Jak wybrać odpowiednią czcionkę i rozmiar dla listu motywacyjnego

lechatnoir / iStock

Którą czcionkę powinieneś użyć w liście przewodnim? Co zrobi najlepsze wrażenie? Podczas pisania listów motywacyjnych ważne jest, aby użyć czcionki, która jest czytelna i łatwa do odczytania. Podczas rekrutacji menedżerowie muszą przejrzeć dziesiątki - jeśli nie setki - osób ubiegających się o stanowisko, mogą natychmiast przekazać list przewodni i wznowić, które nie są od razu czytelne. Oto jak wybrać czcionkę listu motywacyjnego i odpowiedni rozmiar czcionki dla twojej litery.

Upewnij się, że twoja czcionka jest wystarczająco duża, aby czytelnik nie musiał zeza czytać list, ale nie był tak duży, aby twój list nie pasował do strony.

Wybierz najlepszy rozmiar czcionki i styl listu motywacyjnego

Jeśli chodzi o wybór czcionki do użycia w liście przewodnim, najlepiej jest zachować ją prostą i profesjonalną. Chcesz, aby Twoje słowa i wiadomość wyróżniały się - a nie wybór czcionki. Unikaj używania nieprofesjonalnych czcionek w stylu nowości, takich jak Comic Sans, pismo ręczne lub czcionki w stylu skryptu.

Idealnie, czcionka użyta w liście przewodnim będzie miała taki sam rozmiar i styl, jak ta użyta w twoim CV, aby pomóc ci przedstawić spójną paczkę. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby określić właściwą czcionkę do listu motywacyjnego, a także jaki powinien być rozmiar i które style są - i nie są - odpowiednie do użycia w liście przewodnim.

Najlepsze Czcionki dla Cover Letters

Użycie zwykłej czcionki sprawi, że Twój list motywacyjny będzie łatwy do odczytania.

Podstawowe czcionki, takie jak Arial, Courier New, Calibri, Verdana i Times New Roman działają dobrze. Większość programów do edycji tekstu i programów pocztowych domyślnie wybierze profesjonalny i łatwy do odczytania wybór.

Ogranicz się do jednej czcionki w liście motywacyjnym; najlepiej nie mieszać kilku czcionek w jednym dokumencie.

Nie ma potrzeby używania różnych stylów w liście przewodnim.

Unikaj podkreślenia lub kursywy i używaj tekstu pogrubionego tylko wtedy, gdy kładziesz nacisk na mierzalne osiągnięcia, które trzeba "pop" na stronie.

Jaki jest odpowiedni rozmiar czcionki?

W zależności od tego, ile treści masz w liście, wybierz 10 lub 12 czcionek.

Najlepiej, jeśli możesz sformatować swój list motywacyjny, aby zmieścił się na jednej stronie, z marginesami nie większymi niż 1 "i nie mniejszymi niż .7".

Jeśli Twój list zawiera nagłówek z Twoim imieniem i danymi kontaktowymi, możesz ustawić czcionkę nieco większą.

Jak wybrać czcionkę listu motywacyjnego

Obejmują mnóstwo białej przestrzeni

Niezależnie od wybranego rozmiaru czcionki, musi być wolne miejsce u góry litery oraz między każdym akapitem a każdą sekcją listu motywacyjnego .

Oto jak rozstawić swój list motywacyjny .

Podczas korzystania z programu Microsoft Word w tym miejscu można wybrać szablon litery i wybrać styl czcionki i jej rozmiar. Jeśli używasz innego edytora tekstu, proces jest podobny. Wybierz treść listu motywacyjnego, a następnie wybierz czcionkę i rozmiar czcionki.

Być może trzeba będzie wypróbować kilka różnych rozmiarów, aby upewnić się, że list motywacyjny mieści się na jednej stronie. Zapoznaj się z tymi poradami dotyczącymi formatowania, aby upewnić się, że Twój list będzie robił najlepsze wrażenie.

Email Cover Letters

Powyższe informacje dotyczą głównie przypadków, w których wysyłasz tradycyjny list motywacyjny pocztą tradycyjną lub gdy wysyłasz oficjalny list motywacyjny jako załącznik Word lub PDF do wiadomości e-mail . Należy uprzedzić, że kopiowanie i wklejanie listu motywacyjnego do treści wiadomości e-mail może zniszczyć formatowanie, co utrudnia czytanie pracodawcy, który może mieć inny system komputerowy.

Najbezpieczniejszą rzeczą podczas kopiowania i wklejania listu motywacyjnego do wiadomości e-mail jest usunięcie całego formatowania i kodu HTML oraz przesłanie go w postaci zwykłego tekstu.

Artykuły listu przewodniego i porady: co zawrzeć w liście motywacyjnym | Jak napisać świetny list motywacyjny