Dowiedz się, jak przesyłać swoje teledyski na YouTube

W przypadku nadchodzącej muzyki lub zespołu próbującego zbudować coś takiego, istnieje kilka lepszych sposobów bezpłatnej promocji niż YouTube. Przesłanie filmu do YouTube, który ma ponad miliard użytkowników, daje artystom ogromną widownię, a także wgląd w tę grupę odbiorców.

Najpierw potrzebujesz konta YouTube. Jeśli masz adres Gmail lub konto Google, masz już konto YouTube, wystarczy zalogować się przy użyciu loginu i hasła Google.

Jedną z korzyści płynących z integracji Google-YouTube jest potencjalny wzrost wyników wyszukiwania Google, w którym filmy w YouTube są wysoko oceniane.

Poznaj zasady przesyłania filmów wideo

Po zalogowaniu się na konto YouTube, wystarczy, że klikniesz przycisk Prześlij w prawym górnym rogu strony, dodasz opis i wszystko gotowe. Łatwo, prawda? Teoretycznie tak. Ale przed dodaniem treści do YouTube musisz znać pewne zasady.

Upewnij się, że przesyłasz filmy, które posiadasz, lub do których posiadasz prawa do publikowania. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest to, aby Twój nowy kanał YouTube został zawieszony z powodu naruszenia praw autorskich, zanim przyciągnie on odwiedzających. Będziesz także chciał się upewnić, że Twój film jest zgodny z Warunkami korzystania z usługi YouTube i Wytycznymi dla społeczności. Filmy zawierające treści zawierające przemoc, pornografię, groźby lub treści szerzące nienawiść są niezgodne z Wytycznymi dla społeczności, a YouTube wyłączy Cię, jeśli złamiesz te zasady.

Możesz użyć wbudowanego odtwarzacza YouTube, aby umieścić filmy na swojej stronie internetowej, ale nie próbuj zmieniać odtwarzacza. Jest to również niezgodne z Warunkami korzystania z YouTube.

W zależności od posiadanego urządzenia mobilnego możesz przesyłać filmy do YouTube za pomocą aplikacji mobilnej lub strony mobilnej YouTube, podobnie jak w przypadku przesyłania z komputera stacjonarnego lub laptopa.

YouTube i Google ciągle dodają nowe funkcje, więc bądź aktywnym uczestnikiem i wiedz, jak wszelkie zmiany zasad lub nowe funkcje mogą zaszkodzić lub pomóc w widoczności zespołu.

Szukaj wskazówek i opinii

YouTube oferuje wiele pomocnych porad, wskazówek i porad w dziale pomocy, a także pomaga w rozwiązywaniu problemów technicznych, takich jak jakość dźwięku i rozdzielczość wideo. Jeśli jesteś gotowy, aby zrobić kolejny krok do filmów na żywo w YouTube, możesz dowiedzieć się, jak to zrobić. YouTube ma aktywną społeczność użytkowników, w której możesz znaleźć odpowiedzi na problemy lub wątpliwości.

Promuj swój film w YouTube

Teraz, gdy Twój film jest w YouTube, upewnij się, że korzystasz z innych kanałów mediów społecznościowych, aby go promować. Możesz łatwo udostępniać na Twitterze, Facebooku i innych kanałach społecznościowych bezpośrednio ze strony YouTube. Upewnij się, że Twój profil YouTube zawiera linki do strony internetowej Twojego zespołu, o ile ją posiada, oraz informacje o tym, gdzie i jak kupić muzykę.

Komentowanie filmów innych osób to dobry sposób na przyciągnięcie ruchu do Twojej strony YouTube. To także dobra karma i może prowadzić do wzajemnej promocji innych zespołów i muzyków.