Architekt przestrzeni

Informacje o karierze

Architekt krajobrazu projektuje obszary mieszkalne, parki, centra handlowe, parki, pola golfowe i kampusy, aby były piękne i funkcjonalne. Musi także dopilnować, aby te urządzenia były zgodne z naturalnym środowiskiem. Architekt krajobrazu może współpracować z innymi specjalistami, w tym inżynierami , hydrologami i architektami .

Szybkie fakty

Jak zostać architektem krajobrazu

Architekt krajobrazu musi zdobyć licencjat z architektury krajobrazu (BLA) lub licencjat z architektury krajobrazu (BSLA). Spędzisz cztery do pięciu lat biorąc udział w zajęciach z projektowania, technik budowlanych, sztuki, historii oraz nauk przyrodniczych i społecznych, aby ukończyć dowolny stopień. Niezależnie od tego, czy masz licencjat z architektury krajobrazu, możesz zdobyć tytuł Master of Landscape Architecture (MLA). Jeśli masz już licencję BLA lub BSLA, ukończenie MLA zajmie dwa lata, ale jeśli nie, spędzisz trzy lata w programie na poziomie magisterskim.

Jest to licencjonowany zawód we wszystkich stanach USA. Mimo że wymagania są różne, każdy stan wymaga przeprowadzenia testu rejestracji krajobrazu (LARE), który jest zarządzany przez Radę Architektonicznych Tablic Rejestracji Krajobrazu (CLARB). Inne wymagania mogą obejmować uzyskanie dyplomu z programu, który został akredytowany przez Radę Akredytacji Architektury Krajobrazu Amerykańskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu.

CLARB utrzymuje listę wszystkich państwowych wymagań licencyjnych.

Jakie umiejętności są potrzebne, by odnieść sukces w tej karierze?

Otrzymasz szkolenie techniczne w szkole, ale nie zdobędziesz tych miękkich umiejętności lub cech osobistych, które są niezbędne do odniesienia sukcesu jako architekt krajobrazu w klasie:

Dzień z życia architekta krajobrazu

Aby dowiedzieć się, jakie są typowe role i obowiązki architekta krajobrazu, przejrzeliśmy ogłoszenia o pracy na stronie Indeed.com:

Prawda o tej pracy

Czego oczekują od ciebie pracodawcy?

Czego szukają pracodawcy, gdy zatrudniają architektów krajobrazu? Oto kilka wymagań z faktycznych ogłoszeń o pracy znalezionych na stronie Indeed.com:

Czy ten zawód jest dla ciebie odpowiedni?

Zawody z powiązanymi czynnościami i zadaniami

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2014) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Architekt Projektuje budynki, upewniając się, że są funkcjonalne, bezpieczne i odpowiadają potrzebom tych, którzy je zamieszkują

74,520 USD

Tytuł licencjata lub magistra architektury
Inżynier środowiska Wykorzystuje zasady inżynieryjne do rozwiązywania problemów w środowisku 83.360 USD Licencjat z inżynierii środowiska
Mapowanie Pomaga kartografom aktualizować mapy 40 770 USD Associate lub licencjat w dziedzinie geomatyki lub pokrewnej dziedzinie
Architektoniczny Drafter Wykorzystuje oprogramowanie do tworzenia rysunków technicznych z projektów architektów 49,970 USD Associate degree w kreśleniu architektury

Źródła:
Biuro Statystyki Pracy, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Okupacji Zawodowej , 2016-17 (odwiedzono 15 lutego 2016 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 15 lutego 2016 r.).
Twoja ścieżka do architektury krajobrazu. Amerykańskie Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu (odwiedzone 12 lutego 2016 r.)