Pali Rao / iStockPhoto.com

Format blokowy jest najbardziej rozpowszechnionym formatem profesjonalnego listu biznesowego. Jest to najłatwiejszy format do użycia i najprostszy do skonfigurowania w edytorze tekstu. Format bloku jest idealny do listu motywacyjnego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o listach przewodnich w formacie blokowym oraz zapoznać się z przykładami i szablonami.

Co to jest format bloku?

W formacie blokowym wszystko, łącznie z danymi kontaktowymi, datą, danymi kontaktowymi pracodawcy, treścią listu oraz powitaniem i zamknięciem, jest w całości uzasadnione.

Daje czysty i profesjonalny wygląd listu.

W formacie blokowym litera ma pojedynczy odstęp, z wyjątkiem spacji między każdym akapitem (jak również spacji powyżej i poniżej daty oraz powyżej i poniżej powitania i podpisu).

Jak korzystać z szablonu listu

Szablon listu jest świetnym punktem wyjścia dla własnego listu motywacyjnego. Możesz użyć szablonu, aby wybrać najlepszy sposób sformatowania listu, tak aby wyglądał jak wypolerowany i profesjonalny. Możesz także użyć szablonu, aby zdecydować, jakie informacje umieścić w każdym akapicie twojego listu.

Jednak szablon jest tylko punktem wyjścia. Możesz, i powinieneś, dokonać wszelkich zmian w szablonie, który chcesz. Usuń wszystko z szablonu, aby dopasować je do osobistych okoliczności. Na przykład, jeśli nie znasz nazwy pracodawcy, nie musisz uwzględniać zwrotu grzecznościowego.

Możesz także zmienić styl i format szablonu listu motywacyjnego.

Na przykład, jeśli litera jest czcionką Arial i chcesz, aby twoja litera była w Times New Roman, możesz zmienić czcionkę.

Upewnij się, że twoje pismo zawiera informacje specyficzne dla ciebie i jest zorganizowane w sposób podkreślający twoje umiejętności i kwalifikacje. Na koniec koniecznie sprawdź swój list przed jego dokładnym przedłożeniem.

Szablon listu motywacyjnego w formacie bloku

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Imię i nazwisko (jeśli nie masz informacji kontaktowych dla pracodawcy, rozpocznij swój list bezpośrednio po Twojej informacji kontaktowej)
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko (lub inne pozdrowienie ):

Pierwszy akapit: dlaczego piszesz. Pamiętaj, aby podać nazwę wzajemnego kontaktu, jeśli znasz kogoś w organizacji. Wspomnij o pracy, którą jesteś zainteresowany i gdzie słyszałeś o stanowisku. Powiedz, że uważasz się za idealnego kandydata do tej pracy. Bądź jasny i zwięzły.

Środkowe akapity: co masz do zaoferowania. Przekonaj czytelnika, że ​​powinien udzielić wywiadu lub spotkania, o które prosiłeś w pierwszym akapicie. Twórz połączenia między twoimi zdolnościami a ich potrzebami. Wykorzystaj konkretne przykłady z przeszłych doświadczeń zawodowych, aby udowodnić swoje umiejętności i kwalifikacje.

Ostatni akapit: jak się postąpisz. Twoim obowiązkiem jest podjęcie działań następczych, jeśli to możliwe. Podaj, że to zrobisz i zapewnij profesjonalną uprzejmość wskazania, kiedy (typowy tydzień czasu).

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Zmodyfikowany format bloku

Oprócz zwykłego formatu bock, istnieją podobne, ale nieco inne opcje, których można używać również do listów biznesowych, takich jak zmodyfikowany format blokowy lub półblokowy.

W przypadku zmodyfikowanego formatu bloku Twoje nazwisko, adres i data znajdują się w prawym górnym rogu, a zamknięcie i twój podpis znajdują się w prawym dolnym rogu. Informacje kontaktowe pracodawcy (i pozostała część listu) są uzasadnione.

Aby uzyskać informacje, takie jak imię i nazwisko, adres, datę, zamknięcie i podpis po prawej stronie strony, zacznij pisać na środku strony. Jest to nieco bardziej nieformalny format litery i jest to format, z którego możesz korzystać z kimś, kogo znasz przynajmniej trochę.

Format półbloku

Trzecią opcją jest format semi-block. Podobnie jak zmodyfikowany format bloku, twoje imię i nazwisko, dane kontaktowe i data są w prawym górnym rogu, a podpis i podpis są również po prawej stronie. Jednak na początku każdego akapitu występuje również wcięcie. To najbardziej nieformalny format listów.

Jak wysłać list motywacyjny e-mailem

Ubieganie się o pracę poprzez e-mail oznacza wysłanie listu motywacyjnego pocztą e-mail . Pamiętaj, aby podać imię i nazwisko oraz stanowisko w temacie wiadomości e-mail. Podaj swoje dane kontaktowe w podpisie e-mail i nie podawaj informacji kontaktowych pracodawcy. Rozpocznij swoją wiadomość e-mail z zwrotem grzecznościowym i postępuj zgodnie z formatem bock w pozostałej części wiadomości. Aby uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z: Jak ubiegać się o pracę za pośrednictwem poczty e-mail .

Więcej przykładów listu motywacyjnego

Przejrzyj przykładowe listy przewodnie dla różnych scenariuszy, w tym list uzupełniający, listy z zapytaniami, listy z próbkami z pracy / branży, próbki zimnego kontaktu i listy polecające.