Świadczenia pracownicze po odejściu z pracy

Dowiedz się o świadczeniach związanych z zatrudnieniem, do których możesz się kwalifikować, gdy zrezygnujesz, zwolnisz się lub zwolnisz się z pracy. Oto informacje na temat bezrobocia, pakietów odpraw , wypowiedzenia, napisania listu z rezygnacją , ubezpieczenia zdrowotnego, planów emerytalnych, odszkodowań dla pracowników, niepełnosprawności, referencji i innych zasobów dla osób zmieniających pracę.

Rezygnacja z pracy

Zwrócenie uwagi na dwa tygodnie jest zwyczajowe.

Nawet jeśli twój pracodawca nie prosi o powiadomienie, dobrze jest go zaoferować. Chociaż nie jest to łatwe, najlepiej jest powiedzieć szefowi osobiście. Staraj się pozostać pozytywnym, ponieważ możesz potrzebować referencji w przyszłości. W niektórych przypadkach będziesz musiał zrezygnować z pisania.

Dobrze napisany list z rezygnacją może pomóc w utrzymaniu pozytywnych relacji ze starym pracodawcą, jednocześnie torując drogę dla ciebie. Oto wybór przykładowych listów do rezygnacji do przejrzenia.

Pierwsze zwolnienie

Zwolnienie z pracy może się zdarzyć najlepszym z nas. Czasami występuje konflikt osobowości. W innych przypadkach praca może być trudna lub po prostu może nie być dobrego dopasowania między tobą, pracą i / lub firmą. Staraj się nie brać tego osobiście. To nie znaczy, że jesteś porażką. Przeciwnie, oznacza to, że nie miałeś wykonywać tej pracy. Oto kilka sugestii, jak wytłumaczyć zwolnienie potencjalnemu pracodawcy.

Zarządzanie zwolnieniami

Zwolnienie z pracy może przydarzyć się także najlepszym z nas. Zaraz po otrzymaniu różowego kuponu lub jeśli wiesz, że nadchodzi, zapytaj, jakie świadczenia przysługują pracownikom. Dowiedz się o ubezpieczeniu na wypadek bezrobocia, ubezpieczeniu zdrowotnym, świadczeniach emerytalnych i odprawach . W większości przypadków firma nie ma obowiązku oferowania pakietu odpraw , jednak w zależności od okoliczności może być oferowany pakiet.

Oto plan krok po kroku, jak radzić sobie z zwolnieniem .

Korzyści związane z zatrudnieniem

Zanim odejdziesz z pracy, musisz wiedzieć, jakie świadczenia przysługują ci. Masz prawo do niektórych świadczeń z mocy prawa. Twój pracodawca może zdecydować o zapewnieniu dodatkowych świadczeń, innych niż te, które są wymagane przez prawo stanowe lub federalne.

Zapytaj o odprawę, naliczone urlopy, nadgodziny i zasiłek chorobowy, świadczenia emerytalne i uprawnienia do ubezpieczenia na wypadek bezrobocia. Poproś o informacje na temat kontynuacji świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego i na życie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, co jest oferowane, skontaktuj się z Departamentem Stanu Pracy, aby uzyskać wyjaśnienia.

Zasiłki dla bezrobotnych
Nie czekaj, aby zgłosić bezrobotnych. Im szybciej złożysz wniosek, tym szybciej zaczniesz otrzymywać kontrole. Oto szczegółowe informacje na temat tego, gdzie złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych, jak złożyć wniosek, co jest potrzebne, wymogi dotyczące kwalifikacji, dyskwalifikacje, dodatkowe świadczenia i więcej informacji na temat ubezpieczenia od bezrobocia.

Ubezpieczenie zdrowotne (COBRA)
Twój pracodawca, jeśli firma ma ponad 20 pracowników, jest prawnie upoważniony do oferowania ubezpieczenia zdrowotnego za pośrednictwem Cobra pracownikom, którzy przerywali pracę przez 18 miesięcy. Będziesz musiał zapłacić za ten zasięg. W niektórych przypadkach pracodawcy będą płacić za ubezpieczenie przez ograniczony czas w ramach pakietu odpraw.

Ubezpieczenie zdrowotne (Obamacare)
Rządowy Rynek Ubezpieczeń Zdrowotnych zapewnia osobom fizycznym możliwość samodzielnego dokonywania zakupów, aby sprawdzić, jak indywidualne i rodzinne plany cenowe są porównywalne z COBRA i zdecydować, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Plany emerytalne
Jeśli zapisałeś się do 401 (k), podziału zysku lub innego rodzaju planu określonych składek, twój plan może przewidywać ryczałtową dystrybucję twoich pieniędzy emerytalnych po opuszczeniu firmy. Jeśli jesteś uczestnikiem programu określonych świadczeń, twoje świadczenia zaczną się w wieku emerytalnym.

Referencje
Posiadanie dobrych referencji może być klinczem, który dostarczy ci tej nowej pracy. Oto, jak poprosić o referencje i jak je napisać. Nie czekaj, aby poprosić o referencję.

Niezależnie od tego, czy zostałeś zwolniony, czy zrezygnujesz, zapytaj, gdy twój pracodawca nadal wie, kim jesteś. Jeśli zostałeś zwolniony, możesz poprosić kolegę o referencję.

Ubezpieczenie od odszkodowań i niezdolności do pracy
Czy nie jesteś w stanie pracować z powodu urazu lub choroby? Jeśli tak, możesz być uprawniony do otrzymywania świadczeń pracowniczych lub świadczeń z tytułu niezdolności do pracy.

Więcej zasobów
Czy potrzebujesz wolnego, aby opiekować się członkiem rodziny? Czy podpisałeś umowę o zakazie konkurencji? Jesteś winien zaległe wynagrodzenia lub prowizje? Czy zostałeś niesłusznie rozwiązany? Oto więcej informacji i porad dotyczących tego, co należy zrobić.