5 wskazówek dotyczących robienia pieniędzy dla Twojej firmy muzycznej

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby pozyskać inwestorów i samofinansowanie swoich wysiłków muzycznych

Najważniejszą zmagą prawie wszystkich w przemyśle muzycznym są pieniądze. Jak znaleźć pieniądze na ukończenie swoich projektów? Ten krótki przewodnik po pieniądzach i branży muzycznej poprowadzi Cię przez niektóre opcje, które możesz wykorzystać do finansowania swojej kariery muzycznej, podczas gdy wciąż jesteś na bieżąco.

 • 01 Zanim złożysz wniosek o finansowanie przemysłu muzycznego

  Ubieganie się o pieniądze w branży muzycznej to ważna decyzja. Jasne, pieniądze są pomocne, ale są pewne zdecydowane wady, które należy rozważyć bardzo ostrożnie.

  Podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu lub źródła finansowania, w którym otrzymujesz pieniądze i planujesz je wydać, najważniejsze są czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Chcesz się upewnić, że krótkoterminowy napływ gotówki nie doprowadzi do długów długoterminowych, które mogą Cię powstrzymać.

  Przygotuj się na napisanie biznesplanu lub zdobądź kogoś, kto ma wiedzę, by ci pomóc. Dla ciebie i twoich inwestorów powinno być jasne, jak planujesz wydać pieniądze i dlaczego jesteś wart ryzyka.

 • 02 Przed rozpoczęciem współpracy z inwestorem branży muzycznej

  Praca z inwestorem może być najlepszą rzeczą lub najgorszą rzeczą, jaka kiedykolwiek przydarzyła się tobie. Podczas gdy napar z gotówki jest prawie na pewno mile widziany, w zależności od struktury inwestycji możesz zrezygnować z kontroli nad swoją muzyką. Zastanów się uważnie i rozważ wszystkie aspekty, zanim zaakceptujesz jakąkolwiek inwestycję, anioła lub w inny sposób.
 • 03 Przemysł muzyczny Inwestorzy

  Najlepsze sposoby na wydawanie pieniędzy na finansowanie muzyki.

  Tylko kto inwestuje pieniądze w przemyśle muzycznym? To podobna obsada bohaterów, którzy inwestują w biznesy startupowe, w tym inwestorzy aniołów (którzy nie biorą udziału w inwestycji) i inwestorzy kapitału podwyższonego ryzyka (którzy często mają znaczący udział). Rady artystyczne i organizacje branży muzycznej są również potencjalnymi inwestorami dla wschodzących muzyków, podobnie jak wytwórnie płytowe i dystrybutorzy.

  Zanim przejdziesz tę trasę, ustal, w jaki sposób inwestor oczekuje, że będzie prowadził biznesową karierę muzyczną. Idealnie, jeśli chcesz mieć kogoś, kto ma doświadczenie w branży muzycznej, który pomoże Ci zbudować swój biznes.

 • 04 Jak napisać aplikację do finansowania muzyki

  Rady artystyczne i publiczne instytucje finansujące sztukę są popularnymi źródłami finansowania muzyki (tam, gdzie one istnieją). Proces składania wniosków może być żmudny, a jeden zły krok może zwiększyć twoje szanse na pozyskanie gotówki, której potrzebujesz.

  Ubieganie się o tego typu finansowanie wymaga jasnego i zwięzłego opisania twojego projektu muzycznego i wyjaśnienia, dlaczego warto go sfinansować. Zapoznaj się z terminami i postępuj zgodnie z instrukcjami wypełniania formularzy wniosku do listu.

 • 05 Nie wydawaj pieniędzy, których nie musisz

  Istnieje wiele sposobów na pozbycie się pieniędzy w branży muzycznej, ale jeśli jesteś doświadczony, możesz zminimalizować ryzyko zostania spekulantem. Nie popadaj w powszechne oszustwa, np. Płacąc za listę nazwisk i numerów kontaktowych "insiderów" branży muzycznej. Nie płać, aby zagrać w dowolnym programie "ekspozycji". Nie ma na ziemi właściciela, który zaakceptuje ekspozycję jako zapłatę za czynsz. To nie jest tego warte.

  I nie wypłacaj swojej ciężko zarobionej gotówki, aby zapłacić za tak zwane porady ekspertów. Podczas gdy istnieją legalni konsultanci w branży, którzy mogą być w stanie zaoferować wskazówki, zajrzyj do swoich innych klientów i ich historii, zanim wypiszą czek.